Kamy ne-a parasit pentru totdeauna

Creat de popik50, Ianuarie 16, 2014, 03:37:55 PM

« precedentul - următorul »

jenica67

 Acum am citit, sunt socat, nu imi vine sa cred. Am vorbit cu el, nu demult. Ce este si viata asta ? Imi pare nespus de rau. Dumnezeu sa il odihneasca. Chiar ca o sa ii simt lipsa. Condoleante familiei !
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

gelu

....Dumnezeu sa.l odihneasca, sincere condoleante familiei.... @};-

MIHAI BALS

imi pare nespus de rau!
te iubesc KAMY-oriunde ai fi!

Catalin Rirescu

ieri pe la ora 15 fiind unul din prietenii mai apropiati a lui kamy pe nume Chereji Ioan ma suna sa vorbim ca de obicei despre albine si ăi zic sa sune peste  jumate de ora ocupat fiind cu topirea cerii imi zice ca revine spre seara.......na mai sunat  ...rau imi pare ca nu am lasat ceara  si sa vorbesc cu el,,,dar ce sa faci asta e viata si apropo fiind unul care i-am dat imbold sa intre pe forum sa mai de-a din exerienta lui la  altii sa stiti ca a ramas un impatimit a scrisului pe forum.sincere condoleante familiei nu te vom uita prietene adevarat
:hi:

Kiwi Bee

Odihneascase-n pace. Condoleantze familiei.

bee_lover


stefan1

  O veste care ma lasa fara cuvinte!
  A venit sau a revenit pe Apiardeal de putina vreme, dar a fost foarte activ si avea multe ce sa spuna. Probabil fiecare aveti 3-4 forumisti carora le apreciati postarile in mod deosebit. Ei, la mine, Kamy a devenit de la inceput unul din putinii forumisti cu care simteam o afinitate de gandire, la care intuiam acelasi mod de a vedea albina si lucrul cu ea. Stia foarte multa apicultura chiar daca uneori trebuia sa citesti printre randuri. Mi-am si exprimat, retinut, parerea despre activitatea lui pe forum:
 
Citat din: stefan1 din Ianuarie 14, 2014, 12:57:02 AM
Citat din: kamy din Ianuarie 12, 2014, 11:54:54 AM

47 de anisori,de unde vine numele,cand am incercat sa ma loghez dincolo pe stuparitul nu am reusit decat cu numele nevestei,sau de la o firma pe care o aveam la fel,daca nici ase nu reuseam cred ca saream gardu pin vecini!poate si din cauza numelui am avut o primire mai erectila de la inceput pe stuparitul!
Pe api m-am logat cu numele meu si ca sa nu 0 mai iau de la inceput sa fac cunostinta cu ,,kamy,, sau sa esplic gradu de rubedenie am rugat administratoru sa faca schimbarea de cuviinta,da asta nu inseamna intentia de a va induce in eroare sau ca nu promit sa raman o ,,doamna,,!

  Esti un castig real pentru forum: un stupar cu experienta care are ce spune si si spune! Felicitari!   :hi:

  Mare pierdere pentru forum, dar pentru familia lui pierderea nici nu se poate masura! Am vazut aici o poza pusa de Catalin, cu o familie frumoasa si fericita, care va ramane cu totul neasteptat fara stalpul casei. Multe condoleante familiei si Dumnezeu sa-i mangaie si sa-i ajute!
  In Biblie spune (Eclasiastul 8.8): "Omul nu este stăpân pe suflarea lui, ca s-o poată opri, şi n-are nicio putere peste ziua morţii; în lupta aceasta nu este izbăvire...". Se vede cata dreptate are.

  Dumnezeu sa-l ierte si sa-l primeasca!    @};-   @};-   @};-
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)


G. Iulian

Nu pot să cred, acum câteva zile vorbeam cu el pe forum și acum nu mai este. Dumnezeu să-l ierte!

pistol28

Cand am citit, am crezut ca este o gluma proasta, dar realitatea este crunta.

Sa-i fie tarina usoara, condoleante familiei indurerate
@};- @};-
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

costi82

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, condoleante familiei indurerate, din pacate stiu ce inseamna durerea si eu am pierdut acum o luna pe cineva drag din familie, mare durere, imi pare rau!
Apicultura e o arta care trebuie respectata!

Marius-ursulakhe

Odihneascase in pace
Cred ca d-zeu acolo in ceruri are nevoi de multi apicultori buni cum a fost nea Gica,Florin si acum Kamy sa va fie tarana usoara si condoleante familiei

dulos_theo

Dragi colegi, este un moment trist pentru toti care au intrat pe forum și l-au cunoscut pe cel care purta numele KAMI ! Nu  ne vine sa credem, cu doar o zi înainte am vorbit seara o oră si jumatate spunandu-mi intre altele cat de bine se simte pe forumul Apiardeal ! Iata ca n-a mai avut ocazia să posteze! Asa-i viata pe acest pămint : Scurtă  si niciodată nu sti cand se poate incheia ! Nelu Chereji, cu numele lui real, avea insa o speranta : Il cunosc bine! Nadejdea invierii ! Credea cu putere in acest adevar biblic si aceasta poate fi o mangaiere ce poate ajuta familia sa treaca peste UN MOMENT CA ACESTA.O concluzie importantă pentru toți care suntem azi aici : Atenție cum îți trăiești viața ... deoarece maine poate nu mai esti!
Multă manghiere familiei indurerate !

abeja

Dumnezeu  sa-l ierte !
Asta  da veste si  chiar de  necrezut.














rusu marius mircea

marius