Curs de crestere a matcilor - Daneş - februarie 2015

Creat de pharaonu75, Decembrie 29, 2014, 07:50:47 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

In perioada 07-08.02.2015, la Daneş(9 km de sighisoara), jud. Mureş, se va organiza un curs de crestere a matcilor.
Cursul este sustinut de doamna dr. ing. Aurelia Chirila.

Pentru inscrieri sau detalii il puteti contacta pe PM pe colegul Orban Stefan.tel.0758506184
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

crestere matci in februarie?!?!?!?
de teorie majoritatea sunt satuli...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

roi_ag

Citat din: RazvanTi din Decembrie 29, 2014, 09:13:43 PM
crestere matci in februarie?!?!?!?
de teorie majoritatea sunt satuli...
Banuiesc pentru diploma !

vladluca

Mai aproape de Braila-Buzau,Slobozia,Rm.Sarat,Galati,Focsani,nu se organizeaza?

orbanstefan64

cursurile in apicultura se tin de obicei iarna,vara toata lumea este in pastoral , in general vin la curs cei care au deja  experienta dar fara diploma nu pot vinde maci (legal).
se poate vb cu d na dr.ing.chirila pt cursuri in judetele dvs.
:hi: :hi: :hi:

stefy.costea

Am incercat si eu anul acesta, sa organizez un astfel de curs, dar din pacate nu au fost destui doritori.
Putem incerca din nou pentru anul viitor! Astept solcitari din partea celor interesati!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

virgiliu


oroles

Citat din: stefy.costea din Decembrie 31, 2014, 09:03:03 AM
Am incercat si eu anul acesta, sa organizez un astfel de curs, dar din pacate nu au fost destui doritori.
Putem incerca din nou pentru anul viitor! Astept solcitari din partea celor interesati!

S-ar putea face astfel de cursuri, insa distanta este destul de mare intre stupari. Eu unul sunt interesat, insa vorba unui coleg, de teorie suntem satui.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

orbanstefan64

#8
da la scoala nu tot teorie ai facut ? cum ii cu vulpea cu strugurii   =)) eu am facut cursul in tulcea si am avut colegi din resita,craiova  na ce zici ?
uite ce scrie  colegul costea :
Am incercat si eu anul acesta, sa organizez un astfel de curs, dar din pacate nu au fost destui doritori.
Putem incerca din nou pentru anul viitor! Astept solcitari din partea celor interesati!

stefy.costea

#9
Sa stiti ca si eu tot la Tulcea am facut acest curs, iar lector ne-a fost d-na Chirila. Mi-am luat trei apicultori impatimiti din Slobozia, dl. Albu, nea Gogu, Virgil Boldarim + subsemnatul. Cu totii am facut ceva drumuri iarna trecuta la Tulcea. Erau prezenti la cursuri apicultori din: Braila, Galati, Buzau, Constanta, Tulcea, Calarasi, etc. Virgil Boldarim si-a autorizat stupina pentru producere de matci (singura autorizata din Ialomita). Noi ceilalti trei producem matci pentru noi, avem tot ce ne trebuie pentru autorizare, insa mai asteptam un pic cu autorizarea.
Cand ai pasiune si dorinta pentru albine, distanta este ultima bariera! :razz: :razz: :razz:
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

stefy.costea

Am scris in graba aceste randuri, scuze pentru greselile de otografie, rog pe Romikele sa-mi corecteze greselile. Dau  :coffee: si o :beer: la Targul apicol de la Slobozia de anu acesta!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

ADELIN73

Sunt interesat de aceste cursuri dar în aceea perioadă sunt ocupat și nu pot să contramandez plecarea când mai sunt și unde cursuri similare !!??

stefy.costea

LA Targul apicol din 05 - 07 febr de la Slobozia vom avea stabilta cu d-na Chirila o data de organizare a unor astfel de cursuri la Slobozia. Tineti aproape!
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

ADELIN73

Vă rog să mă anunțați și pe mine sunt interesat și acum chiar nu pot trebuie să plec ....offff

mosunick

#14
Eu unul, desi e distanta destul de mare, vreau sa merg la curs, si ca sa nu vin cu mana goala, mai aduc trei stupari satmareni. Astept detalii:  costuri...
Sa fie intr-un ceas bun!!!
Doamne ajuta!!!
:bzz:  :bzz: :bzz:
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone