prezentare

Creat de Paraschivescu Teodor, Ianuarie 11, 2016, 05:49:50 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Fromos, domnul Toni !
Dati-le totusi caturi !
Imi place cum e aranjat. Sper ca roata cu apa e la umbra.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Roata deobicei e la umbra o mai muta mama cand aduna merele de pe jos ia chiar nu stie nimic despre albine io ma multumesc ca are grija seara de seara sa umple rotile cu apa proaspata.

Paraschivescu Teodor

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CE POARTA NUMELE DE PETRU SI PAVEL.

Paraschivescu Teodor

Asa arata floarea soarelui in zona mea .

dan sebastian

Frumoasa floarea. Insa vad ca infloresc prea multe randuri o data. O sa se treaca prea repede, din pacate.
Imi place insa lanul lasat in paragina. Ala va fi baza pt iernare.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Aveti perfecta dreptate numai ca vine alta din urma sper la inca vreo 10/12 zile de cules. Iar lanul de ciulini sper sa fie suficient pentru toti e destul de mare numai ca din pacate nu sunt singur in zona io sint destul de mic in comparatie cu vecinul meu  sper sai iau fata cu familii mai puternice .

Paraschivescu Teodor

#81
In afara de toate sper sa culeaga bine familiile cu caturile puse si familiile pregatite de cules  dupa sfaturile domnilor Dorin Dafinescu Dan Sebastian Daniel Calmus si nu numai . Inca odata VA MULTUMESC

Paraschivescu Teodor

Duminica am reusit sa storc si ieu mierea in total circa 150 kg sunt multumit ca siau facut rezerve de iernare oricum dupa intai incep ceva stimulari deoarece culesul e doar de intretinere si as vrea sa incurajez cunva matca.
Spor in toate si multa sanatate.

Paraschivescu Teodor

Ieri am reusit sa ajung la stupina situatia nu se prezinta foarte bine datorita secetei din ultima vreme si lanul de ciulini sa cam terminat =uscat polen mai intra ceva nu stiu de unde puiet este doar pe 3/4 rame la uni poate mai putin.La roi situatia e mai buna sant pe 7/8 rame din care 4/5 cu puiet pe suprafete mult mai mari  dar au rezerve mai mici de miere .Nu stiu cred ca o sa fac unele egalizari dar mai repede as merge pe unificari am ceva regine de acu 2 ani ce parere aveti sa unific cu un roi si cum procedez.MULTUMESC ANTICIPAT.

Paraschivescu Teodor

Au sosit reginele de la dl. Nistor Ionel. Maine avem traba. Va multumesc !

MirceaCalin


Paraschivescu Teodor

Nu carpatina dintro linie de elita dea dansului.

orbanstefan64


dan sebastian

Au fost acceptate de familii ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Dupa un control vizual prin folie se pare ca lucrurile stau bine albina linistita nu mai bate din aripi oi vedea concret simbata oricum duminica reginele ierau eliberate dar mi se parea ca inca faceau cunostinta cu noua regina asa ca nu leam mai deranjat cu toate ca curiozitatea ma cam anpingea sa-mi bag nasul pe acolo.