0 tv

Creat de orbanstefan64, August 24, 2012, 11:44:17 PM

« precedentul - următorul »

orbanstefan64

viitorul presedinte al romaniei DD
ce parere aveti?

balasbebe

Sunt niste mincinosi.
I-am vazut la locale. Plimbau toata ziua de dimineata pana seara o caravana cu aceeasi placa zgariata in acelasi loc.
   Cand se intalneau nu se urca nici unul in Logan sau Opel. Aveau numai mertane alea scumpe.

cucubau

Lupul isi scimba parul dar naravul...ba! sau      Fate frate cu dracu, pana treci puntea!   sau  La placinte inainte , la razboi , inapoi!
Niste lupi flamanzi , iar noi niste bieti mieluti numai buni de papat.
Ce ziceti are importanta cine ne papa , daca tot e sa fim papati?

mape 48-petru manea

cred ca ar trebui sa vina odata extraterestii aia sa mai umble la ADN-ul nostru ,sa taie si sa adauge cate ceva  :rotfl:

dorindafi

nu sunt afilioat niciunui partid deoarece nu am timp de polititica shi nici nu sunt olatit pt asha ceva
dar asta nu are stofa, dictzie de preshedinte din punctul meu de vedere
    shi ar mai fi un lucru pe care-l shtitzi=mai depinde shi de ce zic cei din exterior
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

orbanstefan64


Kov iulian

Problema e alta sistemul asta capitalist, un sistem nedrept, corupt, care si-a aratat limitele .
Cam asa e ales un conducator in acest sistem .
Un grup mic de oamneni aleg un om( sau se baga el in fata sa fie ales de acei oameni ), de prefeninta, lacom de bani, coruptibil sau santajabil .
Se pompeaza bani in el, in imaginea lui ca sa fie placut de catre cei multi si prosti, pentru cei putini nu conteaza daca e un prost conducator, tot ce conteaza sunt bani si influenta pe care o vor avea dupa ce va fi ales .

Dupa ce este ales acel Domn, este platit din bani celor multi si prosti, dar e loial celor ce au investit in el, in imaginea lui .
Solutia ar fi eliminarea acelor intermediarii, educarea populatiei sa nu mai aleaga conducatori pe vorbe si pe ochi frumosi .
Cresterea veniturilor celor pusi in functii inalte pentru a nu mai fi tentati sa se lase cumparati .

Recompensarea in plus fata de veniturile din salarii celor care se remarca prin idei si decizii bune care ridica economia .
Iar pentru cei care i-au decizii proaste, penalizarea financiara, iar daca se afla ca au promovat alte interese ale unor romani avuti, penalizarea financiara sau chiar inchisoarea .

Iar daca au tradat promovand interesele unor corporatii sau firme de afara in defavoarea tari, pedepsiti prin munca silnica si nationalizarea tuturor averilor lor, sau chiar pedeapsa capitala pentru cele mai grave fapte .
Daca s-ar aplica asa ceva sa vedeti cum se indreapta tara asta, veti spune ca e prea e exagerat cea ce am propus, dar daca continuam ca acum vom dispare ca natie, si asa acum suntem dispretuiti de toti ,mai ales in europa .

Ei n-au furat si distrus si tot ei rad de noi .