Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

 Pentru cei care zic ca nu inteleg de ce a iesit lumea in piata.

Maia Morgenstern:
Celor care mă acuză de lipsă de recunoştinţă (,,V-a dat salarii...etc"): E ca în căsnicie. Te-am prins că mă înşeli. ,,Ce ţipi, dragă, atâta? Că ţi-am luat şi tie parfum! Nu mai urla, că te-am dus în concediu la Halkidiki!" Dar m-ai înşelat. Şi divorţez. Mă despart. M-ai înşelat!
   ,,Nu e bine, mamă!" – îmi spun oameni ce mă iubesc şi pe care îi respect la rândul meu. ,,O să vezi tu...."
Probabil că parfum nu mai văd eu, dar voi respira aer curat."
_________________

Acelasi lucru spus de un om mai simplu:
"Devine clar că a fost premeditat. Promitem salarii, dezvoltare, pensii, creștere economică, orice, doar ca să fim aleși, iar când ajungem la putere prima noastră acțiune va fi să scoatem legi care să ne protejeze pe noi, infractorii, știind că oamenii cu fruntea îngustă ne vor susține indiferent de ce facem, pentru că i-am dus cu zăhărelul și am ajuns puternici mințind electoratul."
______________________

  Uite si reactii de la Bruxelles:
"Lupta impotriva coruptiei trebuie sa avanseze, nu sa fie subminata! Urmarim cu foarte mare ingrijorare volutiile recente din Romania"
"Transmit un mesaj politic Guvernului Roman: Nu intoarceti spatele acestei evolutii! Toti romanii merita sa traiasca intr-o tara fara coruptie. Va rog nu faceti pasi in sens opus!"
"O diluare a intensitatii combaterii coruptiei si o relativizare a statului de drept si a poltice reformiste, ar reprezenta un semnal absolut gresit!"
_________________________

O pancada din Sibiu:
"N-ai tu fire la mustata/ Cati oameni vom fi in piata!"
_________________
Mentionez ca eu as fi de parere sa se linisteasca lumea si sa inceapa sa guverneze. Un guvern facut din opozitia de acum nu ar putea sa indeplineasca toate promisiunile actualului guvern, cum nici acest guvern nu va putea, eu sunt sigur. Dar atunci nemultumirea lumii va fi si mai mare si iar nu s-ar revarsa asupra celor care au plusat la cacealma.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

undragutz

Citat din: andreiu din Februarie 11, 2017, 07:30:37 AM
      Multumesc si voie buna tuturor !! cu mentiune speciala pentru stramosu dac : numa 69. Iti doresc si tie dublu, stranepoate ! :razz:

Oh-ho hooo ! Esti micut .
La multi ani !, nepoate
:birthday:

undragutz

Citat din: stefan1 din Februarie 11, 2017, 08:14:57 AM
Pentru cei care zic ca nu inteleg de ce a iesit lumea in piata.

De ce iese lumea in piata ?
Simplu.
Daca ne uitam in urma si vedem ce se intimpla in Romania ne dam seama exact .
Mai mereu s-a intimplat la fel .

Odata la citiva ani sunt alegeri .
Unii le cistiga, altii pierd.
Numai ca cei care au pierdut incearca din orice ca sa faca rahatul mare sa schimbe,   ca motive se gasesc,  slava domnului .
Ca in fotbal. Pierzi meciul in timpul celor 90 de minute din teren si incerci sa-l cistigi la conferinta de presa .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

bismark

    Ok, nu stiam ca exista si un mos mai mare ca noi, multi ani traiasca.Cu respect  ^:)^ :bzz: :bzz: :bzz: %%-
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

stefan1

  @undragut, Ioha a spus PSD-ului ca a castigat si sa guverneze. Lumea din piata in majoritate e apartinica, eu cred ca daca oricare partid ar incerca sa-si insuseasca damonstratia, ar fi huiduit de cei din piata.
  Spuneti ca Ioha a fortat aceste demonstratii. El a atras in mai multe randuri sa nu se incerce introducerea acestor modificari foarte importante din Codul Penal fara o larga discutie. Premierul si si Dragnea au fagaduit, apoi le-a introdus la ceas de seara. Ba se zice ca la Monitorul Oficial doar in acea noapte se era instalat din vreme o paza a jandarmeriei, ceea ce dovedeste ca totul a fost premeditat. De atunci au inceput demonstratiile. Deci cine a inceput? Lumea aia nu iesea de proasta in strada in seara Ordonantei, daca PSD-ul nu emitea ordonanta.
  Oamenii nu mai vor sa fie prostiti si, desi multi se fac ca nu pricep, si Ioha si DNA si UE si SUA spun ca nu trebuie relaxate masurile antifrauda si lupta anticoruptie. Masurile luate de aceste hotarari tocmai aceasta fac. Nu mai repet inca o data prin ce prevederi din hotarari. Si referendumul presedintelui tot asta vrea sa intrebe pe romani:" Vreti sa intarim sau sa slabim masurile anticoruptie?" Legiuitorul (Parlamentul) ar trebui sa fie obligat sa legifereze in sensul inaspririi sau reducerii luptei anticoruptie. Dar daca Ordonanta 13 va intra in vigoare, din ce am inteles, efectele ei sunt ireversibile, ca la un proces inculpatul va fi judecat dupa legea cea mai favorabila lui.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

bismark

    Va, mintiti singur, Domnule Stefan sau aveti ceva interese la Imperiul austroungar, ca vad ca sinteti virusat rau de altii nu de ai nostri.Cu respect si nu cu regula pumnului vom mai putea fi o tara. ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

    Am fost la biserica unde am pus si noi parastasul la jumatate de an pentru tata. Multi saraci la coada, am apreciat ca vor fi mai putini, noroc ca au fost 12 parastase si s-au distribuit oarecum echitabil la toti cate ceva.. Vad ca pe aici se munceste ! Multumesc si celor care ma felicita astazi, cu mentiune de data asta pentru undragut: - Esti mare tataie, sa-ti creasca barba sura mai mare ca a mea !!!

Vyktor

Cu scuze pentru intarziere iti urez si eu, La multi ani si multa,  multa sanatate!
De cand cu contrele astea, politice, nu prea am intrat pe forum pentru ca incepe sa ma manance si pe mine tastatura si cred ca e mai bine sa evitam astfel de discutii,pentru ca unii se aprind mai mult decat ar fi cazul.
Pana la urma indiferent de cat de mult s ar discuta,  fiecare cred ca are propria parere care nu poate fi schimbata cu una cu doua. : sampanie: : sampanie: :coffee: :birthday: :hi:

andreiu

       Multumesc Victore, chiar ma intrebam unde ai disparut atata timp ? Te-ai prins intre gheturi pe Dunaia ? Ar fi cazul sa te manince-n ... si sa intri si tu aici in arena si sa combati, indifferent din ce  si in care  directie, ca oricum, pana la urma vom gasi calea spre intelegere.

undragutz

#3549
Citat din: bismark din Februarie 11, 2017, 09:00:15 AM
    Ok, nu stiam ca exista si un mos mai mare ca noi, multi ani traiasca.Cu respect  ^:)^ :bzz: :bzz: :bzz: %%-

Citat din: andreiu din Februarie 11, 2017, 11:29:04 AM
   .. pentru undragut: - Esti mare tataie, sa-ti creasca barba sura mai mare ca a mea !!!

Pentru cei 2 colegi mai sus-amintiti precum si pentru ceilalti apicultori mai tinerei.
In curind vom incepe lucrarile din stupina    si cum avem nevoie de ajutoare va atentionez asupra pericolelor care pot apare la interviurile pentru angajari .
http://dan.videomix.ro/seful-i-a-cerut-studentei-sa-ridice-fustita-la-interviul-de-angajare-priveste-ce-s-a-intamplat-mai-apoi-90367.htm

Noroc cu filmul ala, ca asa mi-am adus aminte, ca am uitat sa iau pastilele pentru dimineata ..:(

Vyktor

   Hai sa ma manance...Dar doar o singura data, si doar pentru a mi exprima punctul de vedere in legatura cu situatia creata. S au scris si s au spus atat de multe incat nu cred ca eu as putea sa aduc ceva nou in dscutie. Mai mult de atat, sunt persoane respectabile pe acest forum, cu care nu vreau sa intru in polemica, doar pentru faptul ca avem opinii diferite. Dupa cum ai vazut, se ajunge uneori la jigniri intre colegi, pentru ca sustin cauze diferite sau parerile lor sunt contrare. Parerea mea,  pe care am mai spus o, e ca niciun personaj din actuala  clasa politica   nu merita atata incrancenare si atata patima din partea noastra. Partidele politice sunt alcatuite din aceleasi "ragalii" ,care s au perindat de la un partid la altul dupa cum le a fost interesul personal pentru bunastarea materiala, a lor si a progeniturilor lor. Or fi si unii de buna credinta printre ei,  problema e ca aia nu conteaza si sunt prea putini.  Daca nu e cu ei e impotriva lor si atunci trebuie sa plece.
    Dar hai ca m am intins si tot nu v am spus unde ma aflu. Pai, imaginar desigur, nu ca nu as fi fost tentat sa o fac,si nu pentru ca lucrez la o multinationala,  sunt in Piata Victoriei. De ce? E simplu.  S-a despicat firul in "paispe", dar de fapt s a plecat de la un fapt clar si concret,  care m a revoltat mai mult decat multe alte marlanii comise de alti polticieni. Nu OUG in sine m a revoltat, pentru ca nu am citit o,  si chiar daca as fi facut o nu am pregatirea necesara pentru a mi da cu parerea , daca era buna sau rea. Graba cu care au vrut sa o adopte, modul in care au adoptat o,  pentru mine a fost suficient sa ma convinga de faptul ca totul a fost regizat pentru a servi intereselor cuiva. Cine sunt aia,  ii stim cu totii. De ce s ar fi grabit ei atat de mult? Pentru imbunatatire conditiilor de trai ale infractorilor din parnaie?Ca asa ii obliga UE . Ba' , da' UE asta nu ii obliga sa imbunatateasca si conditiile de trai ale amaratilor care nu au dupa ce sa bea apa si unde sa doarma ? Ca aia n au comis nicio infractiune, de ce ii lasa sa se chinuie ?  Vina lor e ca unii sunt puturosi ,altii n au avut sansa in viata , dar cu toate astea nu sunt infractori. Dupa parerea mea sunt mult mai multe lucruri importante de care at fi trebuit sa fie interesati , decat acel  "bullshit" de ordonanta.
Si gata . Nu mai zic nimic.
   

andreiu

      Hai ca combati bine Victore ! In postarea ta am numarat numai vreo 5 semne  de intrebare. Bravo, m-am prins ca te-ai prins !!!    =D>  Te mai astept pe la mine prin poiana !  :hi:

Vyktor

Sunt mult prea multe semne de intrebare in tot ceea ce se intampla,  mosule. :hi:

mape 48-petru manea

LA MULTI ANI MOSULE !o varsta frumoasa 69 oricum ai rasturna-o tot 69 iese  GHINION  :)

andreiu

    Multumesc Petre ! Numai maine nu-i poimaine ! O sa vezi si tu la anu cum se practica 69 !! Da cu o baba ceva mai tinerica !  :razz: :hi: