adresa lui DAN MARGAIT va rog....

Creat de bogdan moldovean, Februarie 24, 2013, 05:47:56 PM

« precedentul - următorul »

bogdan moldovean

dragi prieteni Sunt fan Dan Margarit si as dori sa aflu cum pot lua legatura personal cu el fiindca am sa i adresez cateva intrebari legate de apicultura profesionala asa cum o face dansul Sunt tanar si as dori mai multe explicatii Rog pe cei care deja au luat legatura cu el sa fie buni si sa mi faca cunoscut si mie adresa de e mail sau altceva cu care pot sa dialogez cu dansul V a rog mult dragi prieteni Multumesc ca ma puteti ajuta in acest demers Butoaie pline  si sanatate

pharaonu75

Contacteaza-l pe youtube, unde se pot trimite si mesaje private!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  Daca te intereseaza un post de apicultor in  Canada pot sa ma interesez. Daca stai bine cu coloana vertebrala si ai disponibilitate la efort poti sa aduni ceva banuti intr-un sezon.

bogdan moldovean

nu mi ar strica un post de lucru acolo mai mult pt a capata experienta ideea este a fura experienta si sfaturi de la apicultori consacrati cum ar fi d-voastra domnule Dragos ca si de la d -voastra am capatat experienta cat si de la Dan Margarit Oricum jos palaria pt d-voastra  Trebuie sa ajungem la apicultura profesionista (industriala) ce sa ne mai amagim cu familii pe 6 7 rame timp de iarna Trebuie documentare si experienta>Nu cred ca domnul dan margarit era invatat cu aceste lucruri de cand a plecat din romania si totusi a stat pe langa profesionisti si a invatat Lucrul bun este ca n e impartaseste si noua din cunostintele lui fiindca sunt unii care tin in ei ..................e de apreciat Sanatate si butoaie pline

pharaonu75

Bogdane, fii atent, insa, ca nu tot ce zboara se mananca!
Nu tot ce vezi in filmele lui Dan Margarit se poate aplica si la noi! Dealtfel, chiar asta spune si el in filmele sale!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

baza mmelifera in canada la DAN este rapita si lucerna.
ATAT!!! (asta spunea el intr-unul din filmele lui)
deci la noi sa se pupe tehnologic ca acolo.... IOC
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

stefan1

  Canada, am citit recent ca vor sa se reorienteze putin in ce priveste culturile agricole. Vor sa mai reduca suprafetele cultivate cu rapita si sa le mareasca pe cele cu grau, ca rapita in ultimul an s-a dovedit mai putin rentabila iar pretul la cereale a crescut. Oricum acolo au suprafete imense (Canada este a doua tara din lume, dupa Rusia, ca suprafata), si o reducere cu 10% a suprafetelor de rapita nu cred ca e un mare bai pentru stupari.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Porfy66

Citat din: bogdan moldovean din Februarie 24, 2013, 05:47:56 PM
... Rog pe cei care deja au luat legatura cu el sa fie buni si sa mi faca cunoscut si mie adresa de e mail sau altceva cu care pot sa dialogez cu dansul...
Daca citeai comentariile de la filmulete ai fi gasit adresa lui de email... Eu am gasit-o: [email protected]
Sa-ti fie de folos...
:hi: :hi: :hi:

D006

  Hai sa fim seriosi ! omul are asfalt pana la urdinis , are baza melifera la botul calului (stationar), are o franciza care merge verificat.
   La noi drumuri de-ti blestemi zilele , baza melifera pe apucate (pastoral haotic), suport tehnic spre zero .

  mai vorbim de clima , capital , etc . ?

RazvanTi

Citat din: Porfy66 din Februarie 25, 2013, 08:35:46 AM
...Daca citeai comentariile de la filmulete ai fi gasit adresa lui de email...
mda... si daca ar fi citit in continuare comentariile ar fi vazut ca DAN nu raspunde pe mail daca raspunsurile la intrebari se regasesc in filmele lui.
in plus de asta primeste peste 1000 mailuri zilnic... :nod:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

bogdan moldovean

multumesc inca o data domnule PORFY66 noi am am colaborat va multumesc fiindca ma ti ajutat Sper sa pot lua legatura cu dansul Inca o data multumesc Butoaie pline va urez

tzepeshgr

Citat din: dragos2006 din Februarie 25, 2013, 10:57:40 AM
  Hai sa fim seriosi ! omul are asfalt pana la urdinis , are baza melifera la botul calului (stationar), are o franciza care merge verificat.
   La noi drumuri de-ti blestemi zilele , baza melifera pe apucate (pastoral haotic), suport tehnic spre zero .

  mai vorbim de clima , capital , etc . ?

Parca spunea Dan Margarit intr-un film ca si-a luat hardughia aia de masina tocmai ca sa poata ajunge la anumite locatii. Si va recomand sa vedeti filmul in care merge pe asfalt si e cat pe ce sa-i sara camera de pe bord cand da prin gropi. Nu zboara porcii nici pe acolo...
"Știu că sunt prost. Dar când mă uit în jur, prind curaj."  Ion Creanga

D006

  Alp , alo !   la ei se practica numai stuparit STATIONAR ! sare el dar nu si albina !  ai inteles smecheria ? la mine in zona pe langa gropi cat Vezuviu al si noroi cat marea asa ca daca ploua nu prea mai ai cum sa ajungi la stupi nu atat din cauza gropilor cat din cauza noroiului .

xvader

asa este in multe locuri pe la noi...in toata tara drumurile arata ca dupa razboi...unde exista asfalt ))/