Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

romikele

Cu manifestari pasnice nu se va rezolva nimic.
Hotii care au mintit si prostit poporul trebuie sa o ia pe cocoasa, doar asa fie vor munci in folosul alegatorilor, fie vor fi aruncati la cosul de gunoi a istoriei, ca si PNTCD.

tassevasi

#3166
Citat din: bismark din Ianuarie 23, 2017, 08:29:22 AM
    .Eu as propune sa faca fiecare macar cite o saptamina de puscarie inainte de a scoate ceva pe gura despre acest subiect.Cu respect  ^:)^ :bzz:

    Scuze  domnul  Bismark ,nu am sa  mai "scot  nimic  pe  gura" , stiam ca cineva se va supara si de  aceia  nu comentam , cum am zis  ceva " ar trab. sa  fac o saptamina  puscarie sa  vad  cum e".  :bravo: =D> =D> =D> =D> =D> =D>
  Am spus ca televiziunile   manipuleaza ,  nici eu nu vreau ca statul sa plateasca  penalitati , solutii sunt  dar nu se vor  , cel  mai simplu e sa  dea  ordonante  cu  "dedicatie" , sunt  atitea  unitati  militare  in care  pot  fi  transferati ,  sa-si continue  acolo  pedeapsa , ma refer la  cei mai putin periculosi ,exp  Voiculescu , poate in viitor  Basescu  si toti cei ce vor  urma .
    Oricm  numai bine .  Inca odata  =D> =D> =D>
 

andreiu

Citat din: romikele din Ianuarie 23, 2017, 09:21:21 AM
Cu manifestari pasnice nu se va rezolva nimic.
Hotii care au mintit si prostit poporul trebuie sa o ia pe cocoasa, doar asa fie vor munci in folosul alegatorilor, fie vor fi aruncati la cosul de gunoi a istoriei, ca si PNTCD.
Este posibil sa o vedem si pe aceasta, poate mai curand decat ne asteptam. Depinde de cum va muta Dragnea, pentru ca muta cu negrele si este la mutare. Ca un vechi PNTCD -ist care haladuiesc cam demult prin cosul de gunoi al istoriei ( oricum mult mai confortabil si onorabil decat puscaria) :razz:, din adancul cosului cu pricina  emit parerea mea : Dragnea este inghesuit intre judecatorii care maine-poimaine trebuie sa se pronunte in noul dosar penal si forta bruta a partidului care-i cere sa lupte vitejeste impotriva noii mineriade si a loviturii de stat. In acelasi timp cred ca si el isi da seama (cum am constatat si eu ) ca un partid este de fapt o armata de iepuri sau si mai sugestiv, de fluturi. Nu poti fi sigur niciodata care in care directie o zbugheste sau isi ia zborul. Pariez ca cel putin trei dintre ofiterii cei mai fideli lui in acest moment, de maine si viseaza sa-i ia locul, iar monolitul de azi poate fi cioburi maine.

bismark

    Nu m-am referit la tine Vasile ci la cei din strada ,scuze.Cu respect ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

        Cei din strada Gicule sunt o masa imprevizibila, atat din punct de vedere numeric cat mai ales din punct de vedere al actiunilor viitoare. Singura cale de a o testa ar fi solutia nefericita vanturata de multi lideri psd de a scoate in strada milionul de oameni, evident majoritatea din judete, venite cu autobuze. In acest caz multumesc Domnului ca locuiesc departe de Bucuresti si la nevoie ma pot retrage in munti.

bismark

   Unde sa fugi mosule :rotfl: din vest ungurii abia asteapta la nord nu-s departe rusii la sud sorosistii,nici in munti nu mai ai loc ca-i golit de austrieci asa ca asta e soarta Romaniei sa stam cu frica in sin de ascultare,de denuntare si mai nou de razboi civil.Ce fel de tara vom avea nici macar nu stim ce vrea Ioha cu ai lui ca eu am zis de la inceput ca nu-i neamtul meu si am avut dreptate.Unde in lume mai exista asa ceva nici dupa 3 saptamini cind tu ai aprobat un guvern sa vrei sa-l dai jos.Parerea mea este ca lor le este mare frica ca PSD-ul va reusi programul si astfel ei nu vor mai ajunge in veci la ciolan.Ce mare lucru era ca sa se discute si sa se imbunatateasca aceste legi si sa scapam si de presiunea Europei cu amenzi si de despaducherea puscariilor.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

     Pai daca nu ma pot retrage in muntii mei, voi cauta mai departe, la austrieci si ceva mai incolo la elvetieni. Catelul pozat cu cateva file mai inainte este un ciobanesc de Berna, il iau cu mine ca translator! :razz: Are nume austriac : Mozart !

