Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

tassevasi

  Mai subliniati  odata  dar  mai de sus. :)

oroles

Citat din: tassevasi din Februarie 01, 2017, 11:28:38 AM
  Mai subliniati  odata  dar  mai de sus. :)
Acel "ca apoi" m-a indus in eroare.  Scuze pentru eroarea de intelegere.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tinumaftei

Citat din: oroles din Februarie 01, 2017, 10:50:41 AM
Dl. @stefan1, cum puteți sa fiți de acord ca acest guvern sa ne conducă in continuare si sa mai ia si decizii economice? La ce decizii va asteaptati?

In perioada 13-16 ianuarie am fost internat în spital pentru o intervenție chirurgicală.  In spital am contactat o infecție nosocomiala care e fatala la 10% dintre cei infectati. Nu ma mira ca am luat această infecție atat timp cat in acea sectie colcaie de gândaci de bucătărie,  paturile sunt murdare de sange si fecale ale altor pacienți si asistenta care panseaza fumează intr-o cameră septica. Ii urez lui Dragnea si guvernului sa se interneze si ei in acea sectie.  Am vazut ca fapte cu un prejudiciu mai mic de 200 000 ron nu vor mai fi incriminate.  Eu zic ca se puteau schimba multe paturi de spital cu 200 000 ron.
Ce legătură are Dragnea cu gândacii?
Am fost internat și eu și băiețelul meu acum 3 ani intr-un spital de stat unde nu mi s-au primit nici florile pentru doctor. Ceva că în Occident! Se poate. Omul sfințește locul. Trebuie să fiți exigent cu mulți oameni, nu numai cu unul!! Și mai întâi cu noi. Apoi va începe să se schimbe țara aceasta.

oroles

Am spus in postare ce treaba are.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tinumaftei

Citat din: oroles din Februarie 01, 2017, 01:34:08 PM
Am spus in postare ce treaba are.
Pentru faptele sub pragul amintit se recuperează prejudiciul dar fapta nu este penală. Prin urmare fapta nu este încurajată în nici un fel.

andreiu

     Deja se contureaza fortele care incet, incet, vor ocupa pozitiile de lupta. Pe de o parte psd cu alde Tariceanu infratiti si uniti in jurul a 20% din populatia cu drept de vot, echipati cu uniformele de lupta pe care au cusut cu litere stralucitoare GUVERN + PARLAMENT, iar de cealalta parte o masa imprevizibila si nenumarabila deocamdata  de razvratiti urlatori, sprijiniti mai la vedere sau mai ocolit de presedintele ales, de csm, de sri, sie, dna si probabil de ambasadele principalelor state care conteaza. Armata nu mai avem, asa ca pericolul care a existat in 1989 nu mai exista. Pe jandarmi nu se poate conta, pentru ca misiunea lor va fi de aduna ranitii. Ma voi retrage la Dupapiatra. In luna februarie vreau sa experimentez si altoirea de iarna a alunului.

bucovineanu

Citat din: tinumaftei din Februarie 01, 2017, 01:47:17 PM
Pentru faptele sub pragul amintit se recuperează prejudiciul dar fapta nu este penală. Prin urmare fapta nu este încurajată în nici un fel.
Eu nu prea inteleg: daca eu fur 40 mii de euro si ma prnde, dau banii inapoi si nu patesc nimic. Daca nu ma prinde raman cu banii. Am inteles bine?

Eugen B

Exact :)). Si sa fiti sanatos

andreiu

        O veste de ultima ora : Presedintele CE si comisarii europeni se alatura taberei cu Ioha, csm, dna si recalcitrantii din strada. Vicepresedintele CE zicea mai adineaori ca dupa cele intamplate noaptea trecuta Romania a dat inapoi cu corapsanul . Iata cum apar agenturile, care nu recunosc votul democratic !

andreiu

      Mai vazui adineauri si nu la un post de televiziune partizan ci la postul national TVR1 cateva scene umilitoare, similar cu cele din piata. Ministrul de justitie, parlamentar cu vechime al partidului majoritar, nu-si poate tine discursul din pricina unor tineri colegi din opozitie, care aidoma celor ce pun coarne la unul care se pozeaza, au afisat cartoane pe care scria RUSINE. Colegii majoritari nu schiteaza nici un gest de a sari in apararea ministrului, stau ca fatalaii in scaune. Nu au nici o reactie nici atunci  cand toti deputatii opozitiei ocupa prezidiul si zona tribunei oficiale cu diverse afise jignitoare. In orice parlament din lume, o astfel de atitudine se lasa cel putin cu imbranceli, daca nu cu bataie in toata regula.

vulpea

si din relatarea ultima de partea cui esti : a obraznicilor care nu au nici macar bun simt dapai respectul fata de functie sau a celor care inca asi mai respecta adversari politici,care dupa mine nici nu mai merita nimic ?

tinumaftei

Citat din: bucovineanu din Februarie 01, 2017, 03:09:53 PM
Citat din: tinumaftei din Februarie 01, 2017, 01:47:17 PM
Pentru faptele sub pragul amintit se recuperează prejudiciul dar fapta nu este penală. Prin urmare fapta nu este încurajată în nici un fel.
Eu nu prea inteleg: daca eu fur 40 mii de euro si ma prnde, dau banii inapoi si nu patesc nimic. Daca nu ma prinde raman cu banii. Am inteles bine?
Pai si acum nu este la fel daca nu te prinde: ramani cu banii!!!
Manipulare pe fata! Oamenii acestia ne "fac" din cuvinte!

andreiu

   
Citat din: vulpea din Februarie 01, 2017, 07:49:57 PM
si din relatarea ultima de partea cui esti : a obraznicilor care nu au nici macar bun simt dapai respectul fata de functie sau a celor care inca asi mai respecta adversari politici,care dupa mine nici nu mai merita nimic ?

Dane, ma straduiesc cat pot sa fiu impartial, dar crede-ma nu prea sunt in stare. Cantarul meu se inclina incet, incet spre cei din strada, care vor si hotari in final si vor transa in cateva zile dilemele in care inca mai suntem acum.

tinumaftei

dl. Andreiu: ati citit textele OUG si a propunerii legislative trimise in parlament?

andreiu

      Tinule, este deja prea tarziu sa ne mai pierdem vremea cu citirea si intelegerea textelor. Acestea trebuiau sa ne fie citite inca din perioada campaniei electorale, alaturi de masurile din programul de guvernare. Mai puteau fi explicate pana ieri si discutate cu juristii de marca din csm si sindicatele de profil din sectorul justitiei (avocati, procurori, judecatori) apoi in comisiile juridice ale celor doua camera, apoi in plenurile reunite iar daca mai era timp puteau sa ma intrebe si pe mine evident, prin intermediul tau. Dar dragnea si eminentul sau ministru de justitie cu facultatea facuta din cate am auzit eu la FF, a considerat sa se joace alba-neagra pe intuneric si cu ordonanta dar si cu noi. Acuma  suntem intr-o faza avansata. Daca ai observat (si eu am anticipat acest lucru), numarul celor din strada a crescut aproape geometric si va mai creste. Sper sa-si mentina aroganta si maine si sa hotarasca sa-si scoata si ei oamenii in strada. Se vor coace niste conditii specifice pentru decretarea starii de necesitate si de aici pana la dizolvarea parlamentului si alegeri anticipate nu va mai fi mult.