Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

         Multumesc Petre, sa dea domnul sa nu te mai poti si tu dezlipi niciodata, de ce mi-ai dorit mie: Sanatate !!! La fel, pentru toti colegii de forum !!!  La multi ani cu bucurii si realizari frumoase pe toate palierele !

andreiu

#2986
        Multumim Domnului ca am trecut cu bine in noul an !
        Am stat acasa doar doi, nevastamea si cu mine, ca doi batranei cuminti. La ora 11,55 a inceput canonada. Cum casa noastra este asezata pe deal deasupra centrului Devei, am avut cea mai grozava priveliste din viata. A fost cea mai zgomotoasa si mai straluminata noapte de anul nou. Daca pana acum artificiile mari, serioase se trageau de regula din doar doua locuri, - primarie si prefectura - in noaptea care s-a incheiat s-au tras din cca 20 de locuri diferite, atat dinspre oras cat si din spatele casei, spre dealul cu releul tv. La un moment dat aveam impresia ca suntem intr-un oras asediat, O baterie dinspre deal, tragea artificiile nu perfect vertical, ci  putin oblic spre terasa din spatele casei incat scanteile ajungeau sa se stinga doar la cca 10 m deasupra mea. Aveam impresia ca se pravaleste cerul peste noi. Cand s-a asternut linistea, un fum gros plutea deasupra orasului.

romikele

La mulți ani, 2017 să vă aducă doar bucurii !  : sampanie: %%-

bismark

   Un an nou cu sanatate, exact cum ai povestit ca un Creanga autentic si la mine a fost la fel, mi se invirtea capul ca acele de la ceas.Nu stiu de ce s-a bucurat lumea asa de tare.Asa si la mine, eu cu baba ne invirteam ca titirezul,dupa artificii care mai de care ma colorate si mai inalte.Cu respect  ^:)^ :bzz: : sampanie:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

Citat din: romikele din Ianuarie 01, 2017, 09:34:23 AM
La mulți ani, 2017 să vă aducă doar bucurii !  : sampanie: %%-
La fel iti doresc si tie, Mihai ! Si-ti mai doresc multa putere de munca sa duci mai departe pentru multi ani ceea ce faci tu acum. Apiardealul sa devina un reper incontestabil de profesionalism, cultura generala, civism si de ce nu, patriotism !!! Oare cer prea mult ?

MARIUS_bc

La multi ani cu multa , multa sanatate!

andreiu

       Multumesc Marius, asemenea ! De sanatate avem nevoie cu totii, si cei care o au dar mai cu seama cei ce n-o mai au. In ce ma priveste, nu am semnale vizibile de deteriorare, dar stiu ca un dusman teribil s-a cuibarit inauntrul meu si sta la panda, face planton nonstop. Ma lupt in continuare cu el dar stiu ca va castiga in cele din urma. Sper ca acest moment va fi mai indepartat.

andreiu

     Azi am dat o tura pana la Dupapiatra. La plecarea din Deva termometrul masinii arata - 3,5 grade in jurul orei 13. Cand am ajuns in comuna Buces, pe vale erau -6 grade si chiciura. Am inceput urcusul si sus la mine era o vreme splendida cu soare puternic iar temperatura, de +3,3 grade. Deci, pe o distanta de doar 4 km si diferenta de nivel de cca 350 de m se inregistra o diferenta de temperatura de aproape 10 grade Celsius. Am ascultat cu furtunul doar 10 familii, zumzaiau normal.

ciucur

In week-end se anunta temperaturi de -15, -18 C noaptea.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

tinumaftei

Citat din: ciucur din Ianuarie 02, 2017, 10:16:00 PM
In week-end se anunta temperaturi de -15, -18 C noaptea.

Asta pare a fi singurul val de frig prognozat pentru iarna asta.

andreiu

Citat din: ciucur din Ianuarie 02, 2017, 10:16:00 PM
In week-end se anunta temperaturi de -15, -18 C noaptea.
Adrian, desi cu o oarecare invidie pentru varsta ta, iti doresc sa cresti in continuare frumos, sa te bucuri impreuna cu cei dragi de viata si de roadele muncii tale. LA MULTI ANI !!!  : sampanie: :hi:

andreiu

    Stop armistitiu !! Azi incep framantarile decisive pentru Habemus guvernus !! Intram si noi in lupta de pe margine ?? Cine incepe ?

tinumaftei

Mari sperante nu îmi pun. Vreau sa vad scoasă taxa de timbru!!
Fiind un guvern de stânga, asta înseamnă că cei care muncesc cu adevărat trebuie sa fie atenți la buzunare, fiindcă toate pomenile se fac din buzunarele celor ce produc.

andreiu

         Incep sa-mi revizuiesc putin atitudinea zeflemitoare din ajunul anunul nou. Privesc partea plina a paharului. Din expunerea de pana acum a programului de guvernare, eu voi fi mai bogat incepand cu luna viitoare cu cate 235 de lei lunar.  Daca socotesc pe familie, impreuna cu nevasta se aduna in plus 350.

elvis

sa vedem si ce o sa poti cumpara cu ei sau poate o sa vedem iar linii de imprumut pt consum....mi s-a acrid din 89 de psd
"cu totii stim ca sunt anumite lucruri imposibil de realizat, pana cand apar unii care nu stiu asta si le realizeaza"-einstein