Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

Citat din: MOTANUL din Februarie 08, 2017, 01:07:03 AM

Ascultati cu atentie si vorbim peste 4-5 luni. Circul asta alimentat de iohannis va da Romania inapoi 5 ani.
1. Nici un om de afaceri nu va mai investi in Romania in urmatoarele luni; Stiu multi romani cu bani care au inceput sa-si mute banii in alte tari si sa investeaca acolo (deja de 3-4 ani). Strainii -Oamenii de afaceri nu citesc dedesupturile - citesc titlurile si ajung la concluzia ca Romania e o tara corupta / impevizibia si cu conflicte intre Presedinte si parlament.
2. Daca o tinem tot asa o sa iasa lupte de strada si nu o sa mai avem nici guvern o buna bucata de vreme. O sa iasa haos.

Iohannis zambea de parca era mare sarbatoare - E prea prost sa vada finalitatea actiunilor lui.

Singurii care or avea de castigat vor fi strainii - romanii ma indoiesc ca au ceva de catigat din asta. Mai vine Basescu odata si cumpara inca o flota de avioane de miliarde de euro de la americani (avioane SH la pret de avioane noi bineinteles) si ma scoatem inca odata petrolul din pamant sa il mai dam la OMV. Si o sa ne fi bine

...  Pana acum Iohannis a incitat la revolta si demonstratii si iesire in strada si Dragnea la calm si tinut oamenii acasa. Stati voi inistiti ca PSD poate sa scoata la orice ora 500.000 de oameni in Bucuresti daca isi doreste asta. Singurul lucru bun din toata tevatura asta e ca nu a facut-o si imi doresc sa nu o faca nici in viitor.


  Motane, stii bancul cu ala care musca un caine iar la intrebarea oamenilor a explicat ca nu el ci cainele a inceput. Asa si aici, ai uitat un singur amanunt: cine a inceput. Ba Ioha chiar i-a avertizat sa nu dea hotarare de guvern pentru asa o treaba importanta. Culmea e ca PSD-istii au si negat ca au de gand sa faca acest lucru, apoi s-a aflat in noapte ca ei erau emis deja Hotararea de Guvern. Oare cine a inceput deci? Iohanis nu a iesit in strada si a inceput sa cheme oamenii sa i se alature. El a iesit in strada dupa ce strada era plina de demonstranti. A spus ca si el, la fel ca cei iesiti, considera inadmisibil un asa comportament din partea celor care au fost alesi de popor sa conduca pentru 4 ani tara. Daca acea hotarate de guvern nu se emitea atunci, lumea nu iesea in strada. Daca la semnalul dat de demonstranti si de seful statului ar fi retras a doua zi acea hotarare, iarasi lucrurile nu luau asa amploare. Acum si conducatorii PSD-isti recunosc ca au gresit.
 
  Vorbesti de scaderea investitiilor in Romania. Sa stii ca multi se tem de derapaje economice, dupa ce bugetul de cheltuieli a crescut mult, iar cel de venituri ale guvernului a scazut. Aseara a vorbit Isarescu si a exprimat aceleasi temeri.

  Tu chiar nu vezi ca acei demonstranti au iesit din proprie initiativa sa demonstreze? Fanteziile cu iohannisti, sorosisti, companii straine, descalifica pe cei care le fac. Expresia lui Ioha cu "romanii mei" poate e nepotrivita, dar se poate interpreta 'romanii care sunt de aceeasi parere cu mine'.
  Ce a spus acum in parlament, ca vrea un guvern puternic, ar putea sa exprime temerea ca actualul guvern si-a pierdut din autoritate si asta il va impiedica sa functioneze eficient. Eu cred ca e totusi o greseala sa se ceara un nou guvern, dar noi cunoastem doar o mica parte din dedesupturile guvernarii.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

tinumaftei

Stefan, trebuie sa admiti ca discursul lui Johanis din parlament a fost o dezamagire pentru protesatatari! De fapt, cred, ca atunci cand si-a anuntat cu aplomb intentia de a se adresa parlamentului avea ca obiectiv mai mult decat a spus ieri.
Dar e de bine. Ca a fost calculul prudent si inteligenta politica (ma cam indoiesc), ca a fost o anumita culoare primita din exterior, inclin sa cred mai mult spre ultima.
Oricum ar fi, PSDul a iesit puternic șifonat din situatia asta.
Motanul are dreptate. Aceste manifestatii, indiferent cat de nobila este cauza, daca țin mai multe zile provoaca pierderi economice macro pe care unii dintre noi nu le putem cuantifica in viata de zi cu zi imediata, dar ele exista. Un exemplu pe care l-am mai dat a fost cursul de schimb!
Atunci cand Johanis a spus NU alegerilor anticipate a fost limpede, pentru mine, ca expresia nu era a lui, ci a altora.
Oricum, desi a procedat neintelept la inceput, a reusit sa calmeze situatia si apreciez asta.

andreiu

#3437
      Dragii mei, ceva din putul instinctului meu politic imi sopteste ca ieri s-a cantat uvertura la opera care va incepe azi. La motiunea de cenzura se poate intampla minunea care sa dea impresia tuturor ca nu a pierdut nimic ( ca daca s-ar merge pe filozofia castigului, reintram pe spirala escaladarii conflictului). Ioha a dat ieri semnalul : psd ramane la guvernare, deci votul romanilor aparat de romanii protestatari la cotroceni este asigurat chiar de cel contestat. Onoarea lui Dragnea nu va fi stirbita suplimentar, el ramanand in continuare sa moseasca noul guvern psd. Tariceanu va putea plusa in coalitie pentru inca 3-4 posturi de ministru fara a putea fi contrazis. In psd ar scadea putin tensiunea introdusa de autoritarismul lui Dragnea. O buna parte din parlamentarii psd si alde cu pretentii si calitati reale de a aspira la un portofoliu ministerial vor vota cu amandoua mainile motiunea. Dar depinde de sfaturile pe care consilierii cu tichiuta din ambele tabere si televiziuni le vor da clientilor lor.

Karpetrusov

Citat din: bucovineanu din Februarie 04, 2017, 08:49:35 PM
A fost foarte greu ca Dragnea si Tariceanu sa-l lamureasca pe Grindeanu sa retraga ordonanta. S-au chinuit vreo 4-5 ore.  :smile:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: =)) =)) =)) =))
Indraznesc si eu: Zilele acestea Romanii finalizeaza revolutia inceputa la 1848. Sa fie intr-un ceas bun!
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

stefan1

Citat din: tinumaftei din Februarie 08, 2017, 08:21:24 AM
1.Stefan, trebuie sa admiti ca discursul lui Johanis din parlament a fost o dezamagire pentru protesatatari! De fapt, cred, ca atunci cand si-a anuntat cu aplomb intentia de a se adresa parlamentului avea ca obiectiv mai mult decat a spus ieri.
2.Dar e de bine. Ca a fost calculul prudent si inteligenta politica (ma cam indoiesc), ca a fost o anumita culoare primita din exterior, inclin sa cred mai mult spre ultima.
3.Oricum ar fi, PSDul a iesit puternic șifonat din situatia asta.
4.Motanul are dreptate. Aceste manifestatii, indiferent cat de nobila este cauza, daca țin mai multe zile provoaca pierderi economice macro pe care unii dintre noi nu le putem cuantifica in viata de zi cu zi imediata, dar ele exista. Un exemplu pe care l-am mai dat a fost cursul de schimb!
5.Atunci cand Johanis a spus NU alegerilor anticipate a fost limpede, pentru mine, ca expresia nu era a lui, ci a altora.
Oricum, desi a procedat neintelept la inceput, a reusit sa calmeze situatia si apreciez asta.

1. Pe care protestatari i-a dezamagit? ca sunt doua tabere. Si dupa parerea mea trebuia deja sa fie mai conciliant, dar s-ar putea ca la orice semn de slabiciune, PSD-ul sa isi reia planurile dinainte facute, din care strategia de 'salvare' fata de justitie a propriilor membri era de la inceput un punct central.
2. Aceasta idee cu un presedinte executant de ordine externe este una din strategiile de a minimaliza capacitatile unui om. Asa inainte spuneau chiar comentatori scortosi ca Ioha nu poate zice nici 'buna ziua' daca nu citeste de pe hartie. S-a vazut si acum si la alte aparitii si in strainatate ca nu e asa.
3. Si eu zic asa.
4. Asa este, ar trebui sa se revina la normal, dar dupa ce a vorbit Ioha in parlament, eu cred ca se asteapta la schimbarea guvernului. Dar el nu poate forta asta decat daca nu se opreste 'strada'.
5. Eu cred ca a fost doar o judecata la rece. PSD-ul si-a pierdut din simpatii doar in problema asta punctuala. Lumea spera inca de la ei sa le imbunatateasca viata cum au spus si nu considera ca alte formatiuni politice ar fi mai bune sa conduca tara. Deci acum probabil tot pe ei i-ar alege. Dar dupa unul sau mai multi ani de guvernare, lumea se va convinge ca e mai usor sa promiti decat sa indeplinesti, si simpatia se va eroda. Vigilenta ar trebui sa fie ca indatorarea tarii sa nu devina catastrofala in aceasta perioada. Deja s-a gasit ca a mai fost emisa o hotarare de guvern care da liber la imprumuturi pentru administratiile locale!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

Citat din: andreiu din Februarie 08, 2017, 09:10:39 AM
      Dragii mei, ceva din putul instinctului meu politic imi sopteste ca ieri s-a cantat uvertura la opera care va incepe azi. La motiunea de cenzura se poate intampla minunea care sa dea impresia tuturor ca nu a pierdut nimic ( ca daca s-ar merge pe filozofia castigului, reintram pe spirala escaladarii conflictului). Ioha a dat ieri semnalul : psd ramane la guvernare, deci votul romanilor aparat de romanii protestatari la cotroceni este asigurat chiar de cel contestat. Onoarea lui Dragnea nu va fi stirbita suplimentar, el ramanand in continuare sa moseasca noul guvern psd. Tariceanu va putea plusa in coalitie pentru inca 3-4 posturi de ministru fara a putea fi contrazis. In psd ar scadea putin tensiunea introdusa de autoritarismul lui Dragnea. O buna parte din parlamentarii psd si alde cu pretentii si calitati reale de a aspira la un portofoliu ministerial vor vota cu amandoua mainile motiunea. Dar depinde de sfaturile pe care consilierii cu tichiuta din ambele tabere si televiziuni le vor da clientilor lor.

  Interesant!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

andreiu

#3441
       Aproximativ aritmetic, cu voturile alde care nu pierde nimic dar poate castiga ceva, plus cca 30 de  voturi ale posibililor amatori de cv-uri cu titulatura de ministru in ascendanta din psd, se poate darama guvernul grindeanu si imediat se poate construi unul nou-nout si iesim onorabil din acest cacat. Europa se va uita cu simpatie iar in parlamentul European se va fuma pe culoare pipa pacii. Combatantii din strada se vor uni intr-un miting de sarbatoare gigantic, neaparat in piata independenti. Asta, dupa gandirea mea simpla de taran de munte din Apuseni. Ce parere au si alti tarani cu mintea la ei, din alti munti ai Romaniei ?

tinumaftei

Citat din: andreiu din Februarie 08, 2017, 11:28:45 AM
       Aproximativ aritmetic, cu voturile alde care nu pierde nimic dar poate castiga ceva, plus cca 30 de  voturi ale posibililor amatori de cv-uri cu titulatura de ministru in ascendanta din psd, se poate darama guvernul grindeanu si imediat se poate construi unul nou-nout si iesim onorabil din acest cacat. Europa se va uita cu simpatie iar in parlamentul European se va fuma pe culoare pipa pacii. Combatantii din strada se vor uni intr-un miting de sarbatoare gigantic, neaparat in piata independenti. Asta, dupa gandirea mea simpla de taran de munte din Apuseni. Ce parere au si alti tarani cu mintea la ei, din alti munti ai Romaniei ?
Dar va aduceți poate bine aminte ce prost funcționează un guvern cu multe partide. Asta înseamnă centre de decizie multiple, obiective antagonice. Goana după imagine în guvern!!
Cred că guvernarea CDR a lansat celebrul "algoritm"! Nici nu vreau să îmi imaginez: PNL + USR + ALDE +PMP +UDMR + minorități + foști PSD=Guvernul României. În ecuația asta niciodată semnele "+" nu vor fi la locul lor.
Mai valoros ar fi sa stam cu ochii pe ei, pentru ca, la prima vedere, democrația funcționează destul de bine. Iar presiunea societății a avut un succes măcar parțial.

andreiu

  Cred ca am  fost destul de clar, partidul nou-nout sa fie tot psd-alde, dar intr-o noua componenta, cu profesionisti de talie recunoscuta, care fiecare pe problema lui sa nu ceara neaparat si obligatoriu voie de la Dragnea. Si asa va veni si multumirea altui partener statal, a lui Ioha.

