Completare date la profilul fiecarui user

Creat de pharaonu75, Februarie 11, 2012, 09:23:32 AM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

Citat din: pharaonu75 din Februarie 15, 2012, 10:32:47 PM
.

In ceea ce ma priveste, intr-un anume fel ma pot adresa unuia care are o varsta apropiata de a mea si in alt fel ma pot adresa unuia care este cu 20-30-40 de ani mai in varsta.
pina la urma ca te adresezi cuiva cu tu sau cu dumneavoastra ...........problema ii sa l respecti indiferent ca i mai in virsta sau mai tinar ca tine
asta am constata o in perioada cind lucram in germania indeferent de virsata ne tutuiam unul pe celalalt dar in acelasi timp se impunea o  distanta bine stabilita  :nod: :nod:

orbanstefan64

Citat din: balasbebe din Februarie 16, 2012, 08:18:17 AM
Eu zic ca respectul trebuie sa vina din postari. Eu ma tutuiesc si cu cel de 84 de ani, si cu cel de 20 de ani.
Cine vrea respect sa-si treaca anii.
Localitatea este necesara cand postezi, altfel faci scurta la mana. Unii nu vor sa treaca localitatea nici macar cand vor sa cumpere sau sa vanda.
Ar fi o propunere in acest sens dincolo la vanzari-cumparari. Fara adresa la avatar sa nu poti posta. Te inregistrezi daca vrei sa citesti. Vrei sa postezi te conformezi

Pentru cine nu ma cunosc anul acesta in septembrie implinesc 56 de ani.
salut ideea!!!
sa traiesti bebe si multi inainte!!!!! :hi: :hi:

romikele

Citat din: balasbebe din Februarie 16, 2012, 08:18:17 AM
...
Pentru cine nu ma cunosc anul acesta in septembrie implinesc 56 de ani.
Multi inainte!

Acum lucram la unificarea forumurilor, deci cu atat mai mult e necesar sa ne cunoastem mai bine.
Anonimii nu au ce cauta printre noi, mai ales cand arunca numai soparle.
Am mai spus, respectam intimitatea celor ce din diferite motive doresc asta, dar echipa tehnica trebuie sa cunoasca datele exacte referitoare macar la locatie.
Sunt cazuri cand domiciliul nu este acelasi cu vatra, aici se poate completa la profil: Domiciliul la xxx, Stupina la xxx.
Am inceput mai demult o harta pe judete cu nr. de apicultori, asociatii si alte date, asa ar fi mai usor de completat.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: balasbebe din Februarie 16, 2012, 08:18:17 AM
Ar fi o propunere in acest sens dincolo la vanzari-cumparari. Fara adresa la avatar sa nu poti posta. Te inregistrezi daca vrei sa citesti. Vrei sa postezi te conformezi

SUBSCRIU dar nu ca propunere ci ca o OBLIGATIVITATE
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Kov iulian

#64
Mi se pare corect tot ce sa spus pana acum obligativitatea ca membri sa precizeze catre admini unele date
, la rubrica vanzari cumpararii sa fie obligatiriu ce a spus Florin , .
( in legatura cu faptul de a spune la avatar totul nu stiu ce sa spun )

As avea totusi o propunere in legatura cu forumul de discutii.

Doar membri inscrisii si care si-au dat unele date catre admini sa poata vedea datele utilizatorilor , locatia, varsta etc .

Pt cei care nu cunosc vreau sa precizez ca admini cunosc datele mele personale de foarte mult timp locatia, varsta, numele etc , le-am dat cu foarte mult timp inainte .

Daca in unele postari am discutat despre anonimitate am facut-o in sensul de protectie de toti nebuni anonimi care sunt pe net si care pot intra fara drept in posesia datelor mele, nu de anonimitatea fata de admini . :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:

Porfy66

#65
Oare ce-o face un nebun daca stie localitatea, varsta si un nickname?
Mai am o observatie. De obicei se zice ca nu e politicos sa intrebi o doamna ce varsta are sau sa o intrebi anul nasterii. Pot sa trag concluzia logica de aici ca cei ce se sfiiesc sa iti spuna varsta sau anul nasterii se simt cumva "doamne" sau "domnisoare"?  :rotfl:
Asadar atentie deci la cei ce nu isi afiseaza varsta, mai ales cand lucrati aplecati deasupra stupului! =))

Kov iulian

#66
Am folosit termenul nebun la figurat.

