Fonduri europene şi nu numai...

Creat de romikele, Iulie 02, 2010, 07:54:12 AM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Veniti la Targul apicol de la Sighisoara, pe 26-27 octombrie si veti avea ocazia sa intrebati, direct la sursa, tot ceea ce va intereseaza! :wink:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

elvis

saru`mana de invitatie...poate se reuseste sa se faca targ si in mehedinti...cu timpul
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

bucovineanu

Cu ceva timp in urma l-am vazut pe ministrul agriculturii la o emisiune tv. La intrebarea despre subventiile pentru apicultura a raspuns ca legea apiculturii se afla in parlament si trebuie sa reglementeze acest aspect. Stie cineva ceva despre acest lucru?

Aurel

       In 2014, pe masura 141, nu se vor mai face dosare.Informatia a fost data la Viata Satului de o persoana autarizata (nu-i retin numele).Motivul....?Au ajuns la concluzia ca masura nu si-a atins scopul si este inefcienta.

albinasebes

ce masuri vor fi din 2014 pe care sa le putem accesa?
ma refer la masurile pe care le putem accesa noi, apicultorii
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

romikele

Cand se va sti, veti fi primii care vor afla.

albinasebes

sunt sanse pt cei cu 141 in derulare sa beneficieze de vreun proiect de dezvoltare, modernizare ?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

Calin Catalin

"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

Zimbru Florin

salutare tuturor am o intrebare daca stie cineva ceva despre cursul de formare profesionala?Acum in ianuarie trebuie sa fac dosaru de refinantare pentru anul 4.
0740750093

dorindafi

la gj , au depus cererile pt efectuarea cursurilor ian./ feb. pt anul 4
ashteapta sa fie chematzi
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

adrian.g.

Dorindafi, daca nu sunt indiscret ai accesat 141? Eu am semnat cererea in noiembrie. Astept sa ma anunte.     Pentru albinasebes, trebuie sa te sune de la directia agricola ,unde ai depus dosarul, si sa semnezi o declaratie ca esti de acord sa urmezi cursul.

dorindafi

da adrian, am acesat 141 shi am derulat cele 5 transhe de finantzare  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

sandrei

Citat din: albinasebes din Ianuarie 02, 2014, 10:17:01 AM
unde se depun cererile pt cursuri?

Salutari tuturor apicultorilor, va doresc un an nou cu bucurii !

@albinasebes: Cererile pt cursul de apicultor se depun la directiile agricole. Si eu sunt din Alba si vreau sa fac cursul, am fost in luna decembrie si am depus o copie dupa ultima diploma si cred ca o copie dupa C.I. urmand ca in momentul in care ne aduman peste 25 de persoane sa inceapa cursul. La momentul respectiv eram 11 persoane inscrise. In Alba, Directia Agricola se afla in cladirea care urmeaza dupa benzinaria MOL de la iesirea din Alba spre Teius.

Daca esti interesat de curs, te tin la curent cum aflu ceva.
Alba Iulia, stupina in Podeni, Jud. Cluj