MOTANUL

Citat din: stefan1 din Februarie 08, 2017, 07:55:20 AM
Asa si aici, ai uitat un singur amanunt: cine a inceput. Ba Ioha chiar i-a avertizat sa nu dea hotarare de guvern pentru asa o treaba importanta. Culmea e ca PSD-istii au si negat ca au de gand sa faca acest lucru, apoi s-a aflat in noapte ca ei erau emis deja Hotararea de Guvern. Oare cine a inceput deci? Iohanis nu a iesit in strada si a inceput sa cheme oamenii sa i se alature. El a iesit in strada dupa ce strada era plina de demonstranti.

Punctul meu de vedere este ca Dragnea a cedat nervos la aerele de vedeta cu care il trata ioha in ultima perioada. Si a vrut sa il excluda din ecuatie in acest fel. Dialogul ar fi ramas doar cu CCR si CSM si ar fi fost unul corect si tehnic si ar fi intarit independenta justitiei (discuta direct cu ei fara sa mai treaca pe la presedinte). Daca era neconstitutional ceva in oug13 atunci trebuia modificata si probabil as fi iesit si eu in strada daca derapa PSD undeva. A ajuns la aceasta solutie tot de la o greseala evidenta a lui ioha care a zis ca legea care stergea taxele e neconstitutionala. Ei bine CCR a zis ca nu e nimic neconstitutional acolo. Si pe aceasta prostie si greseala s-au pierdut multe luni. Eu am invatat din lectia asta ca daca presedintele spune ca o lege a PSD e neconstitutionala nu trebuie luat ca atare. Dimpotriva - e foarte posibil sa fie doar din propaganda politica.

Cum se da OUG13 a doua zi dimineata ioha, kovesi si procurorul general mint oamenii cu un tupeu iesit din comun. Oricine ar fi citit OUG 13 ar fi inteles asta din capul locului. Eu am discutat cu mai multi oameni care au fost la demonstratii in piata Victoriei si nici unul nu a citit OUG13. 100% au mers acolo pe ce a zis Ioha, koveci, PG. De asta refuz sa accept alt punct de vedere pentru ca eu am avut discutii directe cu oamenii din piata (nu in piata ca acolo nu am participat). Oamenii au mers acolo pe incredere in ce a zis Ioha nu din alt motiv. Faptul ca Ioha a fost prezent in multime ulterior e o dovada in plus ca situatia mergea in directia dorita de el.
De ce când cel putin un milion de romani au cerut modificarea codului familiei a respeins cererea? Pentru ca milionul ala nu mergea in directia dorita de presedinte. Voi nu vedeti multa ipocrizie in situatia asta?? Nu vedeti dubla masuta in judecata presedintelui?
Modificarea nici macar nu a fost initiata de un partid politic - initiativa e a bisericii ortodoxe (de 20 de ani a fost asa - au fost multe mitinguri in Bucuresti pe tema asta si se stie).


Am participat la revolutie unde au murit romani. Am saptamani intregi de mers la mitinguri anti-Iliescu in anii 1990, mineriade - stiu cum e sa se bata romanii cu romanii si sa se calce pe cap. Datorita experientei stiu sa recunosc in multime, instigatori, acoperiti in civil, etc. Am fost si eu alergat de mineri in Bucuresti si daca eram prins azi nu mai vorbeam cu voi. De asta PSD se comporta cu atata intelepciune si maturitate ca ei au facut odata greseala asta si nu vor sa se repete. Ioha o ia ca slabiciune si ii acuza ca au "obosit". Eu il vad ca singurul gest intelept din aceasta tevatura.

Cine inca nu si-a dat seama unde a mintit trio ioha, kovesi si procurorul general - poate sa citeasca OUG13 si sa-mi gaseasca acolo argumente:
- unde s-a desincriminat furtul? (am o prietena din america care mi-a zis ca ea asa a inteles, la fel si cei din piata)
- unde se vorbeste de gratiere si amnistie?
- unde scrie ca kovesi nu mai poate recupera prejudiciile?

O sa vedeti ca toate aceste minciuni spuse de trio ioha, kovesi si procurorul general au fost preluate pe nemestecate si scandate de oamenii din piata victoriei (am titluri din presa securistoida care au preluat toate aceste minciuni).

Chiar mai este cineva atat de naiv sa creada ca oamenii aia au strigat atatea prostii gândind situatia singuri cu mintea lor - sau discursurile mincinoase trio ioha, kovesi si procurorul general au avut un rol hotarator ca sa nu zic mai mult?
Mai este cineva atat de naiv dupa 20 de ani de democratie sa creada ca in piata victoriei si la palatul Cotroceni sunt toti veniti "spontan"?

70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

tinumaftei

Citat din: MOTANUL din Februarie 08, 2017, 01:21:48 PM
Citat din: stefan1 din Februarie 08, 2017, 07:55:20 AM
Asa si aici, ai uitat un singur amanunt: cine a inceput. Ba Ioha chiar i-a avertizat sa nu dea hotarare de guvern pentru asa o treaba importanta. Culmea e ca PSD-istii au si negat ca au de gand sa faca acest lucru, apoi s-a aflat in noapte ca ei erau emis deja Hotararea de Guvern. Oare cine a inceput deci? Iohanis nu a iesit in strada si a inceput sa cheme oamenii sa i se alature. El a iesit in strada dupa ce strada era plina de demonstranti.

Punctul meu de vedere este ca Dragnea a cedat nervos la aerele de vedeta cu care il trata ioha in ultima perioada. Si a vrut sa il excluda din ecuatie in acest fel. Dialogul ar fi ramas doar cu CCR si CSM si ar fi fost unul corect si tehnic si ar fi intarit independenta justitiei (discuta direct cu ei fara sa mai treaca pe la presedinte). Daca era neconstitutional ceva in oug13 atunci trebuia modificata si probabil as fi iesit si eu in strada daca derapa PSD undeva. A ajuns la aceasta solutie tot de la o greseala evidenta a lui ioha care a zis ca legea care stergea taxele e neconstitutionala. Ei bine CCR a zis ca nu e nimic neconstitutional acolo. Si pe aceasta prostie si greseala s-au pierdut multe luni. Eu am invatat din lectia asta ca daca presedintele spune ca o lege a PSD e neconstitutionala nu trebuie luat ca atare. Dimpotriva - e foarte posibil sa fie doar din propaganda politica.

Cum se da OUG13 a doua zi dimineata ioha, kovesi si procurorul general mint oamenii cu un tupeu iesit din comun. Oricine ar fi citit OUG 13 ar fi inteles asta din capul locului. Eu am discutat cu mai multi oameni care au fost la demonstratii in piata Victoriei si nici unul nu a citit OUG13. 100% au mers acolo pe ce a zis Ioha, koveci, PG. De asta refuz sa accept alt punct de vedere pentru ca eu am avut discutii directe cu oamenii din piata (nu in piata ca acolo nu am participat). Oamenii au mers acolo pe incredere in ce a zis Ioha nu din alt motiv. Faptul ca Ioha a fost prezent in multime ulterior e o dovada in plus ca situatia mergea in directia dorita de el.
De ce când cel putin un milion de romani au cerut modificarea codului familiei a respeins cererea? Pentru ca milionul ala nu mergea in directia dorita de presedinte. Voi nu vedeti multa ipocrizie in situatia asta?? Nu vedeti dubla masuta in judecata presedintelui?
Modificarea nici macar nu a fost initiata de un partid politic - initiativa e a bisericii ortodoxe (de 20 de ani a fost asa - au fost multe mitinguri in Bucuresti pe tema asta si se stie).


Am participat la revolutie unde au murit romani. Am saptamani intregi de mers la mitinguri anti-Iliescu in anii 1990, mineriade - stiu cum e sa se bata romanii cu romanii si sa se calce pe cap. Datorita experientei stiu sa recunosc in multime, instigatori, acoperiti in civil, etc. Am fost si eu alergat de mineri in Bucuresti si daca eram prins azi nu mai vorbeam cu voi. De asta PSD se comporta cu atata intelepciune si maturitate ca ei au facut odata greseala asta si nu vor sa se repete. Ioha o ia ca slabiciune si ii acuza ca au "obosit". Eu il vad ca singurul gest intelept din aceasta tevatura.

Cine inca nu si-a dat seama unde a mintit trio ioha, kovesi si procurorul general - poate sa citeasca OUG13 si sa-mi gaseasca acolo argumente:
- unde s-a desincriminat furtul? (am o prietena din america care mi-a zis ca ea asa a inteles, la fel si cei din piata)
- unde se vorbeste de gratiere si amnistie?
- unde scrie ca kovesi nu mai poate recupera prejudiciile?

O sa vedeti ca toate aceste minciuni spuse de trio ioha, kovesi si procurorul general au fost preluate pe nemestecate si scandate de oamenii din piata victoriei (am titluri din presa securistoida care au preluat toate aceste minciuni).

