Fonduri europene şi nu numai...

Creat de romikele, Iulie 02, 2010, 07:54:12 AM

« precedentul - următorul »

albinasebes

multumesc sandrei
vreau sa fac si eu cursul, multumesc
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

ioanardelean55


Pentru cei din Alba . , la primaria din Aiud  intrebati de D-na ,Ing . Daniela Ciortea ,va inscrieti la curs fara nicio cerere .

sandrei

Va salut d-le Ardelean,

Cu d-na Daniela Ciortea am incercat sa vorbesc la telefon (0735-168238) dar mi-a raspuns cineva de la directia agricola Alba spunandu-mi ca dansa nu se mai ocupa de organizarea cursului apicol. La indrumarea celor de la directia agricola Alba am ajuns sa-mi depun cererea la ei. Stiti cumva sa se organizeze cursul in continuare si la Aiud in paralel cu cel de la directia agricola ?

Cu stima,
Andrei Soporan
Alba Iulia, stupina in Podeni, Jud. Cluj

ioanardelean55


  Chiar eu am inscris  trei elevi printre care si fica -mea iar din cite stiu cursurile vor incepe cit de curind .

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

dorindafi

CODUL  e   LEGEA
         0763650092

roi_ag

Citat din: dorindafi din Ianuarie 05, 2014, 06:21:14 PM
da se platesc
la gj = 400lei
Eu nu am platit nimic . Am fost contactat telefonic daca vreau sa particip la cursuri ,perioada cand
se tin si unde se tin cursurile,omenit cu o cafeluta la ora 10 si un pranz la restaurant zilnic,cei care nu erau din localitate cazati la hotel ,moca

bucovineanu

Din cate stiu eu cursurile pentu diploma de apicultor se platesc. Nu se platesc cursurile pentru pregatire de contabilitate pentru cei care au accesat masura 141.

roi_ag

Citat din: Zimbru Florin din Ianuarie 01, 2014, 08:48:16 PM
salutare tuturor am o intrebare daca stie cineva ceva despre cursul de formare profesionala?Acum in ianuarie trebuie sa fac dosaru de refinantare pentru anul 4.
Omul este in anul IV mas. 141.Cursul de calificare il are de cel putin 4 ani!

romikele

In mod normal e gratuit, prin M111.
Se plateste doar in cazul in care ai fost programat dar nu te-ai prezentat la termen.

sandrei

Si mie mi-au spus cei de la directia agricola ca cursul o sa coste 400 RON.
Alba Iulia, stupina in Podeni, Jud. Cluj

albinasebes

sigur vorbim de acelasi curs? am m141 si vreau sa-l fac pe cel de management, cred ca asa se numeste, M111. am prieteni care au mers la Predeal ca in vacanta, s-a decontat si drumul. acum se plateste?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

istodorescu vasile

Citat din: albinasebes din Ianuarie 06, 2014, 02:25:43 PM
sigur vorbim de acelasi curs? am m141 si vreau sa-l fac pe cel de management, cred ca asa se numeste, M111. am prieteni care au mers la Predeal ca in vacanta, s-a decontat si drumul. acum se plateste?
cursul la care faceti referire prin masura 111 pentru menegimentul firmelor , se deruleaza pe o perioada de 5 zile, mincare si cazare gratuita,cursul gratuit.cursul pentru obtinerea diplomei de apicultor se plateste 400 lei

sandupop

La Toplița,  Harghita Cursul de Apicultor este tot 400 de lei. Cursurile M111 cine le organizează?
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

mirel-radu

     La Buzau costa 318 lei ,tine 10 zile si trebuie sa inceapa (mi-au spus ca se face numai practica) e o firma care se ocupa, nu are legatura cu APICOLA sau masuri, cine e interesat poate intra pe  WWW.CALIFICARE-EVALUARE.RO/INSCRIERE
sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta