Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

        Eliberarea Elenei este o dovada ca cea mai importanta " cheita " a lui Basescu, aceea de la instanta de recurs din Inalta Curte, inca este loiala fostului presedinte.

Cristel

#2356
Pentru Andreiu: Faceti intentionat sau nu aceeasi gresala ca toti cei care se uita exclusiv la Antene : Elena nu a fost eliberata, a fost trimisa acasa in 'arest la domiciliu" asa cum este si Hrebengiuc, asa cum sunt multi altii. E o alternativa a codului de procedura penala pe care alesii au avut timp sa-l faca asa cum e mai bine. Inca nu s-a judecat dosarul Elenei, dar din nebunia parchetului de a trimite 6 (sase) cereri de arestare, e evident ca Elena incurca multa lume din parchet. Pe Cine oare, ramane sa vedem... Nu este o sfanta, daca se dovedeste ca a pus in miscare rotitele coruptiei va fi condamnata. In rest, numai de bine! Sa lasam justitia sa isi faca treaba si sa nu ne uitam la lacrimile de crocodil ale doamnei Grecu sau ale lui Gadea (in definitiv astia traiau ca nababii din speculatiile motanului Felix cu terenurile statului roman pe care le arenda dar uita sa plateasca si arenda). Si cui oare nu i-ar fi placut sa aiba salariul de 10000 de euro in timp ce lumea fraiera abia se tine de un salariu de 200 de euro...?
Informatia care circula are intotdeauna stapani si interese, chiar daca aparent pare a fi veridica (fie SRI, un om politic, un bancher, un industrias).
Vorba lui Vantu, daca stiau politicienii ce se pregateste, in primul rand ar fi facut inchisori ca in Olanda sau Germania. Vad ca unii fac un calcul simplu :ai furat 10 milioane de euro, stai 3 ani, si pe urma huzuresti. In 1989 nu credeam ca tara asta va ajunge atat de putrezita de coruptie, indiferent de apartententa politica... Din orice parte privesti, ca e PSD, UDMR, PNL, toti lucreaza transpartinic la marea urzeala a coruptiei.
In ceea ce ii priveste pe pierdantii de la FNI, se pare ca Vantu a spus un lucru simplu si arata ca stie psihologia romanului si ca este in continuare un HOT : "prostia si lacomia nu se termina niciodata". Asta chiar daca el a corupt pana in inima sistemului bancar, CEC dand o scrisoare de garantie a FNI (cea mai mare teapa data de Petrovici) si care a adus si pe cei care aveau mintea acasa pentru ca si-au zis ca daca banca de stat garanteaza, hai si noi sa inmultim banii de 8 ori...  :P 
Japonezul sau chinezul nu cred ca ar marsa la jocuri de genul asta, pentru ca el stie ca doar prin munca poate sa adune ban pe ban pentru a avea capital in final.
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

bismark

    Se pare ca te-ai suparat rau de tot pe mosu,ce n-as da sa stau si eu arestat la vila de lux Stejari cu piscina si tot tacimul. ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

mph

Citat din: bismark din Februarie 19, 2015, 02:05:46 PM
    Se pare ca te-ai suparat rau de tot pe mosu,ce n-as da sa stau si eu arestat la vila de lux Stejari cu piscina si tot tacimul. ^:)^
Da, si daca se poate sa stai acolo numai cu Udrea:)
Sa fie cu catuse sau fara, cu blanita sau fara ? :::::))))

andreiu

        Cristel, analiza ta este corecta, mai putin banuiala ca singura mea sursa de informatie este antena 3. In general m-am obisnuit a privi panoramic, iar televiziunilor de stiri le acord aceeasi importanta si incredere. Imi place stilul bataios si argumentat a tinerilor lu" papa varanul, cu exceptia cazurilor in care-i canta acestuia la mandolina. Mi-a placut Rares Bogdan cand facea emisiuni destepte si interesante, mai putin acuma cand brusc a devenit artagos, chiar agresiv. Revenind la arestarea pupilei, cred ca joaca aceasta va mai continua o vreme , pana se vor atinge cu adevarat firele care curenteaza.

