Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

       Este posibil sa mai si gresim uneori. Dar ce poate basescu sa traga ? Evident, o baseasca sau pe romaneste, o basina nu ? :razz: El o trage intentionat pentru a intoxica atmosfera cand baga batul prin gard spre cainele din curte.

bismark

   Mosule, greseala e omeneasca o data dar nu de fiecare data.Nevastamea este de la Chisinau si stie cum a cistigat Basescu cu voturile moldovenilor rusi sa intre in parlament, ca acolo au mai ramas romani numai prin sate si care nici nu ies la vot de frica rusilor.Avem acolo copii ,nepoti si chiar vorbeam cu sotia ca daca intr-o noapte trage Dodon gard de sirma ghimpata pe Prut cum ai sa mai mergi la Chisinau.Iar despre Basescu sint aproape convins ca este agent rus dupa cum notareasa de fiisa a facut acte sa fie vindute benzinariile si poate si agent al altor state potrivnice Romaniei.Asa ca de o parte rusii de alta nemtii prin parintii lui Ioha si alte structuri, istoria se repeta.Nu sa inrosit ea Romania degeaba ca asa cum cred eu or fi gindit si altii dupa 27 de ani de vinzatori de tara.Cu respect  ^:)^ :bzz: 
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

#2942
        Curaj Gicule, iesim cu bine din toate greutatile. Incet se vor aranja lucrurile. Acuma imediat este important ca Ioha sa dea liber la primministru, acesta sa purceada rapid la punerea in aplicare a programului, care pentru noi pensionarii ne va pune in traista ceva faramituri. Referitor la ce ziceai tu, ca base zice ca omul a facut ceva cursuri, eu zic ca dimpotriva, cursuri de asemenea factura ( privind securitatea si apararea nationala) ar trebui facute de majoritatea dintre noi, chiar si la batranete.

bismark

  Mosule,dupa ce am facut un pic de miscare spargind niste lemne pentru foc cind am venit in casa cu lemnele l-am auzit la tv pe istoricul Troncota de la Sibiu zicind ca toti cei ce stiu ceva de sistem sa mearga intr-o tara si sa ceara azil politic si de acolo sa spuna tot ce stiu de sistem pentru al putea distruge altfel nu vom putea scapa. Ajungem iar la Vocea Americii si Europa Libera?, oare chiar asa a ajuns de tare ramasitele securitatii lui Ceasca?.Oare aici nu se poate face nimic.Democratia presupune ca in fruntea comunitatilor sa ajunga profesionisti nu cine se are bine cu mafia.Afara e frig si bate vintul,in casa e cald si bine ca am conectat toate inventiile mele pentru consumul electricitatii gratuite.Astept cu nerabdare sa vad incotro o luam.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Cristel

#2944
Eu unul nu cred ca omul asta e vandut rusilor. Chiar daca nu imi plac multe din cele facute de el. Iar faptul ca jigodia de Dodon vrea sa-i retraga cetatenia, arata inversunarea ruseasca clara. Dodon cred ca va fi exact nebunul pe care il vrei ca sa dea foc la sura... si sa-ti dai seama ca politica nu e pe panta cea buna. Sa speram ca nu-i agita si pe rusii din nistrenia.
https://youtu.be/g76venlIl5I
https://youtu.be/p55NzVvbNKI
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

andreiu

     Ultima informatie oficiala : Sorinel a iesit de la intalnirea cu presedintele. Va fi acceptat ? Eu sunt sigur ca da. Ioha este un jucator dur. Ne tine in suspans. Gestul sau pentru psd este urmatorul : Ati castigat alegerile dar sa nu faceti pe nebunii, sunt si eu pe aici. Nu ma ignorati.

tinumaftei

Eu mă declar dezamăgit. Nu l-am votat pe Dragnea dar l-am crezut cu mai mult sânge în instalație. Până la urmă sistemul a scos la înaintare un om de-al lor. Probabil că asta e directiva de peste ocean. Asta este, am scăpat din gheara rușilor si am ajuns carne de tun la americani..

bismark

    Tinule, de data asta nici eu nu am votat PSD ci PRU, ca am crezut ca in tara asta cei care iubesc cintecul popular romanesc sint mai patrioti si iubesc vatra si portul.Sint un patriot care este unit cu R.Moldova de 20 de ani si stiu multe despre Tomac pe care unsul cu toate alifiile Basescu la zvirlit in arena.Intimplator am pus mina pe programul PSD si am vazut multe lucruri bune si in special la alimentele romanilor si in aparare care a fost industria noastra de baza pentru popor. Ca pina la NATO si americani trebuie sa ne aparam singuri.Si sa stii ca nu am scapat nici din ghiara rusilor nici ai nemtilor si chiar a americanilor pe care multi patrioti din tara asta au murit asteptindu-i.Americanii in aceste timpuri americanii sub Tramp isi va lua mina de pe globul pamintesc ca au vazut ca le merge mai rau daca vor fi stapinii si ca chinezii le o vor lua mult inainte daca isi vad de ale lor.Deci in concluzie cred ca ce vom putea face noi, va fi cel mai bine.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

        Suntem in plin suspans. Se asteapta anuntul oficial al presedintelui. Dam cu banul. Il desemneaza, sau nu il desemneaza pe Sorin Grindeanu ? In postarea anterioara am zis ca da. In acest moment nu mai sunt foarte sigur. S-ar putea ca Ioha sa se fi saturat ( plictisit, scarbit etc. ) de functia de presedinte si sa-si zica in barba : ia sa va vad mai desteptilor cum ma suspendati ! Si ne lasa sa asteptam, cu ochii in televizoare.

mape 48-petru manea

Lui ioha ii trebuie mult timp sa cantareasca---cantarul lui functioneaza cu materie cenusie si asta nu prea are

bismark

   Eu cred ca nu are pic de materie cenusie si -a pus fundul in coloana si vira la Sibiu iar voi prostilor face-ti Revelionul cu noduri voi pune guvern la vara.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

tinumaftei

Citat din: mape 48-petru manea din Decembrie 29, 2016, 04:18:15 PM
Lui ioha ii trebuie mult timp sa cantareasca---cantarul lui functioneaza cu materie cenusie si asta nu prea are

Ăia de la Casa Alba sunt în vacanța de crăciun, de!

andreiu

        Anuntul presedintelui nu a venit. Inca odata am presimtit cu cateva minute mai inainte reactia lui Ioha. Cu totii cautam si cerem explicatii. Nu ne ramane deocamdata decat sa ne dam in continuare cu parerea. Ce cred eu :  Presedintele a fost foarte nemultumit de mine si de multi altii ca mine ca nu ne-am dus la vot, pentru a contrabalansa voturile psd, iar dansul sa fie acum pus sa se lupte de unul singur cu adversarul. Bafta lui este insa ca acest adversar arogant i-a servit pe tava munitie suficienta pe care acum o foloseste, cu destula pricepere. Cecul in alb oferit de psd si coalitie lui Dragnea la primele miscari dupa scrutin, intentiile sale marturisite de a tine toate haturile parlamentului si guvernului in mana sa i-au dat dreptul sa-l joace dupa cum vrea, fara a incalca constitutia. Desi nu avem nici o informatie ce s-a discutat azi la Cotroceni, banuiesc ca a avut un dialog cam asa : Ioha - Aveti o lista cu cine va face parte din guvern, pe portofolii ? Sorin - Nu, ca nu eu o stabilesc. Ioha - Atunci du-te tu acasa si sa vina la mine unul care e in stare sa-si aleaga ministri. Eu colaborez cu oameni responsabili, nu cu interpusi. Constitutia imi spune ca persoana desemnata alcatuieste echipa ministeriala cu care merge la vot in parlament, apoi la presedinte pentru investire.

tinumaftei

Dacă KWI refuză si acum cred că PSDului nu îi rămâne decât suspendarea, cu sau fără demitere. Si trebuie să luați în considerare că Dragnea i-a recuperat prin această a doua numire pe nemulțumiții de tătăroaică!
Cvorumul de 30% se face ușor iar pentru demitere ii trebuie doar 50% din cei care votează, iar în cazul ăsta singurii care ar bota contra ar fi PNL și USR.. adică nu mai mult de 35%. Cu toata mobilizarea pro Iohanis nu cred că va trece hopul!

bucovineanu

Daca facem niste socoteli nu prea o sa aiba succes cu demiterea. Pe listele electorale avem undeva aproape de 18 milioane de votanti. 30% inseamna undeva la 5,4 milioane. Daca cei care sunt impotriva demiterii nu se prezinta la vot, nu vad cum poate scoate psd acest numar de alegatori la urne. De aceasta data mortii nu pot sa voteze.  :smile: