Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

      Dragii mosului sunt INCA aici !!!
      Acum am citit si MP de la Bismark. Gicule, intr-adevar am ceva probleme de sanatate. Mariane, Victore, am lipsit de pe forum o buna bucata de vreme, dar nu total, am mai tras cu coada ochiului, asa ca si vizitator. Cum pacatele mele sa ma supar pe voi, de vreme ce v-am bagat la suflet ?

bismark

   Multumesc,mosule m-am linistit,macar din cind in cind mai da cite un semnal ca sa stie toti mosii ca esti aici.Sanatatea la noi e ca fulgul de nea azi o ai miine nu, dar nu ne lasam ,cum numai eu sa prind suta de ani cu cine mai vorbesc :razz: mai tii minte PPS-urile pe care le-am pus aici cindva,ce ne invata,sa gindim pozitiv si totul va fi bine.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

       Sanatatea ta se pare ca intr-adevar este usoara ca fulgul de nea, insa a mea dupa cum spun analizele medicale s-a cam ingreunat. Adenocarcinom de prostata iti spune ceva ? 
       Initial am considerat ca nu e cazul sa fac public pe forum acest lucru dar am revenit si chiar voi dezvolta acest subiect, tinandu-va la curent cu evolutia si cu pasii ce-i voi face in lupta mea pentru viata. Poate va ajuta cu ceva aceasta experienta pe cei care sunt, sau vor ajunge candva in aceasta neplacuta ipostaza.

Vyktor

Sanatate mosule. Ma bucur ca te ai indurat si ai mai postat si matale. Chiar nu intelegeam ce se intampla. Imi pare rau ca nu stai tocmai bine cu sanatatea, dar trebuie sa fii tare si cu ajutorul celui de sus vei trece si peste aceste probleme.

andreiu

       Salut Victor, multumesc, asemenea !  Eu prefer insa sa ma mentin ceva mai moale, cu adevarat tare voi deveni cand ma va lua Cel de Sus.  :razz: :hi:

cornelioandanciu

Multa sanatateeee !  :beer: Eu deocamdata sint sanatos ca un balaur, multumesc lui Dumnezeu, cu toate ca acum cativa ani, raspunzand sondajului dumneavoastra, am zis ca am 70 de ani !  :D
Va salut.

andreiu

       Te salut cu drag Cornele, multumesc, asisderea ! Las-o mai moale cu berile, sunt in plina campanie de detoxifiere si alcalinizare a organismului. Daca tii neaparat sa ma cinstesti cu ceva, cauta si tu pe deal niscaiva afine de Arieseni. ceva mure,  si baga la donita sau la hurdoi. Curieratul il platesc eu. :razz:  Cat priveste minciuna recunoscuta este iertata, iti doresc sa ajungi si sa treci senin cei 70 de ani cu vigoarea pe care o ai acuma. :hi:

mape 48-petru manea

Banuiam ca ai ceva probleme de sanatate (ca la ce sa ne asteptam de acum incolo )
iti doresc SANATATE si capul sus si pieptul inainte  :hi:

fiug1970

jumatate litru de apa,zeama de la trei lamai si o lingurita de bicarbonat de sodiu,baut dimineata pe stomacul gol pentru alcalinizarea organismului(de prin net....zice ca bicarbonatul de sodiu este tratament universal dar nu intereseaza farmaceuticile ca e prea ieftin ......)

andreiu

        Petre, indemnul tau este si deviza mea, in afara cazului cand creatorul va decide altfel, adica cu pieptul in sus si cu picioarele inainte. Norocul, daca pot sa folosesc acest cuvant, este ca s-a depistat intr-o faza de mijloc, intamplator, cu ocazia unor analize de sange. :hi:
        Florine, deja aplic combinatia lamaie - bicarbonat de cca o luna. Bag si legume si fructe din categoria alkaline. Am stopat complet orice fel de alcool. Tu cum o mai duci ? :hi:

fiug1970

Supravietuiesc(sau mananc croassant autentic,cum ar spune altii..)nene.Ii dam inainte...Am infiat un stup contra unei sume anuale modice si saptamanal bat 140km sa/mi sting oful si e super !!Dar sanatatea dumitale e mai importanta decat balivernele mele........Multe din legume,prin gatire,se transforma in acid.Orice fel de carne,produsele lactate sant interzise.Mancarurile gatite.Era undeva un articol pe net cu ce trebuie si ce nu trebuie sa se manance,dar nu/l gasesc.lamaia chiar daca are un ph foarte ridicat in organism are efect invers si reduce ph/ul.

G. Iulian

Multă sănatate nea Andreiu!

andreiu

        Multumesc mult, Iulian. Sa ai parte de viata lunga langa cei dragi.
        De maine urc la munte sa dau prima portie de sirop la albinutele de la Dupapiatra si primul tratament antivaroa. Acolo nu am internet, asa ca voi face o pauza de forum, tocmai acum cand mi de rededasera degetele mele boante cu tastatura. Voi culege si mure pentru diversificare meniu frugal.

bismark

    In cancerul de prostata un remediu natural este consumul de brocoli si frunze de varza kale in salata sau mincare de legume.Le potiu gasi la supermarchet si pastra congelate.Eu am in gradina am cumparat seminte http://hobbygradina.ro/ http://gradinahobby.blogspot.ro/ de tot felul de plante necesare sanatatii.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

pistol28

"  In cancerul de prostata un remediu natural este:"
ghimpe (Xanthium spinosum),
pufuliţa cu flori mici (Epilobium parviflorum)

Tinctura: se pun ceaiurile cumpărate într-un borcan de 800 ml + o ţuică ~ 35 grade sau ceva mai tare,se pune aproximativ 1 -  1,5 degete mai mult decât ceaiurile, se agită la două zile, după 2 săptămâni se strecoară, se bea o linguriţă de 3 ori pe zi înainte de masă cu 20 minute.


ulei de palmier, introdus în alimentaţie (selgros  < 7 lei litru).

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi