Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

Cristel

#3525
Nene, cum o dai tot altceva spui! Spui intr-o parte ca nu se respecta separatia puterilor in stat si cand iti spun ca Ciolos a fost executiv iar PSD si restul au avut majoritatea si au facut LEGISLATIV, imi spui ca e fuga de raspundere. Imi vine in minte exact expresia unui director economic de la mine "ma lesi?"
Se naste cultul capului beton si minte de paie, asa cum au majoritatea celor care tipa la Cotroceni! https://youtu.be/58Vai3LuJTE
Vezi cu cine se imbratiseaza Bush la final https://youtu.be/XJiKc21AkU4
Cand te bagi in alianta, participi, nu poti sa selectezi vreau doar aparare dar fara altceva! Daca nu era NATO si UE, deja eram rupti in 3 ca Iugoslavia.
Sa inteleg ca nu iti place scutul de la Deveselu?  :rotfl:
Prin ignoranta, saracie si prostie se sapa fundatia pentru DICTATURA! Ia de citeste, ca nu am facut eu legea http://www.evz.ro/deputatii-au-marit-amenzile-din-legea-defamarii-sanctiuni-de-pana-la-10000-de-lei-daca-defamezi-pe-facebook.html
E bine ca nu a ramas asa, ca inca mai avea cine sa protesteze.
Asadar, daca tacem acum, calusul in gura va fi in curand. Am expus motivele, nu vreti sa le auziti. Aveti motive. Nu am sa urlu in desert la surzi, merg mai departe. Nu cred ca ne putem permite sa ne intoarcem la dictatura. Cati oare sunt cei care inteleg ca lucratura este mult mai ampla, peste natiunea romana? Imi racesc gura de pomana.
Acel Ayatolah aruncat intr-o gluma este o posibila realitate.
Bafta!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

tinumaftei

Citat din: Cristel din Februarie 10, 2017, 11:58:14 AM
Nene, cum o dai tot altceva spui! Spui intr-o parte ca nu se respecta separatia puterilor in stat si cand iti spun ca Ciolos a fost executiv iar PSD si restul au avut majoritatea si au facut LEGISLATIV, imi spui ca e fuga de raspundere. Imi vine in minte exact expresia unui director economic de la mine "ma lesi?"
Se naste cultul capului beton si minte de paie, asa cum au majoritatea celor care tipa la Cotroceni! https://youtu.be/58Vai3LuJTE
Vezi cu cine se imbratiseaza Bush la final https://youtu.be/XJiKc21AkU4
Cand te bagi in alianta, participi, nu poti sa selectezi vreau doar aparare dar fara altceva! Daca nu era NATO si UE, deja eram rupti in 3 ca Iugoslavia.
Sa inteleg ca nu iti place scutul de la Deveselu?  :rotfl:
Bafta!
Am vrut sa zic că nici pe mine nu mă întreabă cei pe care i-am votat dacă sunt de acord cu fiecare din măsurile luate de ei, fie că au fost în oferta electorală fie că nu au fost exprimate. Cu unele pot fi de acord cu altele nu. Asta nu înseamnă că guit pe străzi, nici la Cotroceni nici în piața Victoriei!!
Și la alegeri votez. Am votat de fiecare dată!!
În ce privește alegerile din decembrie vezi ce OUG a adoptat guvernul Ciolos și ce acte a emis guvernul pentru aceste alegeri și nu mai da vina pe PSD. Și guvernul Ciolos a emis ordonanțe!! Ordine de ministru, a propus legi.. că încep să cred că ei erau doar niște chiriași in imobilul din Victoriei și își așteptau ziua de salariu!

andreiu

     Mai baieti, va rog frumos, propun un mic armistitiu !!! Mos Andreiu da de baut astazi !!! Luati-va si beti pe indestulate din bara cu bunatati !!! Plateste mosu ! Pentru cei mai mici de statura, ma intind eu si aduc aici,   : sampanie: :beer: :coffee: Intrucat vad ca pe bara s-a terminat palinca, va invit acasa diseara !

