Fonduri europene şi nu numai...

Creat de romikele, Iulie 02, 2010, 07:54:12 AM

« precedentul - următorul »

Doar Yo

Aveti multe postari dar cred ca toate sunt de genul asta. Nimic concret doar vorba goala. Va Multumesc .Nu am asteptat masura doar pt lazi dar pt lazi sar putea sa pic.
Doar atat dar .....................................................

Doar Yo

Si ce ar fi asa ANORMAL in Romania lui PONTA sa se schimbe regulile in timpul jocului.

Eugen B

Fondurile sunt europene si se respecta termenii si conditiile de acolo nu ai treaba cu ponta. Tu iti faci planul.  In fine , daca te uitai in paginile antetioare gaseai ghidul postat de dn. Romikele. Eu nu mai are rost sa zic vorbe goale, eu azi am sunat si la Afir si la anul daca e totul bine sa depun pt aceasta masura.

romikele

Citat din: Doar Yo din Noiembrie 10, 2015, 08:54:47 PM
Aveti multe postari dar cred ca toate sunt de genul asta. Nimic concret doar vorba goala. Va Multumesc .Nu am asteptat masura doar pt lazi dar pt lazi sar putea sa pic.
Doar atat dar .....................................................

Se vede ca habar n-ai ce doresti. Ai aici toate informatiile de care ai nevoie, dar daca efortul de a le cauta e prea mare, stai cu gura cascata, poate va pica ceva... in ea! :lol:

dan sebastian

Ce știți despre noile măsuri din codul fiscal?
E real zvonul ca trebuie plătiți 280 lei pe lună din 2016 ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Eugen B

Nu stiu exact la ce te referi. Eu stiu doar de PFA ca din 1 ianuarie se va plati 1530 er trimestru adica 6120 pe an. Asta pica cam 510 pe luna din calculele mele.

dan sebastian

Lei vechi sau noi? Fi mai explicit. Ms.!
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Eugen B

Cred ca sunt foarte explicit. Leii vechi nu mai exista.
Se va plati fond de sanatate si de pensii.
Inca nu sunt sigur cat e pe luna ca nu il vad publicat in MO .
Dar eu asa stiu. O sa ma mai interesez si iti zic suma exacta.

balasbebe

Citat din: Eugen B din Decembrie 07, 2015, 05:31:21 PM
Nu stiu exact la ce te referi. Eu stiu doar de PFA ca din 1 ianuarie se va plati 1530 er trimestru adica 6120 pe an. Asta pica cam 510 pe luna din calculele mele.
La 1500 euro, erau cam 6200-6300 lei. Mai ramai cu 100 de lei sa platesti comisionul la banca.
Oare cam cat costa sa desfintez PFA-ul?

apiion71

72 ron atat costa sa desfiintezi pfa

balasbebe

Daca este asa o sa-l desfintez, pun albinele toate pe soacra si gata cu durerile de cap.
Unde pot sa-l desfintez? La camera unde l-am si infintat?
Merci.

dan sebastian

Da. La camera de comerț se reziliază firma. Eu doream ceva informații mai detaliate referitor la nivelul taxelor pt sănătate și pensii.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

PACO

depinde de cat va fi norma de venit.

bucovineanu

Citat din: dan sebastian din Decembrie 07, 2015, 04:54:38 PM
Ce știți despre noile măsuri din codul fiscal?
E real zvonul ca trebuie plătiți 280 lei pe lună din 2016 ?
La sanatate se va plati 5,5% din salariul minim pe economie, care este de 1050 lei. Asta in cazul in care rezulta din evidenta contabila ca venitul brut este mai mic sau egal cu salariul minim. Daca venitul lunar e mai mare decat salariul minim, se plateste 5,5% din venitul realizat. Plata la sanatate se face trimestrial pana la data de 25 a ultimei luni din fiecare trimestru.
La pensii cel mai putin se poate plati 222 de lei lunar.

dan sebastian

66 + 222.
Destul de piperat să ți o firmă.
Nu poți să lucrezi una din 3 luni la patron doar ca să plătești taxe.
Dacă esti mic cred ca concluzia e evidentă.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.