buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

marinlm64


Fane

LA MULTI ANI !!!! multa sănătate si putere de munca Nea Marine, si tot ce va doriti. : sampanie: :birthday:

mape 48-petru manea


marinlm64


marian_6777

La multi ani Marine, sa fi fericit, sa te bucuri impreuna cu frumoasa ta familie. :happy_birthday: :birthday: : sampanie:
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

mosunick

LA MULTI ANI, SANATATE SI DUMNEZEU SA VA APERE SI SA VA OCROTEASCA!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

Calin Catalin

Va salut!

Am vazutca la stupii din gradina aveti lazi de orizontali si i-ati compartimentat sa fie pe 12 rame in pat cald. Ce avantaje au fata de cei de pe pripolita? De ce ati preferat pat cald si nu pat rece?

Cu respect,
Catalin
"Cuvintele sunt ca albinele: unele fac miere, altele te inteapa"- Bisanne de Soleil
https://www.facebook.com/

stefan1

  Am postat la alt topic, dar inteleg ca nu citesti toate rubricile, asa ca repet aici:
La Multi Ani, MARIN!
Multa sanatate si spor in tot ce faci! Imi plac foarte mult videoclipurile tale si e o bucurie cand le vizionez.
    :happy_birthday:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marinlm64

stupii anume iam făcut pe pat cald că astfel de lăzi nu am avut ,si am vrut să văd cum să dezvoltă stupi pe pat cald, asta am făcut dân curiozitace, cutoace că din cărţi ştiu avantajele şi dezavantajele acestei lăzi ...sănătace

marinlm64


bismark

 :bravo: Marine, am vizionat cu multa placere filmuletul si pot spune,, Romanii sint peste tot aceeasi si tot ce e romanesc nu piere,, vorba cintecului.Toracenii sint oameni gospodari dupa cum se vede si stiu sa munceasca si sa se distreze in spiritul datinilor aduse acolo de mosii lor.Cam multi se numesc Lelea sint probabil rude.Mi-a placut de Lelea Marin tizul tau.Istoria isi spune cuvintul in mostenirea de veacuri.Cu mult respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/


marinlm64

hrănirea de toamnă de completare ,interesantă treabă  făcută la sfârsitu lu august
кормлю пчёл из пакетов . I feed the bees from packages.

stefan1

  Am vazut filmele despre Torac. Aveti o viata artistica mai bogata decat marea majoritate a comunelor de la noi!  Felicitari!
  De fapt in vara am auzit la TV ca a fost un concurs de umor parca la Cluj unde a participat si un tanar din Torac. Lumea e mica! Am vazut la sfarsitul penultimului videoclip ca redactorul responsabil de la Televiziunea din Voivodina (sectia romana) se numeste Tatiana Mohan. Mohan inseamna om provenind din Mohu. Mohu e o localitate de langa Sibiu. Si la noi sunt familii cu acest nume, dar uite ca au ajuns si in Serbia!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

balasbebe