Stadiul platii subventiei

Creat de alt stupar, Noiembrie 19, 2007, 11:15:21 PM

« precedentul - următorul »

D006

in septembrie pe 18 am depus actele la dir agricola si azi suntem in 20 noiemb. si bani nu au sosit
suventia la miere era vorba stie careva ceva nu sunt bani su alceva???????
                          cu stima marius

D006

Citat din: mariusin septembrie pe 18 am depus actele la dir agricola si azi suntem in 20 noiemb. si bani nu au sosit
suventia la miere era vorba stie careva ceva nu sunt bani su alceva???????
                          cu stima marius
dureaza 2 luni de la punerea dosarului. eu am depus        in iulie si am primit in septembrie. de venit vine dar...rabdare

D006

..dar anul trecut cind la Ialomita sau depus hirtiile in iulie- august si a venit subventia anul acesta in primavara..
  Dupa cum spune si Fc Vaslui....''rabdare''...oricum sunt banii nostrii si vin ei...daca sta la Directia Agricola sigur nu se cheltuiesc..Mai mult sta la ei decit la noi in buzunar..... :rotfl:  :rotfl:

D006

Citat din: bio...tel dl. Dobre Traian..o744/588939..
Nea Bio de Fetesti - Cernavoda!
Zi-mi si numele tau, ca sa stiu ce-l intreb pe ala sefu din BaiCoi!
Poate nu stii, da eu sunt nepotu'su si dupa mine a venit si pana in Strehaia?
Deci, de cine sa zic lu unchiu?
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

D006


alt stupar


alt stupar

Citat din: alinndiaconu
Citat din: bio...tel dl. Dobre Traian..o744/588939..
Nea Bio de Fetesti - Cernavoda!
Zi-mi si numele tau, ca sa stiu ce-l intreb pe ala sefu din BaiCoi!
Poate nu stii, da eu sunt nepotu'su si dupa mine a venit si pana in Strehaia?
Deci, de cine sa zic lu unchiu?
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
se papa
Castigati mult, tineti-o tot asa !!!!

pngflorin

BaiCoi........................ :rotfl:  :rotfl:

Cristian IONITA

Citat din: bio..dar anul trecut cind la Ialomita sau depus hirtiile in iulie- august si a venit subventia anul acesta in primavara..
  Dupa cum spune si Fc Vaslui....''rabdare''...oricum sunt banii nostrii si vin ei...daca sta la Directia Agricola sigur nu se cheltuiesc..Mai mult sta la ei decit la noi in buzunar..... :rotfl:  :rotfl:
nu prea 4e treaba mea ca eu nu am de gand sa aplic in curand la subventie dar ... nu as trata deloc usor intarzierile ... bani de cheltuit nu se cheltuiesc dar .... se devalorizeaza
cat era Euro in septembrie si cat e acum? ... nu mai vorbesc de inflatia clasica

D006

Momentan cursul euro urca dar tot asa si coboara..ar fi fost bine sa ii dea mai repede..dar din pacate..se intirzie si de foarte ori mult..exagerat de mult..

D006

Citat din: alt stupar
Citat din: alinndiaconu
Citat din: bio...tel dl. Dobre Traian..o744/588939..
Nea Bio de Fetesti - Cernavoda!
Zi-mi si numele tau, ca sa stiu ce-l intreb pe ala sefu din BaiCoi!
Poate nu stii, da eu sunt nepotu'su si dupa mine a venit si pana in Strehaia?
Deci, de cine sa zic lu unchiu?
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
se papadeste de ras asta...diaconu`  Aline probabil la fel de glumet esti si cu albinele... ce-or mai rade ele la primavara de glumele tale... a, daca mai are cine rade !
Oricum la faza asta a luat-o in bot dar intelege mai greu...daca ia spus si dl ZIIP 2006 de modul de lucru al dl-ui Dobre si el tot cu tembelisme...parca este putin mai greoi ...intelege mai greu...
   A observat si dl Bee Lover cum sta chestia cu circotasii ... ''mi-a placut faza asta...vad ca si carcotasii o mai iau in bot... :wink: ''

D006

si totusi mai vin bani de subventie ce stiti

D006

Subventia pt familiile de albine..cei 20 ron pe familia de albine cu obligatia de a da catre achizitori cantitatea de 10 kg miere/familia de albine se da ...multa lume care a predat cantitatea si a inaintat dosarul, a primit-o repede ,in max 1 luna aici in Ialomita..De celelalte sume pt tratament contra varooa si bani pt schimb matci nu stiu, nu am auzit sa fi primit cineva..
  Asteptam informatii de la userii din alte judete...

D006

Citat din: mariusin septembrie pe 18 am depus actele la dir agricola si azi suntem in 20 noiemb. si bani nu au sosit
suventia la miere era vorba stie careva ceva nu sunt bani su alceva???????
                          cu stima marius
am fost zilele acestea la directia agricola sa intreb de subventie;;
am spus numele si au inceput cautarile. cum spuneam mai sus am depus dosarul pe 18 septembrie si la ei a stat pina in 15 noiembrie pe urma a plecat la bucuresti deci a stat aproape o luna fratilor cum sa vina bani atunci
in situatia asta ma gandesc ca bani vor veni doar la anul
  ce sa facem domnilor astai santaj adevarat
   cu stima marius

alt stupar

Uite ca e gata anul si tot n-am vazut paralele...asta e...poate in ianuarie...