Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

Closcutz

Domnu Andreiu pe mine nu ma intereseaza cum se numeste primul ministru, dc e barbat sau femeie, daca e crestin ortodox sau apartine altui cult( nu as fi fericit sa fie ateu declarat)... ma intereseaza sa incerce un echilibru, sa  aplice si majorari de pensii si salarii, sa faca autostrazi, sa incerce sa nu fim doar piata de desfacere, oaie obedienta UE, care doar cotizeaza, accepta toate gogoritele, dar nu acceseaza fonduri. Guvernul Ciolos a fost o plaga pt invatamant, pt apicultura o gluma mincinoasa... Nu cred ca se vor schimba multe peste noapte, dar poate macar se vor urni cateva lucruri. Ca tehnocratii se bateau cu caramida in piept ca nu au corupti , dar se preocupau doar de majorari de salarii doar pt ei...cu ce sa ma convinga? Achim Irimescu ne-a mintit cu ajutorul de minimis! Nu ca rezolva asta problemele apiculturii...dar productia de miere adevarata fara subventie nu vad sa reziste pe termen lung. Din pacate mierea e vazuta ca un produs de lux si multi nu isi permit miere adevarata...

tinumaftei

Dacă ar fi abil Iohanis l-ar propune chiar pe Dragnea. Altminteri daca spune nu si nu chiar și lui Sevil nu văd bine!

andreiu

       Closcutz, aici sunt total de acord cu tine.
       Tinu, suntem nevoiti a astepta reactia lui Iohanis. Il simt insa cam nervos si ranzos. Sa vedem. La ambitie voturile lui sunt mai multe si mai grele decat ale psd-ului iar o varianta nenorocita, suspendare versus dizolvare parlament in final va fi favorabila lui.

Closcutz

Domnu Andreiu dar ce castiga Romania dintr-o lupta a orgoliilor ranite? Eu sincer cred ca Johanis a ajuns dintr-un accident presedinte, iar majoritatea s-a cam lamurit de inalta lui competenta! Este mutoman si cam atat! Romania are nevoie urgent de guvern si de votare a bugetului, nu de instabilitate politica pt ca nu i s-a indeplinit pofta sa aiba "guvernul sau"!

tinumaftei

La o posibilă suspendare a lui Iohanis, PSD va câștiga referendumul. Așa că Iohanis are viața complicată

stefan1

#2840
  Eu cred ca Ioha va accepta propunerea lui Dragnea. De fapt el a spus de mai inainte ca va confirma propunerea unei majoritati parlamentare, dar noi avem nevoie de confirmari zilnice, dupa cum am vazut ca se 'sucea' Base sau cum Iliescu si urmasii spuneau una si faceau alta.
  Closcutz, vad ca esti foarte incantat de programul PSD-ului si astepti optimist ca sa mareasca salarii si pensii, sa dea ajutoare si sa reduca taxe. Asa este, tehnocratii au stat pe un munte de bani si numai de rai ce au fost nu a vrut sa dea la tot omul ce avea nevoie. Dupa mine sunt necesare intai masuri economice serioase, investitii rentabile si abia pe urma din surplusul strans la buget sa se mareasca retributiile si salariile. Mai vorbim la anu pe vremea asta. Deocamdata deja Dragnea a anuntat ca la anul se va mari deficitul bugetar, dar ramane sub 3% din PIB. Adica mai imprumutam putin de la urmasi sa papam acum si totul va fi bine. Damne, ajuta!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

mape 48-petru manea

Dilema pentru Johanis : 1. sa accepte propunerea lui Dragnea ?
2. Sa nu accepte si sa fie suspendat ? Penalul Johanis ar pleca bucuros de la post ,dar i-l retine dosarele in curs pentru care acum are imunitate

bismark

   Petre, numai asta ii sta pe sufletel.Ce i-o fi trebuit sa ajunga presedinte  sa-l bintuie acestea. Daca raminea primar nu se stia nici de copii babei dusi prin Canada si nici de casele luate cu acte false si traia linistit, acum are cosmaruri si cu casa de la Miami si cu cele ale Forumului german si cine stie cite.Si toate astea erau facute cunoscute chiar de presa din Sibiu.Daca vrea sa termine cit de cit linistit ar trebuie sa-si calce pe orgolii si s-o faca pe mutul ca la inceput.Ce ma enervat foarte tare azi a fost tupeul lui Base care la bagat la inaintare pe Tomac.Nevasta mea este de la Chisinau si am acolo multi priteni,cumetri si cunoscuti dar acolo Tomac este un necunoscut.Cu ajutorul lui a intrat Base in parlament sa scape de puscarie dar cred ca la prima data cind  se va cere ridicarea imunitatii va fi dat la ciini.Eu nu pot uita cum mi-a taiat pensia in 3 luni 3 recalculari,ca era sa fac infarct asa cum au patit unii prieteni ai mei.Cu respect  ^:)^ :bzz:
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

        Presedintele a decis amanarea desemnarii candidatului propus de Dragnea. Din pacate si-a propus sa raspunda cu insolenta la actiunea de forta. De sarbatori, in loc de un guvern legitim, ne multumim cu o speranta ca domnul le va da intelepciune si nu vor intinde prea tare coarda.

filip

Citat din: andreiu din Decembrie 22, 2016, 03:19:47 PM
        Presedintele a decis amanarea desemnarii candidatului propus de Dragnea. Din pacate si-a propus sa raspunda cu insolenta la actiunea de forta. De sarbatori, in loc de un guvern legitim, ne multumim cu o speranta ca domnul le va da intelepciune si nu vor intinde prea tare coarda.
Cum PSD si ALDE nu a participat la prima runda de consultari,acum trebuie sa astepte pana dupa Craciun. :)
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Closcutz

  Mutomanul proceseaza mai greu...are soriciul gros si tot nu vrea sa accepte esecul tehnoretardat!

andreiu

        Closcutz, presedintelui i s-au pus foarte multe butoane la indemana si inca pana acum nu le-a folosit. Acum are nevoie sa se familiarizeze cu ele si se va gandi mult in care ordine sa le foloseasca.

filip

Nu e asa simplu sa accepti si sa desemneziun premier de religie musulmana cu un sot SIRIAN.
Presedintele trebuie sa primeasca un punct de vedere din partea serviciilor sectete .............
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

tinumaftei

Citat din: filip din Decembrie 22, 2016, 03:58:13 PM
Nu e asa simplu sa accepti si sa desemneziun premier de religie musulmana cu un sot SIRIAN.
Presedintele trebuie sa primeasca un punct de vedere din partea serviciilor sectete .............
Doamna propusă a făcut deja parte din guvernul României!! Despre ce verificare e vorba? Nu trebuia ca verificarea să se facă acum câțiva ani? Ce verificare au făcut atunci serviciile?
Chiar si in prezent primul ministru are soț strain (francez)

filip

#2849
Citat din: tinumaftei din Decembrie 22, 2016, 04:05:32 PM
Citat din: filip din Decembrie 22, 2016, 03:58:13 PM
Nu e asa simplu sa accepti si sa desemneziun premier de religie musulmana cu un sot SIRIAN.
Presedintele trebuie sa primeasca un punct de vedere din partea serviciilor sectete .............
Doamna propusă a făcut deja parte din guvernul României!! Despre ce verificare e vorba? Nu trebuia ca verificarea să se facă acum câțiva ani? Ce verificare au făcut atunci serviciile?
Chiar si in prezent primul ministru are soț strain (francez)
A trecut ceva timp...........Pana ieri ,alaltaieri si Sebastian GHITA era peste tot in spatiu public.Acum e dat in consemn la granita si are un mandat de aducere. =))
http://psnews.ro/secretul-din-familia-lui-sevil-shhaideh-legatura-dintre-sot-si-bashar-al-assad-foto-154756/
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)