firma de producere componente stupi

Creat de dragos2006, Decembrie 05, 2007, 10:44:27 PM

« precedentul - următorul »

Cristian IONITA

Citat din: mariuscionoiuOFERTA PRETURI
STUP VERTICAL 10/10 COMPLET        130        RON
STUP ORIZONTAL 20 RAME COMPLET     150    RON
SOCLU STAS               15.5 RON
CORP STAS MARE            19 RON
CORP STAS M.E 3/4    17 RON
CORP STAS 1/2              16 RON
CAPAC+TABLA              15.5 RON
PODISOR(BLANITE)     8 RON
PODISOR (PLACAJ)     7.5 RON
DIAFRAGMA(BLANITE)    7,5 RON
DIAFRAGMA(PLACAJ)    7 RON
SITE AERISIRE               15.5 RON
HRANITOR 800-1000 ML    8.5 RON
HRANITOR 400-600 ML     6 RON
RAME STAS MARI 25/PACHET (BRAD)        22.5 RON
RAME STAS M.E 25/PACHET (BRAD)         22.5 RON
RAME STAS ½ 25/PACHET(BRAD)         20 RON
ROINITA 6 RAME           55 RON
ROINITA 3 RAME           30 RON
* COLECTOR POLEN                  20 RON
* COLECTOR POLEN  EXTINS     30 RON
Preturile includ TVA iar la comenzile mari transportul este inclus.
Toata stima
Marius Cionoiu
tel 0729/373273
Preturile sunt valabile pana la 31 Decembrie 2007. Din Ianuarie o sa se mareasca dar momentan nu pot sa va spun cu cat.
pai atunci ... hai sa vedem
vreau
1 - 15 x CORP STAS MARE            19 RON
2 - 30 x CORP STAS 1/2              16 RON
3 - 5 x ROINITA 6 RAME           55 RON
4 - 5 x RAME STAS MARI 25/PACHET (BRAD)        22.5 RON
5 - 10 x RAME STAS M.E 25/PACHET (BRAD)         22.5 RON
va rog sa-mi comunicati cat ma vor costa livrate in Bucuresti
a ... si termenul de livrare

D006

Buna seara va sun sa discutam detaliile.

D006

Buna ziua d-le Cionoiu, spuneti-mi va rog cum faceti imbinarile dintre corpuri la stupii verticali... cu simplu falt? Grosimea peretelui corpului de cat e? Imbinarea corpurilor cum o faceti... cuie, holtzsuruburi? La pozele 1 si 2 se vad niste stinghii orizontale aplicate pe fata corpurilor la partea inferioara a fiecaruia dintre corpuri... pentru ce sunt?

D006

Buna ziua
  Imbinarile la corpurile mari intre blani le facem cu nut si feder, la capete cu falt.
  Folosim si cuie si holsuruburi, dar eu unu personal recomand cuiele pt ca fac o strangere mai buna, filetul la holsuruburi nu este foarte pronuntat si din manipulare tinde sa se largeasca si exista posibilitatea ca in timp sa iasa de acolo. Asta va spun din experienta pt ca timp de un an am folosit numai holsuruburi si ca o simpla curiozitate am testat intr-o zi doua corpuri pe care pur si simplu le-am lovit tare pe colt de beton. Cel cu, cuie a rezistat mult mai bine.
  Stinghiile de la acele poze sunt facute pt modelul respectiv, unde nu exista gauri in corpuri pt tije, ele ajutand la transportul pe pavilion .
O zi buna

D006

La stupii verticali (corp + cat) fara gauri pentru tije: cat e grosimea peretelui stupului la final? Cat e latimea umarului pentru asezarea ramei si cat e latimea umarului pentru asezarea catului?

D006

Buna ziua Dl Marius
Noi lucram conform dimensiunilor stas asa ca stupul are o grosime finala de 2 cm.
Datorita faptului ca un corp de stup are dimensiunea de 420/490, iar speteaza superioara a ramei are lungimea de 470, iar pt umarul cum ziceti dumneavoastra de asezare a catului raman ~ 0.98 cm pt ca trebuie sa ramana o toleranta si pt intrarea ramei pe falt.
Multumesc!

D006

Buna seara D-le Negru (maximus)
  Imi cer scuze chiar nu am vazut postarea pt ca eram foarte atent la ce scria domnul Cristian, dar cu ocazia asta va spun ca ajung la Valcea intre Craciun si Revelion, daca nu cumva mai repede.
Pt clientii din Bucuresti:
Comanda este gata astept sa se mai curete drumul si vin dar va sun cu o seara inainte oricum marti sau miercuri sunt acolo.
O seara buna
Marius Cionoiu

Cristian IONITA

d-le mariuscionoiu
in caz ca nu ati aflat va informez ca a fost ridicata "banarea" dvs pe  http://anunturiapicole.3xforum.ro/
in speranta ca pe viitor nu vor mai apare deferende va doresc multa bafta in activitate

D006

este vreo lagaTURA INTRE  SC Apirom srl Craiova si cooperativa Apirom a lui Razvan Constantin ?

D006

Buna seara D-le Cristian !
Multumesc pentru ca m-ati informat si sper sa nu mai existe neintelegeri pe viitor.
O seara buna si sa ne auzim sanatosi!
Un An Nou plin de realizari.

D006

Buna seara !
Nu este nicio legatura este o simpla coincidenta de nume.
Multumesc!

Gruies

SUPER serioasa firma,astept o comanda de 2 luni.Sa nu mai aud de numele vostru,sau mai bine va rebotezati=minciunica srl.gruies. :mad:

D006

Marius,
Tot incerc sa dau de tine insa nu reusesc sa te gasesc pe mobil.
E vb de o comanda de 300 corpuri ME si 3000 rame.
Te rog sa-mi faci o oferta buna de pret. Comanda este f urgenta
Ma gasesti la 0744 425 941
Paul