Guvernul Ponta dă alocaţia a 200.000 de copii pe CNP-uri pentru stupi

Creat de petru.atudorei, Ianuarie 31, 2014, 08:59:45 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 31, 2014, 08:29:50 PM
  ce crezi ca ii opreste sa nu impoziteze de la un plafon mai mic si cu  suma mai mare ?

Nimic si nimeni... in afara de filip  :wink2:

D006

Il si vad pe Filip cu un roi in fata guvernului  facand greva foamei ...

romikele

Adevarul e ca este de admirat consecventa si devotamentul sau de neafiliat  :D

bio

Citat din: romikele din Ianuarie 31, 2014, 08:38:43 PM
Adevarul e ca este de admirat consecventa si devotamentul sau de neafiliat  :D

Ca tot se vorbeste zilele astea de SINDICAT....un NEAFILIAT consecvent,..... este bun, ca lider de sindicat.

Ca doar nu s-o alege lider de sindicat seful de la ACA .....



pharaonu75

Citat din: romikele din Ianuarie 31, 2014, 08:23:10 PM
...
Guvernul ponta are o singuira grija, ce taxe sa mai inventeze!  :zzz: :rusine:

In scurt timp vor introduce TAXA PE IMPOZIT, TAXA PE ACCIZA, TAXA PE T.V.A.! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

petru.atudorei

ai uitat de taxa pe nimic..care in unele zone ale tarii a aparut deja,

ionel07196555

Uni fac ceva si arata.........
uni fac ceva si tac
uni     ????????????????

bismark

    Daca da la copii este foarte bine si cu CNP ce poate face? CNP iti cere acum orice magazin online crezi ca aceea fac vreo afacere?.Eu stiu ca CNP-ul nu se da nimanui dar daca se da peste tot ce mai conteaza.Poate ca trebuie o lege ca CNP-ul sa nu existe decit in baza de date al celor care il emit nu trecut pe buletin.Asa ce valoare mai are cind il treci pe orice si il poate folosi orcine. Cind exista intr-o singura baza de date poate fi verificat imediat pe baza datelor din buletin daca esti acela.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

petru.atudorei

Cnp se refera la numerele de inregistrare a stupilor in noul sistem informatic care costa foarte mult

bismark

   Alea stiu ca le spune crotalii nu CNP.Numai pe BI sau Carte de Identitate stiu ca exista CNP. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

petru.atudorei


marian sima

Nu inteleg de ce va plangeti,guvernul doreste aceasta inregistrare ca sa va plateasca deplasarea,sa va asigure locuinta de servici atunci cand santeti in deplasare si peste un nr de stupi sa va plateasca sporuri de risc. =)) =)) =))

adrian.g.

Asta e din 90. Toate guvernele care s-au tras din fsn (vacaroiu,nastase,ponta) au incurajat nemunca pentr voturi si au taxat munca prin impozitare.

bismark

   Noi cum platim toate deplasarile lor sa ne plateasca si ei macar deplasarile la tirguri si pastoral. :rotfl:Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/