Facem un ramasag in gluma .

Incep sa scormonesc forumul si sa citesc mesajele Dvs din urma ?

Posibil voi descoperi ca sunteti persoana Juridica , Pfa , sau ce mai sunteti  ca ati accesat vreo masura europeeana, sau voi folosi orice alt amanunt care ma va aduce mai aproape de descoperirea numelui Dvs, apoi fac o verificare , pe net sa vad ce persoane juridice apicultori sunt in localitatea Dvs, ( afland locatia din profil )

Apoi urmarind mesajele Dvs din trecut voi afla ca ati accesat in anul cutare 141, 112 etc , ma duc pe situl MADR si descarc lista cu beneficiari din anul x si voi cauta in documentul descarcat cu ajutorul functiei cautare beneficiari din judetul x si localitatea x .

Voi aseza toate datele gasite pe o foaie si voi face comparatii care nume s-ar potrivi cel ma bine cu profilul Dvs, a doua zi sunt la usa Dvs si va invit la o bere ? :hi: :hi: :hi:

Toate astea le pot afla de pe  in mod legal, prin tot netul am lasat urme iar daca nu am lasat noi urme autoritatile au postat pe net numele  firmei, pfa-ului  ce il administrati, numele complet, adresa , tel .

Eu sunt patit, vorbeam cu o tipa virtual asa pe mess ( nu sunt casatorit ) nu i-am zis numele meu nu i-am spus judet, localitate, dar i-am spus ca sunt apicultor, si ma mancat in c..r sa ii spun ca sunt persoana juridica si ca am luat bani de la UE masura 141 .

Ei bine dupa un timp imi zice  zicandu-mi pe numele complet ce faci  xxxxx iulian   apoi ma inteaba nu vrei sa asculti niste muzica ?



Si imi trimite un link de youtube cu o formatie de muzica din localitatea mea .  :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit: :uimit:

Am ramas masca  :D :D :D :D :D :D    uite asa te poti trezi la usa ta cu musafiri nepoftiti . =)) =)) =)) =))

pharaonu75

Iuliane, am o intrebare: daca iti este asa de frica de musafiri nepoftiti, de ce ti-ai dat datele atunci cand ai accesat masura 141?
Pentru ca stiai ca in mod sigur ajung pe site-ul MADR si vor fi vazute de toti.
De ce iti dai datele atunci cand iti sunt solicitate de vreo banca sau institutie?
Daca vreun angajat de-al lor este "nebun" si te trezesti cu el la usa? =)) =))

Si sa presupunem ca un user al forumului ar afla cum te cheama si unde locuiesti... si ca ar veni la tine la usa... care ar fi problema? N-ai un pahar de vin de butuc pentru el? Unde ar fi problema? :uimit: :uimit:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

POSTASUL

#68
Citat din: pharaonu75 din Februarie 16, 2012, 07:37:30 PM
Iuliane, am o intrebare: daca iti este asa de frica de musafiri nepoftiti, de ce ti-ai dat datele atunci cand ai accesat masura 141?
Pentru ca stiai ca in mod sigur ajung pe site-ul MADR si vor fi vazute de toti.
De ce iti dai datele atunci cand iti sunt solicitate de vreo banca sau institutie?
Daca vreun angajat de-al lor este "nebun" si te trezesti cu el la usa? =)) =))

Si sa presupunem ca un user al forumului ar afla cum te cheama si unde locuiesti... si ca ar veni la tine la usa... care ar fi problema? N-ai un pahar de vin de butuc pentru el? Unde ar fi problema? :uimit: :uimit:
Pharaoane  multi siau vandut sufletul pentru bani   =))  =))  =))  :hi:   da Iulian se teme sa nu dea si el  vreo data  un bidon de vin  =))  ca eu daca lam gasit ,  cu mine nu scapa cu un pahar doua  =))
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Kov iulian

#69
Sa presupunem un scenariu, avem proiecte 141, 112 in desfasurare etc  ok .

