Inventii...si nu numai...

Creat de pharaonu75, Septembrie 07, 2010, 01:00:12 PM

« precedentul - următorul »

mape 48-petru manea

Citat din: romikele din Martie 29, 2013, 06:02:02 PM
Citat din: pharaonu75 din Martie 29, 2013, 05:36:34 PM
Romikele, cred ca esti invidios! =))

N-am pentru ce, descapacitorul meu mai face si altceva:  de mancare, spala, calca, s.a.m.d.  :rotfl:

Si eu am un descapacitor tip Romikele ---am lucrat la perfectionarea lui zeci de ani si inca mai trebuie tot cam atat   :)

Marius-ursulakhe

Domnilor am si eu un astfel de descapacitor pt viitor acasa(inca nu si-a facut rodajul) =)) :rotfl: numai ca nu prea imi place ca face galagie cand bei un pahar in plus cand nu ii faci pe plac etc   =))

cristian bh

Citat din: ursulakhe din Martie 30, 2013, 10:51:21 PM
Domnilor am si eu un astfel de descapacitor pt viitor acasa(inca nu si-a facut rodajul) =)) :rotfl: numai ca nu prea imi place ca face galagie cand bei un pahar in plus cand nu ii faci pe plac etc   =))
Stai linistit ca-i doar inceputul :)   
Bee happy ca esti in grafic :rotfl: =))

orbanstefan64

eu am doua descapacitoare vb ele mult dar daca nu le bagi inseam functioneaza perfect cu investitii minime  :wink2:

jenica67

Eu am numai una, s-a descurcat pana acum super, nu am poze cu ea, dar la primul cules o sa ii fac (desi puteam sa ii fac ieri, ca are un ochi unflat, ca a muscat-o doua albine), dar nu stiu daca odata cu cresterea numarului de stupi, nu va trebui sa trec la varianta pharaonu75.   =))
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

romikele

Citat din: jenica67 din Martie 31, 2013, 07:03:40 PM
Eu am numai una, s-a descurcat pana acum super, nu am poze cu ea, dar la primul cules o sa ii fac (desi puteam sa ii fac ieri, ca are un ochi unflat, ca a muscat-o doua albine), dar nu stiu daca odata cu cresterea numarului de stupi, nu va trebui sa trec la varianta pharaonu75.   =))

Da` tu vecine n-ai?  :razz:

...și albinele tale au dinți de au mușcat din "descăpăcitor"?  =))

jenica67

          Din pacate nu am, pe care sa le chem la descapacit.  :P   =))
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

Marius-ursulakhe

 jenica67-----sefu cauta si prin vecini poate gasesti o descapacitoare mai tanara si imi rogi pe sanatate pt idee =))     :rotfl:    :hi:        =D>

RazvanTi

Citat din: jenica67 din Martie 31, 2013, 10:10:04 PM
          Din pacate nu am, pe care sa le chem la descapacit.  :P   =))
vezi pana la urma sa nu se supere descapacitorul 1 daca aduci descapacitor 2,3 etc  :razz:
sau poti, dar prin rotatie, fara sa stie 1 ce face 2 sau 3  :nebun:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

sorinma

coabiteaza Ponta  cu Basescu ..... descapacitoarele  :nono: s-ar acri mierea instant :)
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

sandupop

Descapacitoare cu inaltimea de lucru de 1,70m si dotate cu balcoane :uimit:... pentru maturare, gasesti, dar cu intretinerea lor e problema ... ca daca nu o faci cum trebuie trec singure la alt proprietar. :D
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Tamu

#342
Prastie de marcat matci. Si eu mi-am facut una, dar inca nu am incercat-o. Am folosit sarma de 2.5 mm. (instalatiile de curent 220v) si elastic din acela cu care se leaga bani.  :) Elasticul nu se va intinde prea tare.

SCULA IGI IN FUNCTIE

Prastia IGI.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

xvader

eu ma bazez pe prieteni, ca vecinele au da nu dau :D :D :D

sandupop

Nu trageti!! ...Sunt incepator.