elvis

Nu pot crede ce citesc va inoculat antrna de nu mai stiti a gandi.ce sa imbunatateasca legi cand prin legile astia scot din puscarii 2000 de oameni si problema e ca noi avem 8000 in plus care ii pot baga in fostele unitati militare care oricum stau degeaba...ma oameni buni treziti-va la realitate ca pt 10 lei la pensie va pirdeti urmasii de tot ca plecam dracu cu totii afara si va lasam cu ei...
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

tinumaftei

Citat din: elvis din Ianuarie 23, 2017, 02:44:28 PM
Nu pot crede ce citesc va inoculat antrna de nu mai stiti a gandi.ce sa imbunatateasca legi cand prin legile astia scot din puscarii 2000 de oameni si problema e ca noi avem 8000 in plus care ii pot baga in fostele unitati militare care oricum stau degeaba...ma oameni buni treziti-va la realitate ca pt 10 lei la pensie va pirdeti urmasii de tot ca plecam dracu cu totii afara si va lasam cu ei...
Ordonanțele nu sunt numai pentru a libera niste deținuți, care oricum se vor libera peste maxim 5 ani. Ele vin sa clarifice niste situații aberante din C Penale sancționate de Curtea Constituțională deja.
Și dacă între cei 2000 de potențiali beneficiari nu s-ar încadra și faptele lui Dragnea, KWI nici nu venea de la Sibiu până mâine. Asta este o luptă politică. Și dacă ar fi purtata de un tip onest vs. în jmecheras ar mai fi ceva, dar se poată între doi gangsteri de același calibru, iar procesul cu casele lui Iohanis spun totul!

bismark

   Nici nu trebuie sa crezi, ca oricum am ramas singuri in tara asta pensionarii, voi tinerii vad ca nu stiti ce vreti, ai mei au plecat de mult eu nu stiu ce mai stai ca oricum nu ne faci nici un bine. 10 lei aceia care oricum vii dam voua sa protestati noua ne prinde bine macar pentru ultima pastila de moarte.Asa cum va zis  marinarul si acum Ioha plecati sau vindeti-va la straini iar noi trebuie sa murim.Care v-am crescut pe voi si acum va razboiti cu noi.Ati fost cu guvernul vostru Ciolos 4 ani ce ati facut pentru noi.NIMIC :qp:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

elvis

Ciolos 1 an pensionarii astia nu mai tin minte nu ne dai noua pensia noi va platim pensia sa ne vindeti pe bucata ca psd va lasa sa ciupiti si voi un pic
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

bismark

   Uite asa gresim cind veniti voi sa ne judecati.Cred ca asa am gresit si cind v-am crescut pe voi. :roll:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

romikele

Citat din: andreiu din Ianuarie 23, 2017, 11:29:01 AM
... Ca un vechi PNTCD -ist care haladuiesc cam demult prin cosul de gunoi al istoriei ( oricum mult mai confortabil si onorabil decat puscaria) :razz:, din adancul cosului cu pricina  emit parerea mea ...
În orice partid sunt - și nu puțini - oameni de calitate.
Din păcate la conducere ajung pungași fără scrupule care maculează cu propria mizerie fața întregului partid.
Remarca mea, se pare cam nepotrivită, nu era menită să aducă atingere membrilor, foști sau actuali, de bună credință.
Și în PSD cunosc destui membri, unii foști colegi, oameni deosebiți, care din păcate sunt în umbra marelui dictator și primesc pe nemeritate bobârnace....

elvis

nu vreau sa fiu inteles gresit nu cred ca liberalii sunt mai buni mi se pare ca ioha a venit ieri la proteste ca un rahat pe coliva....stiu ca in toate partidele mai sunt si oameni k lumea dar de ce nu ies in fata....din cauza noastra ca ne-am invatat sa alegem rau ca sa avem de ce ne plange
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein

andreiu

   
Citat din: romikele din Ianuarie 23, 2017, 03:51:06 PM
Citat din: andreiu din Ianuarie 23, 2017, 11:29:01 AM
... Ca un vechi PNTCD -ist care haladuiesc cam demult prin cosul de gunoi al istoriei ( oricum mult mai confortabil si onorabil decat puscaria) :razz:, din adancul cosului cu pricina  emit parerea mea ...
În orice partid sunt - și nu puțini - oameni de calitate.
Din păcate la conducere ajung pungași fără scrupule care maculează cu propria mizerie fața întregului partid.
Remarca mea, se pare cam nepotrivită, nu era menită să aducă atingere membrilor, foști sau actuali, de bună credință.
Și în PSD cunosc destui membri, unii foști colegi, oameni deosebiți, care din păcate sunt în umbra marelui dictator și primesc pe nemeritate bobârnace....

De acord Romica. Nu m-am simtit deloc ofensat. Dimpotriva, mi-ai dat inspiratia pentru  fraza zic eu ceva mai elaborata, cu un anume talc. Tu vad ca l-ai inteles.