Sa zicem ca lucrurile o vor lua rau la vale, instabilitate politica bancara, poate unele banci isi faca bagajele si pleaca din tara.

Vazind toate aceste lucruri poate uni din noi am fi mai tematori si imediat cum le intra banii cum ii si retrag si ii baga la saltea .

Fiind foamete in tara, uni baieti " intreprinzatori " ar putea zice ia uitei ma p"astia au bani la saltele  si multi nu doar maruntis, ia hai sa facem cuva sa aflam care pe unde locuieste " sa manance si gura noastra ceva " .


As mai avea o adaugare la idea mea .
CitatAs avea totusi o propunere in legatura cu forumul de discutii.

Doar membri inscrisii si care si-au dat unele date catre admini sa poata vedea datele utilizatorilor , locatia, varsta etc .

Doar useri inscrisi si care au postate un anumit numar de mesaje sa poate veadea datele celorlalti, astfel putem vedea foarte simplu din postarile lor daca chiar sunt apicultori sau doar scriu pe aici  .

Daca acea persoana imi cere prim pm datele mele e ok, il le dau dar o fac eu de buna voie si daca consider ca e in ordine sa fac asta .

In felul asta eventuali "intreprinzatori " care intra pe aici ar fii impiedicatii sa afle date sensibile, i-ar impiedica   lipsa lor de experienta apicola . care se va vedea din mesajele lor .

Daca suntem mai precauti cu datele noastre in cazul unui necaz  putem transmite organelor statului banuilelile noastre, asa daca ne lasam datel noastre in stanga si dreapta greu se mai rezolva ceva .

Porfy66

De fapt vad ca e vorba despre "nebune"! Te inteleg.. nahh.. Nefiind casatorit te cred ca esti "vanat"! =))
Eu as da toate datele personale daca maine m-as trezi la usa cu cateva "albinutze" de 25-30 ani!  =)) =))

Kov iulian


pharaonu75

Citat din: POSTASUL din Februarie 16, 2012, 07:49:58 PM
Pharaoane  multi siau vandut sufletul pentru bani   =))  =))  =))  :hi:   da Iulian se teme sa nu dea si el  vreo data  un bidon de vin  =))  ca eu daca lam gasit ,  cu mine nu scapa cu un pahar doua  =))

Vino tu p-aici si te duc eu la usa lui!
Si sa-l vedem cum se descurca, pentru ca amandoi suntem mari! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

POSTASUL

Citat din: pharaonu75 din Februarie 16, 2012, 08:18:32 PM
Citat din: POSTASUL din Februarie 16, 2012, 07:49:58 PM
Pharaoane  multi siau vandut sufletul pentru bani   =))  =))  =))  :hi:   da Iulian se teme sa nu dea si el  vreo data  un bidon de vin  =))  ca eu daca lam gasit ,  cu mine nu scapa cu un pahar doua  =))

Vino tu p-aici si te duc eu la usa lui!
Si sa-l vedem cum se descurca, pentru ca amandoi suntem mari! =)) =))
nul mai speria , ca indata vad ca asi sterge contul   =)  =))  :hi: Iulian sper ca nu te superi    :uimit:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Kov iulian

Nu ma supar , dar veti avea o supriza neplacuta odata ajunsi, veti constata ca nu consum alcool  :rotfl: :rotfl:
Niste vin gasim  dar  pe la fratemiu (el la cam trage ) , locuim  amandoi impreuna la parinti .

Deci dragi " intreprinzatori " care cititi randurile astea si ati aflat ca am bani aflati ca suntem 3 barbati la domiciliul unde locuiesc .

Faraonul ma vazut, sunt bine facut fratele meu e un pic mai bine facut ca mine,
( nu veti avea nici o sansa cei care veniti cu ganduri necurate ) :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Oare i-am speriat Faraoane ?  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: