Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

vulpea

o sa va lamuriti curand de lozinca(emisa de mine), Iohanis = Iliescu ! singurul lucru pe care nu l-am inteles la Iohanis = a venit,la 'intalnire',pe post de... Mos Craciun sau de Mos Gerila ?eu cred ca pe post de amandoi Mosii.

andreiu

       Este posibil Dane, dupa miscarea de acu cateva minute, Ioha se dovedeste a fi un jucator iute de mana. Eu asteptam mutarea lui Dragnea, ca el era la rand.

vulpea

a.o.,'ami pare rau de tine',dar in mod cert Ioha este INCET LA MINTE ! si vei avea ocazia sa te convingi personal de asta.si nu uita ca EU L-AM VOTAT PE I.OHA !!!

tinumaftei

Si Basescu s-a aflat in opozitie cu Tariceanu si apoi cu PSD, dar a stiut sa iasa bine din meci. Iohanis pare ca nu stie sa piarda si scade pe zi ce trece in ochii oamenilor.

yulian

Citat din: bismark din Ianuarie 23, 2017, 03:14:26 PM
Nici nu trebuie sa crezi, ca oricum am ramas singuri in tara asta pensionarii, voi tinerii vad ca nu stiti ce vreti, ai mei au plecat de mult eu nu stiu ce mai stai ca oricum nu ne faci nici un bine.
Care v-am crescut pe voi si acum va razboiti cu noi.Ati fost cu guvernul vostru Ciolos 4 ani ce ati facut pentru noi.NIMIC :qp:

Oau...cata manie proletara dom'le...cata amnezie...care 4 ani tovarase?? Ponta pe unde il bagi?? La aia 4 ani de Ciolos? Adicatele, Ponta, nici el nimic?? Spuneti mersi ca va vine pensia in fiecare luna...de la astia tineri care cotizeaza la pensii pentru toata lumea. Vai de...gandirea comunista.  :uimit:

bismark

    Si Dragnea a mutat, cita dreptate am avut, ar trebui sa ma fac analist politic ca se cistiga bine pe la tv. Nu vor ceda in fata lui Ioha caruia ii este frica ca acestia isi vor realiza programul si ei vor sfirsi ca PNTCD.Cine ia oprit sa aiba un program cu care sa convinga s-au tinut numai de hirjoane ca si acum.Poporul s-a saturat de scandal si promisiuni desarte.Rid toate tv din lume de jocul prostesc a lui Ioha.Vad ca a inceput sa se sparga buboiul cu masonii si sorosistii de prin politie si justitie cine stie si prin servicii.Frunza verde a sarit ca ars la aflarea vestii anchetarii masonilor.Pina nu se va face curatenie de astfel de oameni prin declaratia de apartanenta nu va fi democratie si dreptate in Romania.,,Hai sa dam mina cu mina cei cu inima ROMANA,, .Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

romikele

Citat din: yulian din Ianuarie 24, 2017, 07:59:04 AM
Spuneti mersi ca va vine pensia in fiecare luna...de la astia tineri care cotizeaza la pensii pentru toata lumea. Vai de...gandirea comunista.  :uimit:
Măi obrăznicătură, cu ce bani contribui tu la pensia mea?
Dar banii pe care statul i-a luat din munca mea, n-au intrat cumva și în burtica voastră?
Nu-i băga pe toți în aceeași oală, nu toți pensionarii se uită la RTV și A3...

:zzz:

andreiu

#3187
 :razz:   
Citat din: tinumaftei din Ianuarie 23, 2017, 10:00:00 PM
Si Basescu s-a aflat in opozitie cu Tariceanu si apoi cu PSD, dar a stiut sa iasa bine din meci. Iohanis pare ca nu stie sa piarda si scade pe zi ce trece in ochii oamenilor.
Lasa Tinule, ca se va revansa astazi la bruxel. Pariez ca poza sefilor de stat va fi aproximativ urmatoarea : In mijlocul mijlocului Ioha, fiind cel mai inalt. Atarnati cu esarfe tricolore de gatul lui, de-o parte si de alta, Anghela si Fransoa.  Apoi, in ordine, agatati de coate, presedintii italiei si olandei. Urmeaza desfasurarea bilateral concav (sau convex), stanga -dreapta, cu ceilalti presedinti. Pe umerii lui ioha, se vor aseza ca intr-o piramida umana de circ, regii si reginele europei. Primii ministrii care se vor nimeri la aceasta reuniune de familie vor sta pup ( pe vine ) pe centru,  la picioarele  lui ioha.  Pe piept va purta o coala A4 scrisa in romana : EUROPA FIORST ! Si aceasta va deveni poza de la care se va pleca pentru ceea ce urmeaza in plan geopolitic : SUE ( statele unite ale europei ) cu capitala la bucuresti. Si de atunci toti romanii il vom venera si respecta, si va intra in istorie ca Ioha lungila, stramba -lemne, sfarma -piatra cel frumos.!!! :razz:

tinumaftei

Citat din: andreiu din Ianuarie 24, 2017, 08:19:44 AM
:razz:   
Citat din: tinumaftei din Ianuarie 23, 2017, 10:00:00 PM
Si Basescu s-a aflat in opozitie cu Tariceanu si apoi cu PSD, dar a stiut sa iasa bine din meci. Iohanis pare ca nu stie sa piarda si scade pe zi ce trece in ochii oamenilor.
Lasa Tinule, ca se va revansa astazi la bruxel. Pariez ca poza sefilor de stat va fi aproximativ urmatoarea : In mijlocul mijlocului Ioha, fiind cel mai inalt. Atarnati cu esarfe tricolore de gatul lui, de-o parte si de alta, Anghela si Fransoa.  Apoi, in ordine, agatati de coate, presedintii italiei si olandei. Urmeaza desfasurarea bilateral concav (sau convex), stanga -dreapta, cu ceilalti presedinti. Pe umerii lui ioha, se vor aseza ca intr-o piramida umana de circ, regii si reginele europei. Primii ministrii care se vor nimeri la aceasta reuniune de familie vor sta pup ( pe vine ) pe centru,  la picioarele  lui ioha.  Pe piept va purta o coala A4 scrisa in romana : EUROPA FIORST ! Si aceasta va deveni poza de la care se va pleca pentru ceea ce urmeaza in plan geopolitic : SUE ( statele unite ale europei ) cu capitala la bucuresti. :razz:

Pentru poza aia nici nu trebuia sa ajunga pana acolo. Se gasea cineva sa i-a faca in fotos.. Se putea duce la Focsani sau la Iasi. Iasii au fost capitala de tara sute de ani..

andrei_georgian

#3189
Citat din: romikele din Ianuarie 24, 2017, 08:16:49 AM
Citat din: yulian din Ianuarie 24, 2017, 07:59:04 AM
Spuneti mersi ca va vine pensia in fiecare luna...de la astia tineri care cotizeaza la pensii pentru toata lumea. Vai de...gandirea comunista.  :uimit:
Dar banii pe care statul i-a luat din munca mea, n-au intrat cumva și în burtica voastră?
:zzz:

:nono: Uite aici au intrat banii d-voastra  :rotfl: si au intrat multi ca la cum arata  =))
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

vulpea

andreiu,daca I.OHA ajunge ...cap de poza... atunci,in loc de SUE o sa se cheme USE !

yulian

#3191
Citat din: romikele din Ianuarie 24, 2017, 08:16:49 AM
Citat din: yulian din Ianuarie 24, 2017, 07:59:04 AM

Nici nu trebuie sa crezi, ca oricum am ramas singuri in tara asta pensionarii, voi tinerii vad ca nu stiti ce vreti, ai mei au plecat de mult eu nu stiu ce mai stai ca oricum nu ne faci nici un bine.

Spuneti mersi ca va vine pensia in fiecare luna...de la astia tineri care cotizeaza la pensii pentru toata lumea. Vai de...gandirea comunista.  :uimit:
Măi obrăznicătură, cu ce bani contribui tu la pensia mea?
Dar banii pe care statul i-a luat din munca mea, n-au intrat cumva și în burtica voastră?
Nu-i băga pe toți în aceeași oală, nu toți pensionarii se uită la RTV și A3...

:zzz:

Dle Romikele, tov Bismark (care n-are nicio urma in el de fost securist) indeamna tinerii sa plece - ca ai lui au plecat. Ori eu stiu ca toti cei care platesc contributii in tara, ajuta (si) la plata pensiilor. Va rog sa ma corectati in caz ca gresesc. Nu am absolut nimic cu pensionarii din tara asta, ar fi si culmea, pentru ca si eu am pensionarii mei (si daca nu as fi avut, eu nu sunt adeptul maniei proletare)...dar daca plecam toti...cu ce bani s-ar mai plati pensile?? Cu deficit nu poti trai incontinuu...ca se termina finantarea la un moment dat. Sansa platii unor pensii mai mari este sa avem cat mai multe persoane (tinere) angajate si nu sa fim cat mai multi plecati din tara!!

P.S. (Subsemnatul,Măi obrăznicătură) contribui - poate nu neaparat pt pensia dvoastra - cu CAS-ul, iar statul colecteaza, de la mine si de la angajator cam 3100 lei + TVA-ul pe care il platesc pentru orice cumpar din tara asta - cam pentru 5 pensii medii, o fi bine, o fi rau??
Succes.

andreiu

#3192
Citat din: andrei_georgian din Ianuarie 24, 2017, 09:07:46 AM
Citat din: romikele din Ianuarie 24, 2017, 08:16:49 AM
Citat din: yulian din Ianuarie 24, 2017, 07:59:04 AM
Spuneti mersi ca va vine pensia in fiecare luna...de la astia tineri care cotizeaza la pensii pentru toata lumea. Vai de...gandirea comunista.  :uimit:
Dar banii pe care statul i-a luat din munca mea, n-au intrat cumva și în burtica voastră?
:zzz:

:nono: Uite aici au intrat banii d-voastra  :rotfl: si au intrat multi ca la cum arata  =))
Interpretare complet eronata Andrei ! Ce ne arati tu sunt doar o particica din marii ganditori ai neamului. Gandesc cu ochii inchisi pentru ca este mai eficient. Eu si din poza aud cum le zbarnaie gindurile, dar-mi-te  daca ai fi live in apropierea lor ? Si fiindca esti tanar, voi incerca sa traduc : Cei pe care-i vezi destinsi, gandind profund, cu capul dat pe spate sunt cei din comisia de politica externa. Gandurile lor plutesc peste glob si asa se elaboreaza legile globalizarii planetei. Cei ce gandesc cu capul in pumni, sunt cei din comisia pentru administratia publica, sanatate, invatamant, iar cei ce gandesc sforaitor, cu capul rezemat de masa sau bancuta evident sunt din comisia de comert alimentatie publica, hoteluri, restaurante, cluburi, etc. Mai vezi si cei care gandesc cazuti cu nasul in laptop. Sunt IT-istii neamului ! Speranta de progres tehnologic ai Romaniei. Mai vezi ce-i drept mai rar, cate un ganditor care se tine drept in fund, tot cu ochii inchisi si misca din cand in cand capul, rotit, stanga-dreapta. Sunt cei din comisia de supraveghere sri-sie.  :razz: :razz:

andrei_georgian

Ca sunt o particica sau ca sunt mai multi ideea este ca toti isi iau salarii si pensii uriase de pe spinarea oamenilor de jos (fie ca sunt din SRI-SIE, IT-sti, fie ca sunt din comisia de politica externa... samd..) toti dorm.. ii doare pe ei undeva de noi  ))/
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

bismark

   Mai obraznicatura cind tu erai cu mucii la nas eu plateam ca tu sa cresti,sa inveti si sa ajungi un om cu o profesie ca tu sa aduci tarii un beneficiu pentru grija pe care a avut-o pentru tine.Daca unii si-au bagat mina in bugetul de pensii noi pensionarii nu avem nici o vina.Eu am mai zis ca am construit Combinatul de la Galati de la primul stilp, prima ferma, pentru prima hala si pina la prima sarja de tabla groasa a laminorului.Tu ce ai facut pina acum pentru tara asta ca sa-mi platesti mie pensia ca nu mi-o platesti tu  ci guvernul actual.Guvernul tau basist si sorosist mi-a taiat-o de citeva ori si  multi ca mine atunci au murit.Securist nu am fost niciodata iar comunist am fost obligat ca asa era atunci sa poti avea un servici. :qp:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/