Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

tinumaftei

Ii cade bine și lui Iohanis, și PNL, PMP,..... Poate și celor cu evaziunea. Halal tara..
Cat despre Dragnea și co, dacă si ar pune la contribuție inteligenta și în direcții bune, ce bine ar fi. Că văd că nu le lipsește iscusința!!

andreiu

       Dragnea si ai lui vor fi nevoiti sa-si mobilizeze oamenii sa vina sa-i ajute sa iasa din cladirea guvernului. Abia atunci isi vor da seama in ce cacat s-au bagat singuri. Dar din pacate ne-au bagat si pe noi.

filip

Johannis in acest moment are asigurat inca un mandat.
PSD nu se stie daca guverneaza 4 ani.
A jucat la cacealma si a pierdut......
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Cristel

#3273
Citat din: vulpea din Ianuarie 31, 2017, 11:50:34 PM
Pt.Andreiu : sa inteleg ca l-ai ridicat pe I.OHA la rang de sfant ? poate ar fi mai educativ sa-l intrebi pe y. cum e cu evaziunea si penalul la ...consatenii lui - HD... in afacerile cu medicamente si retetele compensate ! si,mai ales,n-am stiut pana acum cat de multa economie / contabilitate / fiscalitate se face la inginerie !!!poate NUMAI LA FAC. ING. / HD !!!
Asa cum avem si ministru de Justitie pe Iordache Ciordache, subinginer la vagoane si ajuns juristu' lu' peste! Asta dupa ce a ajuns politician...  :nudie: si ne da la toti puie, ca poate! Cica "dezbatere e si daca ne asumam raspunderea". Halal!
Daca nu scapam de jigodiile astea penale nu mai avem nicio sansa sa devenim o tara NORMALA! Iar daca raman in functie, sa vedeti ce biruri vor veni de la anul, pentru ca daca iese Voiculescu si restul doar nu vin sa completeze bugetul! :)  Regret ca nu am plecat din tara mai demult...
Acum sa vedeti ANAF ul cum sare pe fiecare babuta care vinde oua si patrunjel sau pe firme, de la fiecare 1000 de lei si s-au aranjat baietii...
Daca au fost in stare sa se joace cu pretul energiei si intr-o luna s-a triplat, sa vedeti cum halesc astia o banca mare si o praduiesc frumos... Asta asa, ca am vazut ca zicea cineva ca au "iscusinta". Daca iscusinta o fi sa treci noaptea o ordonanta si sa o publici tot noaptea, ca deh, ardeau puscariile.  Bine a facut Tepes ca i-a ars pe boieri, din cand in cand trebuie sa bagi frica in ei ca altfel uite-i, stau in capul mesei si iti si scuipa printre dinti.
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

andreiu

    Fratilor, va rog sa lasati cearta inutila. Yulian, cred ca si tu ai putea renunta la cuvinte jignitoare precum " desteptule " asa cum si Dan Vulpe a renuntat la " obraznicatura ". Situatia creata azi-noapte poate degenera si ne putem astepta sa ne trezim in cateva zile in mijlocul unor framantari specifice, revolutionare. Daca o fi asa, ar fi normal ca si noi apicultorii sa actionam cat de cat organizat, fie a combate aici pe forum cu buricele degetelor, sau vom iesi in strada pentru a ne bate efectiv cu bate, sau ce-om mai avea la indemana. Problema este cati dintre noi vom iesi la bataie (daca va fi cazul) si de care parte a taberelor in conflict. Teoretic suntem o mica forta (cca 6000 de oameni), depinde cum ne vom grupa in conflictul imaginar. Deocamdata ne-am deconspirat doar cativa. Ce zic si alti colegi care asista doar prin vizionare la disputele noastre deocamdata teoretice ?

andreiu

     Aaa... Si am uitat ceva important, un sfat prietenesc pentru cei ce se vor hotari sa iasa la manifestatiile se se intrevad ! Ascutiti-va bine dintii la furculitele  de descapacit si luati-le in buzunar, vor fi foarte utile in mijlocul unor demonstratii pasnice care scapa de sub control !!! Vor fi bune in caz de autoaparare sau pentru stimularea celor din fata  sa inainteze pasnic, pas cu pas. :razz:

Eugen B

Daca ne-am intalni toti apiculotorii ne-am lua noi la bataie. Asa ca mai bine sa ne adunam prieteni cu prieteni. Sunt curios ce va iesi din iesirele astea in strada. Dar eu cred ca nu va fi nimic. Daca doar stai acolo ei nu se streseaza

stefan1

  Se vede ca Dragnea a tinut foarte mult la aceste modificari, de le-a facut noaptea ca hotii, fara a fi anuntate in prealabil . A si pregatit terenul, iesind seara si anuntand ca el nu stie ce face guvernul, dar trebuie sa hotarasca odata cu aceste acte controversate, ca apoi sa se poata apuca linistiti de deciziile economice. Probabil au mizat ca la acea ora tarzie lumea se culca, metroul nu mai prea circula si oamenii nu vor mai putea reactiona. Ghinion! Dar ghinion mai mare e pentru noi! Eu nu stiu daca va dati seama ce urmari va avea aceasta schimbare a Codului Penal! Noi trebuie sa avem mijloace puternice sa luptam contra coruptiei tocmai pentru ca la noi este foarte extinsa inclusiv in Justitie si Securitate. De aceea chiar trebuie echipe mixte si cat mai multe informatii care sa fie foarte bine analizate. La noi e contestata aproape orice proba, orice inregistrare, orice flagrant. Sigur ca buna credinta trebuie sa fie indispensabila si de aceea trebuiesc admise probele depuse atat de acuzare cat si de aparare, probele sa fie verificate daca sunt contestate. Un lucru care dezechilibreaza balanta este ca procurorii si judecatorii nu pot iesi sa prezinte public probele care au determinat o condamnare, doar cum facea Base, sa lasa sa scape in presa poze, videoclipuri sau alte inregistrari sau documente din dosarele penale.
  Interesant ca mereu ni s-a argumentat ca aglomeratia din inchisori este motivul grabei cu care s-au emis aceste decizii. Acum insa, interesant, decizia cu amnistia se va trimite in Parlament, dar rapid, prin ordonanta de urgenta, s-a modificat Codul Penal, care de la inceput a fost adevaratul motiv al acestei grabe.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

vulpea

mai y.,m-am adresat lui Andreiu nu tie,pentru ca ti-am spus odata ca pentru mine esti...O NULITATE !

yulian

#3279
Citat din: andreiu din Februarie 01, 2017, 08:16:29 AM
Situatia creata azi-noapte poate degenera si ne putem astepta sa ne trezim in cateva zile in mijlocul unor framantari specifice, revolutionare.
Am zis eu ca Grindeanu mi se pare baiat destept...nu pot sa cred ca nu a fost lasata intentionat portita de 10 zile. Buimacul de la Justitie cred ca habar n-avea ce a adus in sedinta de guvern. Oricum, daca o sa ii reuseasca lovitura, cred ca urmeaza macelarirea lui Dracnea.  :wink:

Primul effect...leul in cadere libera... 4.5110 la ora 10.30. Sa va stea in gat pesedee.

oroles

Dl. @stefan1, cum puteți sa fiți de acord ca acest guvern sa ne conducă in continuare si sa mai ia si decizii economice? La ce decizii va asteaptati?

In perioada 13-16 ianuarie am fost internat în spital pentru o intervenție chirurgicală.  In spital am contactat o infecție nosocomiala care e fatala la 10% dintre cei infectati. Nu ma mira ca am luat această infecție atat timp cat in acea sectie colcaie de gândaci de bucătărie,  paturile sunt murdare de sange si fecale ale altor pacienți si asistenta care panseaza fumează intr-o cameră septica. Ii urez lui Dragnea si guvernului sa se interneze si ei in acea sectie.  Am vazut ca fapte cu un prejudiciu mai mic de 200 000 ron nu vor mai fi incriminate.  Eu zic ca se puteau schimba multe paturi de spital cu 200 000 ron.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

bucovineanu

E o neintelegere.  Stefan  nu a spus ca are asteptari de la acest guvern. El a aratat doar ceea ce a spus Dragnea.

oroles

Citat din: stefan1 din Februarie 01, 2017, 10:00:03 AM
  Se vede ca Dragnea a tinut foarte mult la aceste modificari, de le-a facut noaptea ca hotii, fara a fi anuntate in prealabil . A si pregatit terenul, iesind seara si anuntand ca el nu stie ce face guvernul, dar trebuie sa hotarasca odata cu aceste acte controversate, ca apoi sa se poata apuca linistiti de deciziile economice. Probabil au mizat ca la acea ora tarzie lumea se culca, metroul nu mai prea circula si oamenii nu vor mai putea reactiona. Ghinion! Dar ghinion mai mare e pentru noi! Eu nu stiu daca va dati seama ce urmari va avea aceasta schimbare a Codului Penal! Noi trebuie sa avem mijloace puternice sa luptam contra coruptiei tocmai pentru ca la noi este foarte extinsa inclusiv in Justitie si Securitate. De aceea chiar trebuie echipe mixte si cat mai multe informatii care sa fie foarte bine analizate. La noi e contestata aproape orice proba, orice inregistrare, orice flagrant. Sigur ca buna credinta trebuie sa fie indispensabila si de aceea trebuiesc admise probele depuse atat de acuzare cat si de aparare, probele sa fie verificate daca sunt contestate. Un lucru care dezechilibreaza balanta este ca procurorii si judecatorii nu pot iesi sa prezinte public probele care au determinat o condamnare, doar cum facea Base, sa lasa sa scape in presa poze, videoclipuri sau alte inregistrari sau documente din dosarele penale.
  Interesant ca mereu ni s-a argumentat ca aglomeratia din inchisori este motivul grabei cu care s-au emis aceste decizii. Acum insa, interesant, decizia cu amnistia se va trimite in Parlament, dar rapid, prin ordonanta de urgenta, s-a modificat Codul Penal, care de la inceput a fost adevaratul motiv al acestei grabe.
Dl. @bucovineanu, dvs. ce intelegeti din ce am subliniat eu din declarația dlui. @stefan1?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

oroles

Am inteles acum. Lipseau niste ghilimele.  Dl. @stefan1 l-a citat pe Dragnea. 
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani