Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

tinumaftei

Sau altfel spus s-au așezat jucătorii la masă, au pus piesele pe tablă, roșul face mutarea de deschidere și ingalbenitul da cu tabla de podea.
Dacă partida telormaneano-tatareasco-siriano-musulmano- luterano-saseasco si ce-o mai fi nu ne place, se va trece la lupte greco-romane?

filip

Citat din: tinumaftei din Decembrie 23, 2016, 11:26:05 AM
Sau altfel spus s-au așezat jucătorii la masă, au pus piesele pe tablă, roșul face mutarea de deschidere și ingalbenitul da cu tabla de podea.
Dacă partida telormaneano-tatareasco-siriano-musulmano- luterano-saseasco si ce-o mai fi nu ne place, se va trece la lupte greco-romane?
Daca raman lucrurile asa cum sunt acum si Sevil ajunge premier.
Atunci se va trece la mutarile interreligioase  Religia ortodoxa-Religia musulmana.
Apropos iti aduci aminte de Dragnea cat era el de vehement cand se punea in discutie modificarea Constitutiei privind casatoria ?
http://www.mediafax.ro/politic/presedintele-psd-liviu-dragnea-sunt-un-fanatic-religios-eu-vad-familia-formata-dintr-un-barbat-si-o-femeie-15842800
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

tinumaftei

Acuma trecem la lucruri mai puțin serioase. Varianta musulmană a familiei nu e chiar de lepădat! :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Cat privește varianta europeană a familiei cu doi bărbați, în islam asta se cam termina cu bolovani?

filip

Sa trecem la alta mutare.
Johannis nu o desemneaza pe Sevil premier.............Se ajunge la suspendarea presedintelui.
La referendum conteaza explicatia presedintelui....... Sevil a fost un pericol pentru "siguranta nationala",nu trebuie sa zica nimic de religie.Jumatate din "poporul PSD-ist il va sprijinii pe Johannis.
Nu cred ca PSD e dispus la un asa risc.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

andreiu

#2869
Citat din: tinumaftei din Decembrie 23, 2016, 11:26:05 AM
Sau altfel spus s-au așezat jucătorii la masă, au pus piesele pe tablă, roșul face mutarea de deschidere și ingalbenitul da cu tabla de podea.
Dacă partida telormaneano-tatareasco-siriano-musulmano- luterano-saseasco si ce-o mai fi nu ne place, se va trece la lupte greco-romane?
Varianta corecta dupa umila si pasnica mea parere este ca ar fi trebuit sa i se dea cu ea in cap. Sasul este totusi un gentleman. Cat despre lupte  vom reveni la cum ar fi firesc, la DACI. D-aci suntem si aci vom ramane. Vom pune de o tranta sanatoasa romaneasca, daco-danubiano-pontica. Eu deja mi-am suflecat manecile !!!

mape 48-petru manea

Citat din: andreiu din Decembrie 23, 2016, 12:21:03 PM
Citat din: tinumaftei din Decembrie 23, 2016, 11:26:05 AM
Sau altfel spus s-au așezat jucătorii la masă, au pus piesele pe tablă, roșul face mutarea de deschidere și ingalbenitul da cu tabla de podea.
Dacă partida telormaneano-tatareasco-siriano-musulmano- luterano-saseasco si ce-o mai fi nu ne place, se va trece la lupte greco-romane?
Varianta corecta dupa umila si pasnica mea parere este ca ar fi trebuit sa i se dea cu ea in cap. Sasul este totusi un gentleman. Cat despre lupte  vom reveni la cum ar fi firesc, la DACI. D-aci suntem si aci vom ramane. Vom pune de o tranta sanatoasa romaneasca, daco-danubiano-pontica. Eu deja mi-am suflecat manecile !!!
Mai usor cu luptele Mosule ca vorba aia "vointa am ,putere n-am " :)

pistol28

 DACI. D-aci suntem si aci vom ramane

semneaza: andreiu

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

bismark

    Mai incet cu luptele mosilor ce ati uitat ca in tara asta din cele mai vechi timpuri  am trait in pace cu toate natiile lumii care au luptat pentru acest neam alaturi de voievozii vremilor si acum nu ne mai place de ei si le gasim tot felul de vini daca sint cetateni romani invatati si specializati in tara asta ce conteaza daca sint tatari,turci, evrei sau altceva si vor binele.Daca Ioha si serviciile secrete au pus-o pe doamna Sevil de atitea ori prin ministere si nu au avut cea mai mica problema de ce acum?,inseamna ca ei sint cei vinovati.Dar daca este vorba numai de a pune piedici,inseamna ca nu sintem condusi de aici ci din alta parte a lumii si se asteapta OK-iul si nu este bine.Eu am fost convins de asta inca de la inceput de faptul cum Ioha a ajuns in virf atit de repede infingind cutitul in spate lui Crin Antonescu si am spus ca nu este neamtul nostru si se pare ca am avut dreptate.El traieste in Romania si parintii in Germania si nici macar nu stim ce fac acolo.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

        Sunteti in eroare, mosilor !!! Mos Andreiu si-a suflecat manecile nu pentru lupta, ci pentru a aplauda castigatorul partidei  de sah politic, apoi cel de tranta, care sunt in plina desfasurare. :razz: In imaginar, trimit si eu cateva avioane gen Morosanu catre unul dintre competitori. A devenit cam obraznic.

corneliuhrom

dragnea a facut rocada mare [se pare mai putin protejat ] dupa  ce a pus dama in fata [cu negrele ]  io   han se pregateste de rocada mica [sa nu fie prea tirziu]  :qp: cred ca e incurcat chiar de turnul lui ))/ va propun  ^:)^ la multi ani si sarbatori cu bine  un biziit bun la ascultarea  :bzz: iesirea cu bine din iarna  %%- : sampanie:.

andreiu

      Cornele, bun venit pe pagina mea ! Din ce ai postat, am inteles ca esti un sahist redutabil . Permite-mi sa te propun am-mi fi consilier in aceasta dezbatere albino-politico-sahista. Semnaleaza-mi posibilele greseli sau erori pe parcurs.  :hi:

andreiu

        Insist in a cere si parerea lui Oroles in acest important subiect. Noi doi am comentat indelung mai anul trecut asupra unei  alte teme, referitor la a ne da cu parerea daca suntem sau nu buricul lumii, locul de unde a inceput marea roire in spirala. In acea discutie am fost pe pozitii opuse si am abandonat-o nedecis, dar cred ca am putea relua dialogul pe tema actuala.

andreiu

     Renunt la invitarea la dialog a dl. dr. Oroles, banuiesc ca ne aflam din nou in tabere opuse. Intrucat azi este o zi binecuvantata, renunt si la tonul care unora poate li se pare usor mistocaresc pe subiectul deosebit de serios, va urez din inima dragi colegi SARBATORI FERICITE si vorba rusului, MIRU MIR adica PACE IN LUME !!!

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

andreiu

       Inevitabilul se va produce. Vorbesc in cunostinta de cauza. Partidul democratic este acela care permite membrilor sai sa se exprime, sa participe la luarea deciziilor. Asistam de o buna bucata de vreme la o atitudine de autocrat al presedintelui psd. Devine pe zi ce trece mai arogant. Repeta cam prea des COMANDA LA MINE !!!