Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: andreiu din Februarie 20, 2015, 09:17:28 AM
     Glumiti  pe seama frunzei lu' madam Udrea, dar cati dintre voi/noi nu ati/am  fi de acord cu un asemenea ajutor in stupina. Automat zilele de vara s-ar prelungi cu cateva ore bune. Ideea lui Cristel ar trebui valorificata printr-o oferta  oficiala din partea forumului, de a solicita ca inculpata sa lucreze in stupinele noastre prin rotatie, la noi batranii cate o zi iar la cei mai tineri cate o saptamana. Ce ziceti Romikele, Pharaonu, Pista, va  angajati sa faceti demersurile necesare ? :razz:

Ăştia trei nu spun nimic! Sunt egoişti, vor ca ajutorul de stupar să lucreze doar la ei... în stupină! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Cristel

Mie mi-e teama ca vine la pachet cu Base  :rotfl:
La 39 de ani as putea sa o tin toata viata la stupina, e inteligenta dar fitoasa, doamna vrea gentute LV si nu cred ca reusesc sa-i mentin standardul precum Cocosul... :nudie:  Credeti ca vrea doar intepaturi ? Nu e de nasul dumneaei! Plimbari cu Bica, chansonette pe malul lacului langa marinel... ))/  E prea complicata lucratura! Vreti sa puna sri ul microfoane in curul trantorilor sa auda ce pune la cale albinareasa sefa?  In loc de miere sa culeg frecvente iar reginele sa imi ramana fete batrane?  =))
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

andreiu

       Base va fi si el bun pentru cei care fac pastoral cu camioane, la incarcat/descarcat, eventual paza stupina.  :razz: La el se va pune problema spp-istului din dotare ca fost presedinte, face si acesta puscarie, alaturi de dansul?

bismark

    Daca va aduceti aminte de tanti Maria care au adus-o de la Suceava la Bucuresti procurorii pentru oua negre ca cica era vorba codificat de sute de euro,au lasat-o in strada daca au vazut ca nu-i chip cu ea sa scoata ceva de la ea.Ea a spus ca trebuie schimbat pina si matura de la Cotroceni ca toate au microfoane =)). Eu cred ca astia din politica ar trebui trecuti la matura sa vada si ei cum este sa fii umilit. ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ionel07196555

Citat din: andreiu din Februarie 21, 2015, 05:32:53 PM
       Base va fi si el bun pentru cei care fac pastoral cu camioane, la incarcat/descarcat, eventual paza stupina.  :razz: La el se va pune problema spp-istului din dotare ca fost presedinte, face si acesta puscarie, alaturi de dansul?
Pina la BASE. mai merge o tura BOMBONEL.

bio

Citat din: Cristel din Februarie 21, 2015, 03:21:09 PM
.....
La 39 de ani as putea sa o tin toata viata la stupina, e inteligenta....

Cristel,... =)).... cred ca se va plictisii repede de "stupina "  ta...

..daca n-o duci in pastoral la Paris nu sta nici 2 minute... =))

dan sebastian

Sa n-ai soarta lui base, ca el facu iernie saracu tot ridicand pe cric frunza. Nu cred ca faci tu fata. N-a facut fata tot partidu si erau cateva mii in el. Are contoru dat peste cap deja. E ca masina ta de pastoral. Dupa rodaj de 1.000.000 km nu se mai sperie de nimic si nici de oprit nu poti, ca pleaca la sfert de cheie.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bismark

    Dane,Base sta rau cu cotaitoarea din cauza ca a calarit mult frunza ca atunci cind era marinel il carau matrozii in spate ca nu se termina wiskiul.Ce dracu sa faci pe vapor decit sa sugi.La munca, nu la pazit s-au scris romane ca-i la moda si apoi nici nu stiu carte ca nu le-a placut scoala. =)) Cu respect pentru omul care isi cistiga cinstit banutul. ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

oroles

Ca-i placea slitul...pardon spritul stim cu totii, insa din ce stiu eu din auzite nu bea sa se faca praf niciodata cand era la carma. A si povestit cum a ajuns cel mai tanar capitan de nava de mare tonaj. Cred ca nu avea cum sa bea la carma ca daca il prindeau ii suspendau permisul. :P El ne-a zis noua ca flota trebuia vanduta deoarece navele erau vechi si daca le mai tinea mult le dadea la fier vechi obtinand preturi de nimic. Sunt curios cate dintre vasele din flota vanduta mai sunt la apa. Asta ne poate spune daca a fost sau nu a fost smecherie cand s-a facut privatizarea. Nu am gasit din pacate nicaieri informatii despre asa ceva.

Candva am cunoscut o doamna a carui fiu fusese mare sindicalist pe la CFR. Asta ii relatase lu' masa ca in timpul unei negocieri intre sindicalistii de la CFR care erau in greva si Base (ministru la transporturi pe atunci), Base, enervat de solicitarile lor prea "nesimtite" le-ar fi spus "Va dau o p**a!" dupa care a parasit sala de negociere trantind usa spre stupefactia celor prezenti.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

andreiu

      Dragii mei, cred ca le-am acordat deja destula atentie acestor sarmane personaje din trecutul politic recent si sa incercam a ne da cu parerea despre lucruri ceva mai serioase, care se intampla sau au sanse destul de mari ca sa se intample : numirea lui Helwig la conducerea SRI, posibilitatea de a cadea guvernul Ponta, directia in care evolueaza situatia in Ucraina.
      Pentru inceput, nominalizarea pentru postul extrem de important de director al SRI. Daca ar fi dupa mine m-as fi orientat spre un patriot roman, gen Ciorbea, Valeriu Tabara, generalul Chelaru.

bucovineanu

Ciorbea are deja un post in care cam doarme in papuci pe multi bani de la stat.

andreiu

     Este adevarat ca nu prea s-a vazut in ultima vreme, nu cred ca din lipsa de activitate ci mai degraba  nu a mai avut loc de astia penali pe la televiziuni.

      Nepoteii mosului iar m-au pus la cheltuiala. Azi a avut loc un miniturneu de tenis la Sibiu, unde Stefan a luat iar locul I la categoria Portocaliu iar Tudor locul II la Rosu. Acum vin din camera lor unde am improvizat podiumul din scaune cu inaltimi diferite, i-am felicitat ceremonios si le-am inmanat premiul Mosului. A fost un moment solemn, dupa care fiecare si-a verificat pusculita cu premiile in bani.

andreiu

       Daca la datul cu parerea despre una, alta stau bine, la apicultura am constatat azi lucruri nu tocmai onorabile. Este cea mai proasta iesire din iarna de cand ma ocup de albine.Toate familiile au hrana suficienta dar sunt depopulate. Va trebui sa le restrang la 2-3 rame si eventual sa fac unificari. In Deva au fost 15 grade si au zburat bine, unele au adus si polen.

mape 48-petru manea

un sfat ca de la mos la mos---unificarile se fac toamna---eu din 75 am intrat in iarna cu 50 si am iesit cu 50 ---mai departe oi vedea ce va fi---tratamentele anul trecut pt.varooa le-am facut ca deobicei si se pare ca au fost prea putine pentru un an in care atacul de varooza a fost f.puternic

andreiu

       Mos Petre, poate cel de sus care m-a procopsit cu o discopatie lombara  si artroza de sold ma va convinge sa mai reduc din efectiv. Cred ca vara aceasta ma stabilizez pe la vreo 30 de familii stationar.