cursuri 2009

Creat de balanescuadrian, Februarie 25, 2009, 11:51:02 AM

« precedentul - următorul »

balanescuadrian

20 de lei taxa de inscriere..este in Buzau + 300 taxa curs...cursul este organizat de un centru de calificare....
firul faptelor
Am fost la ACA , sa intreb de cursuri de apicultura si mi sa spus ca prima grupade surs este in desfasurare, si s-au strans  ptr o a 2-a grupa si se se organizeaza iar cursul, in care se plateste taxa de inscriere 20 ron si pana la sfarsit se plateste restul cursului 300 ron, cursul tine 2-3 luni.
Concluzia cursul nu este organizat de ACA ci de un centru de calificare profesionala (un particular) dar intermediat de ACA,  in alte parti ..cursurile se organizeaza de ACA sau la fel tot de un particular prin intermediere???? 
Mai este si o alta organizatie care organizeaza cursurile ??? mai ieftin desigur cu o diploma omologata????

balanescuadrian

intre timp am primit lamuriri pe privat ....am postat sa vada toata lumea
a se citit de jos in sus
Problema este ca SRL-ul este pus doar pe jegmanit oameni , si nu e in interesul lor sa spuna si de cursurile organizate de filiala cu DJA pentru ca ei nu mai iau nici un comision.
Puteti publica discutie pentru ca sunt sigur ca mai sunt si alti apicultori interesati de cursuri.
--- Mesaj original ---
Multumesc pentru lamuriri... din pacate.. este un pic incompatibila situatia d-lui respectiv, ptr fair play trebuia sa afiseze informatii ptr apicultori, inclusiv cursuri si unde se organizeaza...nu m-a deranjat ca mi-a spus de cursuri..dar m-a deranjat ca la filiala nu se zice nimic de cursurile de la DJA, care erau mai ieftine.
Nu neg profesionalismul cursurilor..dar... ACA ca un reprezentant al intereselor apicultorilor..trebuia sa stie si sa arate oferte...parerea mea desigur
mutumesc frumos ptr interventie si daca imi dati acordul o sa postez dialogul nostru pe forum..sa se clarifice toata lumea
--- Mesaj original ---
Macar acel vicepresedinse s-a recomandat cum il cheama ? , prin statut directorul de la SRL ( magazin) este si vicepresedintele filialei , daca ati fost la adunarea generala ati vazut ca omul nu pre are nimic in comun cu apicultura , dar treaba cu cursurile pe care le oganizeaza acea firma este legala , si eu pentru a lua diploma de crescator de matci am platit cursuri la o firma de specialitate.
Speram ca intr-o luna filiala Buzau sa aiba un secretar separat care sa dea informatii la toti doritorii.
La Cursurile organizate de noi locurile s-au ocupat momentan , nu stiu daca se va mai organiza o clasa in aceasta primavara .
--- Mesaj original ---
am fost in spate nu in fata
in fata este magazinul apicola, in spate este ACA(daca nu este asa spuneti-mi cum este)
Am intrat in magazin sa studiez preturile, am intrebat de cursuri, recunosc, si nu stiau nimic, continui sa studiez preturile cand intra un domn care se duce in spate, doamna de acolo imi spune ..uite dansul este vicepresedinte ACA..mergi si intreaba la el ca trebe sa stie. Ma lasa sa merg in spate prin magazin (ajung pe hol la usile tapitate. Intru in una din ele..intreb...aflu...plec...
Acesta este firul intamplarilor
ce pot eu sa cred....
--- Mesaj original ---
Dumneavoastra cand ati fost la Buzau nu ati fost la ACA ci ati nimerit la sc apicola srla unde directorul lucreaza pe comision cu o firma care organizeaza asemenea cursuri .
pentru detalii despre cursuri organizate de filiala aca trebuie sa ma contactati ori pe mine ori pe domnul Prahoveanu. Nu mai confundati srl-ul cu filiala !!!!!

PricopArthur

Multumim pentru informatie.
Miere multă şi inimă curată!

balanescuadrian

am mai primit inca un mesaj astazi..din alta parte desigur ...
ideea de baza...
cursurile de la firma de pregatire profesionala sunt echivalentul studiilor medii....asa este m-am interesat
cursurile de la DJA nu sunt recunoscute de UE...stie cineva ..care este nivelul acelor cursuri ..si daca sunt recunoscute de alte organisme???