Cristel

#3528
Mos Andreiu, de la mine o  : sampanie: si un  :birthday: ca a iesit si soarele. Nu voi mai comenta nimic politic pentru ca vad ca prezumtiile se cam adeveresc. Sa fiti sanatos si sa fie si albinele harnice! Scuze inca odata pentru ca m-am cam lungit cu explicatiile incercand sa arat interesele de dincolo de realitate. In definitiv, noi suntem mici, nu prea putem sa schimbam ceva decat prin vot. Prefer sa merg in piata si sa spun acest adevar celor de acolo decat sa-mi racesc gura de pomana si dand contrareplici unor Gica contra pe aici  =))
E adevarat ca in piata nu sunt apicultori dar poate vor deveni!  :rotfl:
Diseara sunt in piata Victoriei, ii dau motanului OUG sa citeasca =)) si sa schimb procentul celor care au citit ordonanta :mosul:
Cred tot mai mult ca "politica" romaneasca se bazeaza pe prostie, pe manipulare grosolana, asa cum au facut la alegerile "mandrului roman"- de origine albaneza- cand au aparut afise cu Iohannis si anuntul "taie pensiile" alaturi de meclele PDL, amintiri nasoale ale poporului. Si la referendum tot pe prostie se va merge, in functie de felul intrebarii si de raspunsul asteptat- daca e DA vor exista raspandaci ce vor duce zvonul ca daca votezi DA esti de acord cu federalizarea Romaniei, cu taierea pensiilor, cu plata unor impozite mai mari iar daca e NU vor raspandi ideea ca in felul asta nu esti de acord cu marirea pensiilor, cu taierea impozitelor...la inteligenta parsiva nu duc lipsa politicienii!
De la un fiu de militian ma astept oricand sa ne puna pumnul in gura.
Un cuvat care zideste printr-un batran ce nu mai este:   https://youtu.be/TlrH42G2Q8c
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

bucovineanu

Citat din: tinumaftei din Februarie 10, 2017, 12:14:04 PM
Și guvernul Ciolos a emis ordonanțe!! Ordine de ministru, a propus legi.
Este adevarat, dar nu am auzit sa fi emis vreo ordonanta care sa scape penalii.

andreiu

     Cristel iti dau un sfat : in drum spre piata intra si pe la o pravalie de ochelari. Ia sa ai la tine de toate tipurile : Cu dioptrii mari, pentru miopi,  dar si pentru cai. :razz:

bismark

    Se vede ca beti de bucurie ca aveti un loc de munca la multinationale si va duceti la parintii vostri sa mai luati ceva din pensia lor amarita.Mosule cit ti-a intrat luna asta la pensie?.Eu la copilul meu i-am spus ca daca se mai duce in piata nu mai are ce cauta la mine sa traiasca cu cei 1000 de roni pe care ii primeste de la cafegii si sa plateasca si amenzile pe care le primeste de la politie.Eu din pensia mea nu-i mai dau nimic ca a zis ca votez cu hotii. Si eu l-am intrebat de unde stie el care sint hotii.Asa se spune peste tot.Vedeti in ce hal am ajuns aici ne-a adus lupta pentru ciolan si inbogatire, ca toti au fost la guvernare si toti sint hoti mai putin sau mai mult iar noi ne batem ca chiorii pentru ca ei sa prospere impreuna cu securitatea lui ceasca si cu denuntatorii lui Kiovesi.Daca ioha o tine tot asa vom avea rascoale ca pe timpul lui Avram Iancu, deja am vazut la Suceava un mars cu mult mai multi decit in Piata Victoriei impotriva celor care fura padurile.Astept linistea si respectul intre noi.  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

     In nemernicia mea, Gicule, recunosc ca sunt un duplicitar nerecunoscator. Inca nu mi-a intrat nimic in plus la pensie luna asta, dar dupa socotelile mele trebuie sa intre cam 250 de lei. Cu toate acestea, voi fi si daca va fi nevoie voi lupta alaturi de tinerii care vor inlaturarea coruptilor din institutiile publice din Romania. Avand in vedere ca sunt din zona lui Avram Iancu si Horia, mi-am dat la ascutit niscai scule motesti. Stiu a lucra bine cu ele. Daca va fi, repet, cazul.!!! Sper sa nu fie !!!

tassevasi

 La  multi  ani  d-l Andreiu , sa  fiti sanatos  si  fericit  alaturi de  fam dvs !!

andreiu

    Multumesc Vasile, asemenea !!!

ciucur

La multi ani cu multa sanatate!
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

G. Iulian

La multi ani nea Andreiu!

oroles

Cat a implinit veteranul forumului Apiardeal?
La multi ani si din partea stramosului tau dac!  :rotfl:
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

andreiu

      Multumesc si voie buna tuturor !! cu mentiune speciala pentru stramosu dac : numa 69. Iti doresc si tie dublu, stranepoate ! :razz:

bismark

    LAMULTIANI, cu sanatate , MOSULE, sa ma ajungi din urma ca peste citeva zile atac pe 70 Cu respect  :birthday: : sampanie: %%- :bzz: @};-
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/