TARGURI NATIONALE SI LOCALE

Creat de captain bee, Aprilie 01, 2012, 08:47:06 PM

« precedentul - următorul »

captain bee

 Inainte de a citi sau a posta aici, va rog sa raspundeti acestui sondaj; si daca aveti bunavointa sa cititi subiectul "Organizarea targurilor". Va multumesc !
Captain bee

nicomico

Nu am votat pentru ca nu mi sa parut nici o varianta buna din punctul meu de vedere.Varianta mea ar suna asa:"crezi ca este bine ca organizarea unui targ sa ramana la alegerea celui care este capabil sa organizeze un targ ,in interesul tuturor apicultorilor si a producatorilor de materiale apicole ".Parerea mea este ca nu conteaza suprapunerea targurilor,interesul principal este satisfacerea cerintelor apicultorilor.Spune-mi daca eu sunt din Cluj si nu am bani sa merg la Slobozia nu imi prinde bine targul de la Blaj?

captain bee

 pare corecta opinia ta...... asteptam sugestiile de intrebari pe celalalt subiect "Organizarea targurilor" si de aceea am deschis un altul , poate ca era mai potrivit sa fac acest sondaj acolo. daca mai primesc sugestii de acest gen poate cu ajutorul admin. il mutam acolo sau incepem altul pana la culesul teiului.....
astept alte propuneri de intreba-sondaj...

exact acelasi lucru  sustin si eu targuri la aproximativ una - doua saptamani distanta, cate unul pe fiecare zona de 3-4 judete apropiate, la aprox. 100-150 km, pastrandu-le pe cele mari cu traditie ca repere sa poata merge oricine, cu trenul, maxi-taxi, auto personal sa cumpere cele necesare....
daca sunt targuri doar primavara, un apicultor incepator, fara pre mare buget, un pensionar nu poate cumpara odata 150 de faguri, rame sau alte materiale deoarece nu area atatia bani....
pentru comercianti ar fi mai OK, zic eu, pentru ca ar vinde cate putin la foarte multi, un venit constant, iar cei cu posibilitati materiale sporite, cumpara oricand fara probleme. ar fi incasari oarecum continuee si ar fi si acestia multumiti.in tot cursul anului....

filip

Am si eu o intrebare:
In ian 2016 sunt doua targuri apicole la Craiova?
[anunț]    9-10 ianuarie - Târg Apicol Craiova (Apistar Oltenia)
[anunț]    16-17 ianuarie - Târgul Apicol Craiova, ediția a III-a
http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=8617.0
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006


filip

Citat din: Dragos G. din Ianuarie 06, 2016, 03:49:39 PM
da !
Ok,am crezut ca e o gresala si sa nu fie pusi oameni pe drum degeaba.
Sa fie intr-un ceas bun!
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele


gore

Dar Targul de la Ramnic, nu se mai tine? Pe acesta il asteptam, e mai aproape.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

romikele

Până la această oră nu e stabilit nimic. Se pare că nu va fi anul acesta.

G. Iulian

Targul de la Campina este momentan suspendat.

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

gore

Sunt foarte binevenite aceste targuri atat pentru apicultori cat si pentru comercianti.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

Eugen B

in vestul tarii nu se stie de nici un targ?

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Eugen B

Multumesc. In mare merg la arad atunci