iulian61

Creat de iulian61, Decembrie 10, 2012, 08:14:57 PM

« precedentul - următorul »

iulian61

zbor in 24 decembrie

fiug1970


iulian61

Salut! Va rog sa ma lamuriti si pe mine de ce na mai gasesc " anunturiapicole"

tassevasi

La  multi  ani Iulian ,sa ai un an  mult  mai bun  , sanatate  ca e  cel mai inportant si numai bine . :hi: :hi:
   Acum ca nu gasesti  anunturi nu stiu ce sa zic  .

cipik

In bara inchisa la culoare scrie pe al doilea rand cu galben: Anunturi.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

iulian61

Salut!Astazi albinele aduceau polen.Ce parere aveti este bine,este rau si ce o sa se intample daca vin temperaturi de -20 grade

Fidi

Stai,linistit,nu o sa aduca kile :)

iulian61

Iata cateva poze

iulian61

Da,ai dreptate nu aduc foarte mult dar daca ponta reginei este peste normalul lunii ianuarie si temperatura scade brusc la -20 si nu ai turta deasupra cuibului oare nu gaseti albina intepenita peste puiet?In zona mea sunt temperaturi de 15 grade si nici noaptea nu scade sub 0 grade.Maine am sa risc daca temperatura este la fel de ridicata si am sa ma uit la o familie.

Fidi

Marele, Hristea,aminteste de acea famile de albine care a iernat in Siberia la -40,intr-un clopot de manastire!!!!!Asa ca-ti spun stai linistit(daca au mancare,zbor au avut,ce mai totul e foarte bine).Umbla linistit in cuib,daca afara sunt peste 10-12grade!!

Fidi

In cazul,sumbru,ca ar veni acel val de frig(dar sincer nu mai cred)puietul ar avea de suferit,numai el.

iulian61

Vremea s-a stricat\,ploua,asa ca voi amana deschiderea unui stup asa cum aveam de gand,poate v-a veni si zapada sa protejeze culturile agricole

iulian61

#87
A venit iarna.

iulian61

Salut!In februarie merg la Covasna{spital}daca mai vine cineva de pe forum as vrea sa ne cunoastem.

iulian61

Nu vine nimeni la Covasna?