O solutie extraordinara pentru pazire!

Creat de ImportPlaza, Ianuarie 23, 2014, 02:48:12 PM

« precedentul - următorul »

ImportPlaza

Camera de supraveghere/filmat este o cameră portabilă, mobilă, pe care vă oferim în special pentru capturarea hoților. Este un produs conceput pentru înregistrarea mișcării, așadar oaspeții neașteptați în jurul bunurilor dv. sunt filmați, înregistrările care le puteți folosi la poliție ca dovadă.
Așezați camera de supraveghere pe un copac sau pe o clădire în apropiere, în așa fel, încât să fie o vedere bună pe stupuri. În momentul în care aparatul a detectat mișcare, face prompt fotografii sau video, înregistrează pe un card de memorie, de asemenea transmite la telefon sau/și la adresa de e-mail. În cazul în care vă devine conștient faptul că o persoană neautorizată se află în jur și are intenția să fure sau să distrugă stupii, atunci puteți lua măsuri imediate și să acționați, pentru că aveți dovada înregistrată pe cardul SD și pe care îl puteți folosi împotriva infractorului.
Camera de supraveghere a dovedit deja, în mai multe cazuri au fost prinși infactorii de către poliție.
Descriere detaliată despre utilizare și despre funcțiile tehnice le găsiți pe site-ul nostru http://www.importplaza.ro/camera-de-supraveghere-animale/camere-de-filmat-animale/
Aparatele sunt disponibile din stoc cu accesorii necesare.
ImportPlaza

Bătrânul

De ani de zile folosesc doua astfel de aparate si sint foarte multumit de ele . In traducere este o mica greseala ca de fapt intra 8 baterii de odata . Merge si cu 4 dar mai putin timp . Incarcatorul solar nu are nici un sens daca functioneaza pe un rind de baterii 6 luni .

dincaadrian2000

Bravo esti bun!
Dar nu toti apicultorii au capacitatea tehnica, materiala sa monitorizeze stupina proprie.
Asta e o investitie de viitor excelenta avand in vedere ca si pe timp de iarna se fura stupi.

mmacreanu

Intreb si eu: daca fura hotul intai camera ce se intampla?
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

dorindafi

Citat din: mmacreanu din Ianuarie 24, 2014, 12:40:17 PM
Intreb si eu: daca fura hotul intai camera ce se intampla?
=))  o asheaza la stupii lui pt. mai multa sigurantza 
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

feerary

e usor vizibila asa ca nu e exclus ca mai intai un hot sa dea un tur si sa te faca.... nu cred ca e atat de eficienta, mai frica mi ca o sa se fure camera mai rpd decat stupii  :qp:

albinasebes

"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

State

Intrebare de 10 puncte: Cum transmite aceasta camera imaginile , pe un telefon de exemplu ?  :) Cred ca in prezentare s-a omis cel mai important lucru: Semnalul GSM.

State

Citat din: Bătrânul din Ianuarie 23, 2014, 03:07:05 PM
De ani de zile folosesc doua astfel de aparate si sint foarte multumit de ele . In traducere este o mica greseala ca de fapt intra 8 baterii de odata . Merge si cu 4 dar mai putin timp . Incarcatorul solar nu are nici un sens daca functioneaza pe un rind de baterii 6 luni .

Eu sunt Toma Necredinciosul.
In specificatiile date de producator, o astfel de camera suge 150mAh. Putem face un calcul sa vedem cat tin bateriile ?  :razz:

Pe pagina lor nu scrie un lucru: Necesita cartela SIM/abonament. Asta daca vrei sa fii anuntat pe telefon. Daca nu, o tii pe post de bibelou.

In alta ordine de idei: Care-i utilitatea acestei "minunate inovatii" , daca hotul vine cu cagula pe ochi ? Stiu, fix ula. Sa zicem ca locul unde este amplasata, nu are nici semnal ? Egal cu 0.

De ce vanzatorul da garantie 1 an, cand prin lege este obligat 24luni ?

Sa mai amintim ca exista pe piata, acelasi produs, la preturi mult mai mici ? In Dragonul Rosu se vand 5 bucati la pret de 3. Diferenta este ca nu sunt in culoare "camuflaj". Aceste camere se vindeau prima oara de la unguri. Ei le foloseau pentru urmarirea vanatului. Tot ei au fost cei care le-au "camuflat". De unde le importa ungurii ? Din China ? Nu se poate...... :D

cipriene

urmaresc de mult timp pe forum sa vad daca apare ceva de genul asta. dar se pare ca tre' sa mai astept
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)


ionel07196555


Bistriteanul

Citat din: State din Ianuarie 24, 2014, 06:01:13 PM

Sa mai amintim ca exista pe piata, acelasi produs, la preturi mult mai mici ? In Dragonul Rosu se vand 5 bucati la pret de 3. Diferenta este ca nu sunt in culoare "camuflaj". Aceste camere se vindeau prima oara de la unguri. Ei le foloseau pentru urmarirea vanatului. Tot ei au fost cei care le-au "camuflat". De unde le importa ungurii ? Din China ? Nu se poate...... :D

La ce pret sunt cele din Dragonul rosu? Au functia MMS?
Faptul ca nu sunt in culori de camuflaj nu ma deranjeaza, un spray de vopsea si se rezolva.
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

Alutus

Citat din: Bătrânul din Ianuarie 23, 2014, 03:07:05 PM
De ani de zile folosesc doua astfel de aparate si sint foarte multumit de ele . In traducere este o mica greseala ca de fapt intra 8 baterii de odata . Merge si cu 4 dar mai putin timp . Incarcatorul solar nu are nici un sens daca functioneaza pe un rind de baterii 6 luni .
Am una care este obiect decorativ. Rezolutia este foarte slaba. Se vad doar niste pete. Care este codul celor pe care le ai in dotare? Care este modalitatea de plata?
Sa nu uiti Darie!

leonardus

Aiureala. Ma scuzati, dar e pentru prosti sau....betivi. Un hot adevarat intai verifica care este unghiul camerei (eventual cu un binoclu), vine pe la spate, ia camera si apoi si stupii. Si iaca-sa te-a mai usurat di de alte milioane.....