Chiar mai este cineva atat de naiv sa creada ca oamenii aia au strigat atatea prostii gândind situatia singuri cu mintea lor - sau discursurile mincinoase trio ioha, kovesi si procurorul general au avut un rol hotarator ca sa nu zic mai mult?
Mai este cineva atat de naiv dupa 20 de ani de democratie sa creada ca in piata victoriei si la palatul Cotroceni sunt toti veniti "spontan"?
Unde ai fost pana acum? Ca m-am batut singur pe aici.
Si nu esti PSDist?

MOTANUL

#3446
Citat din: andreiu din Februarie 08, 2017, 12:51:04 PM
   Si asa va veni si multumirea altui partener statal, a lui Ioha.

Da-mi si mie un argument solid de ce trebuie PSD sa multumeasca un om care minte atat de grosolan si are un razboi cat se poate de pe fata cu PSD? Care nu ii scoate din penali inca dinainte de rezultatul alegerilor. Adica vreau sa simplific situatia: daca tie iti pune un om bete in roate tu incerci sa-l multumesti?

Or fi 50-100 de penali in PSD - ca nu am stat sa-i numar: dar sa spui ca e un partid de penali nu e prea mult?

Daca vrei citeste pe portalul justitiei ce au zis tribunal / judecatorie / curte de apel din orase diferite, judecatori diferiti despre modul in care a intrat ioha in posesia a cel putin 2 case. Adica daca un om fura un sac de cartofi ajunge la puscarie si daca fura cu acte false o casa nu doar ca nu pateste nimic - dar mai incaseaza si chiria pe toata perioada procesului in loc sa o dea la proprietarul de drept.

Te cred si eu ca o va tine pe kovesi pe viata la DNA ca la ea in birou au stat dosarele asta pana sa fie achitat.

Dragnea in schimb a "beneficiat" de un proces rapid (nu lăbărțat ca la ioha pe 8 ani cu toate exceptiile posbile invocate) fost condamnat cu suspendare tot rapid si acum nu primeste sentinta ca sa nu aiba ce sa trimita la CEDO.

1. Gândind cu mintea ta: in care din cele 2 situatii iti pare ceva in neregula?
2. Daca fac eu o sesizare impotriva presedintelui la DNA mergând pe abuz in serviciu ca a spus minciuni sfruntate când a "analizat" OUG13/2017 crezi ca se duce Kovesi a 2-a zi sa ancheteze pe toata lumea la palatul Cotroceni cum a facut la ministerul justitiei pe un denunt? Si ii ancheteaza pe toti cei care au participat la discursul maret al presedintelui?

Iti spun sigur ca nu. Pentru DNA de la infiintare si pana acum a facut de foarte multe ori dovada ca e influientat politic de presedinte in special. Cum iti explici ca cel mai aprig contestatar al lui Ioha in PNL (Victor Orban) a fost pus in urmarire penala pentru fapte de acum nu stiu cati ani fix când a vrut sa candideze la primarie la Bucuresti? Exact atunci o fi ajuns dosarul la ordine :)
Si ca orice dosar bine si profesionist facut de kovesi acum a fost achitat intr-o prima instanta. Mai sunt cai de atac - dar pare un deja vu la orizont.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

MOTANUL

#3447
Citat din: tinumaftei din Februarie 08, 2017, 01:33:54 PM
Unde ai fost pana acum? Ca m-am batut singur pe aici.
Si nu esti PSDist?

Pai daca l-am votat pe halaicu, Lis, Ciorbea, Basescu (prima oara ca doar prostii repeta greseala) tu ce crezi?
Si mai ales daca am scris ca am participat multe zile la protestele anti-Iliescu??
Daca vrei iti spun din 1990 pana acum cu cine am votat si când nu am votat.

Am avut carnet de partid cateva luni ca m-a rugat un prieten sa ma inscriu sa intre tatal lui pe un loc eligibil la alegeri - era un partid din opozitie cu leader Varujan Vosganian - Uniunea Forțelor de Dreapta. Am participat doar la sedinta in care s-au votat locurile eligibile.

In afara de asta nu am mai fost membru in nici un partid pentru ca nu ma atrage politica.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

andreiu

       Mai baieti, mai domol, loviti prea repede si mi-ati pus si lanterna-n ochi !!! Nu-i frumos ! :razz: :hi:

filip

Cata democratie!!!
Sa stea parlamentarii PSD in banci sa nu avem surprize. :D
Frustrarea asta o sa rabufneasca,nu toti parlamentarii o sa accepte sa fie marionetele lui Dragnea.
http://www.stiripesurse.ro/decizie-radicala-a-psd-la-motiunea-de-cenzura_1178556.html
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)