Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

Woolf

Un exemplu practic despre cum lucreaza mintea umana

Priviti  poza de mai jos si vom analiza ce reprezinta ea pentru niste grupuri de oameni.



Concluzia:

- Pentru tineri e un fund pe cinste. Numai unii observatori vor spune ca e un fund ce traverseaza strada. Cei mai fini vor observa tanga.
- Pentru batrani e o femeie respectabila cu un fund dragut , ce traverseaza strada .
- Perversii isi imagineaza femeia goala.
- Cei intelepti vor surprinde starea de beatitudine a fotografului  in  fata frumusetii siluetei trecatoarei.
- Pentru jumatate dintre femei este o femeie normala care nu trebuia sa plece de acasa imbracata astfel.
- Cealalta jumatate se intreaba unde ar putea purta o asemenea bluza.
- O femeie inteleapta se gandeste la cum va arata tipa la 50 de ani.
- Copiii curiosii si maimutele vor observa cainele care conduce taxiul !!!

Nu fii alarmat de spiritul tau de observatie, nici eu nu am vazut cainele de prima data !   :D

Woolf

Viata e dura - Imnul repetentului la Bac    :D


Woolf

GHICITORI NEVINOVATE

1. E rotundă şi e cârnă şi cu capu-n jos atârnă! 

2. Din carne e crescută, tare şi osoasă. O parte-i belită şi alta-i flocoasă.

3. Deget nu e, unghie n-are, dar atârnă-ntre picioare. Orişicine se întrece, s-o apuce şi s-o frece.

4. Cine se urcă, o bagă, o freacă, coboară, se spală şi pleacă?

5. Ce se plăteşte, se beleşte, se linge când e tare şi curge când e moale?

6. În faţă măreaţă, pe margine creaţă, în spate o lingi, în faţă o-mpingi.

7. Piele vie-n, piele moartă, dai din fund şi intră toată.

Le-ai ghicit? Daca nu, vezi mai jos raspunsurile:






1. ghinda
2. pana de gâscă
3. ţâţa vacii
4. coşarul
5. îngheţata
6. marca poştală, timbrul
7. cizma

Cine s-a gandit la prostii, sa-i fie rusine !    :D

Woolf


Woolf

Adaptarea automobilelor la pretul benzinei      :D 

Smart

Smamborghini

Smaudi

Smerrari

Smorche

Smorvette

si... Smustang


sursa: venita pe e-mail

nelu2011

Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El, să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.

POSTASUL

Citat din: Woolf din Septembrie 30, 2011, 12:18:12 PM
Un exemplu practic despre cum lucreaza mintea umana[ =)) =))/b]

Priviti  poza de mai jos si vom analiza ce reprezinta ea pentru niste grupuri de oameni.



Concluzia:

- Pentru tineri e un fund pe cinste. Numai unii observatori vor spune ca e un fund ce traverseaza strada. Cei mai fini vor observa tanga.
- Pentru batrani e o femeie respectabila cu un fund dragut , ce traverseaza strada .
- Perversii isi imagineaza femeia goala.
- Cei intelepti vor surprinde starea de beatitudine a fotografului  in  fata frumusetii siluetei trecatoarei.
- Pentru jumatate dintre femei este o femeie normala care nu trebuia sa plece de acasa imbracata astfel.
- Cealalta jumatate se intreaba unde ar putea purta o asemenea bluza.
- O femeie inteleapta se gandeste la cum va arata tipa la 50 de ani.
- Copiii curiosii si maimutele vor observa cainele care conduce taxiul !!!

Nu fii alarmat de spiritul tau de observatie, nici eu nu am vazut cainele de prima data !   :D
donu Wolf mai zii si ceva real , dai numai ,,copii, paste '' de pe unde prinzi si  la faza asta ma faci sa cred ca esti un ramolit rau [nu vreu sa cred asta]  pai mai nenea  cand am vazuto pe asta ,era sami bat nevasta =)) =)) :redcard: =)) :hippo: :hippo:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Woolf

Citatdonu Wolf mai zii si ceva real , dai numai ,,copii, paste '' de pe unde prinzi si  la faza asta ma faci sa cred ca esti un ramolit rau [nu vreu sa cred asta]  pai mai nenea  cand am vazuto pe asta ,era sami bat nevasta =)) =)) :redcard: =)) :hippo: :hippo:

Cucoana aia din poza e foarte reala !  :D  Vrei sa-ti povestesc din aminitiri din copilarie?  Cred ca mai ramolit esti tu, daca vrei sa-ti bati nevasta uitandu-te la o poza !   :nudie:

Woolf

Pisicile vorbesc? Un motan spune "nu" timp de două minute

Un motan a devenit celebru pe Internet după ce stăpânul său l-a filmat spunând "nu" timp de două minute.

În această înregistrare, motanul pare să zică numai cuvântul " no ". Clipul este foarte amuzant datorită expresiei de pe chipul pisicii, care pare să fie terifiată de ceva ce se află în spatele camerei.

Motanul se zbârleşte şi repetă cuvântul " no " timp de două minute.   :D



sursa: mediafax.ro

Woolf

Wipeout - Stupid people   ;))


pharaonu75

Citat din: POSTASUL din Octombrie 01, 2011, 01:58:33 AM
...  pai mai nenea  cand am vazuto pe asta ,era sami bat nevasta...
Masochistuleeee! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

POSTASUL

A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Woolf

Cum sa tii martorii lui Iehova departe !       =))


sursa: resursadefun.ro

POSTASUL

 mam gandit sa va recomand un sofer de camion sa va duca stupii in pastoral   =)) =                             
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Woolf

De unde vine numele oraşului Băicoi    :D