mph

Firele care curenteaza sunt izolate. Asa spune orice manual de electrotehnica. :)

dan sebastian

Pana la urma cum ramane cu saraca fatuca ??? Daca pune vreunu biciu pe ea ???  :rotfl:  :rotfl:
O fi Base !!!!!!!
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Cristel

Citat din: bismark din Februarie 19, 2015, 02:05:46 PM
    Se pare ca te-ai suparat rau de tot pe mosu,ce n-as da sa stau si eu arestat la vila de lux Stejari cu piscina si tot tacimul. ^:)^

Bismark, ma asteptam ca planurile tale sa fie mult mai inalte decat ale generatiei postrevolutionare care vad realizarea doar in vila cu piscina, masina bengoasa si conturi grase! Omul este calator pe pamant si isi doreste mantuirea. Ori mantuirea nu vine in vila cu piscina si nu trage altfel la cel bogat decat la cel sarac. Cu burta si superficial gandesc doar cei care nu se gandesc deloc la Dumnezeu. Cand esti aproape de o fiinta atat de gingasa cum este albina, trebuie sa iti doresti cu totul altfel lumea decat este in prezent, cand valorile nu sunt valori ci doar aparente.
Sfintii martiri ce au murit in inchisorile comuniste s-au inchinat si au gasit desavarsirea in celule mizere, avand lanturi la picioare si fara a fi comis nici cea mai mica frauda. Parea ridicol Voiculescu- motanelul Felix, sau Nastase, cel care dorea sa se compare cu persecutatii politic din perioada comunista! Vedem acum ca astia toti au fost hoti de drumul mare!
Udrea este in ancheta, de va fi vinovata, tot in celula va sta, nu ii plange de mila! E adevarat, ti-ar fi prins bine un ajutor ca ea la prisaca, mai spre vara... Mai stii, poate o condamna la munca in apicultura!  =)) sa fie harnica la adunat miere si bani! Ti-ar desena si tie o frunza, ceva si ai fi fericit, nu ti-ai mai dori sa stai in vila cu piscina!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

un OM

 Cate nacazuri poate aduce o amarata de frunza  :rotfl: !

andreiu

     Glumiti  pe seama frunzei lu' madam Udrea, dar cati dintre voi/noi nu ati/am  fi de acord cu un asemenea ajutor in stupina. Automat zilele de vara s-ar prelungi cu cateva ore bune. Ideea lui Cristel ar trebui valorificata printr-o oferta  oficiala din partea forumului, de a solicita ca inculpata sa lucreze in stupinele noastre prin rotatie, la noi batranii cate o zi iar la cei mai tineri cate o saptamana. Ce ziceti Romikele, Pharaonu, Pista, va  angajati sa faceti demersurile necesare ? :razz:

ciucur

Citat din: andreiu din Februarie 20, 2015, 09:17:28 AM
     Glumiti  pe seama frunzei lu' madam Udrea, dar cati dintre voi/noi nu ati/am  fi de acord cu un asemenea ajutor in stupina. Automat zilele de vara s-ar prelungi cu cateva ore bune. Ideea lui Cristel ar trebui valorificata printr-o oferta  oficiala din partea forumului, de a solicita ca inculpata sa lucreze in stupinele noastre prin rotatie, la noi batranii cate o zi iar la cei mai tineri cate o saptamana. Ce ziceti Romikele, Pharaonu, Pista, va  angajati sa faceti demersurile necesare ? :razz:

Doamne, apara si pazeste !
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

sorinma

Va referiti la umbra frunzei?
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

sandupop

Citat din: andreiu din Februarie 20, 2015, 09:17:28 AM
     Glumiti  pe seama frunzei lu' madam Udrea, dar cati dintre voi/noi nu ati/am  fi de acord cu un asemenea ajutor in stupina. Automat zilele de vara s-ar prelungi cu cateva ore bune. Ideea lui Cristel ar trebui valorificata printr-o oferta  oficiala din partea forumului, de a solicita ca inculpata sa lucreze in stupinele noastre prin rotatie, la noi batranii cate o zi iar la cei mai tineri cate o saptamana. Ce ziceti Romikele, Pharaonu, Pista, va  angajati sa faceti demersurile necesare ? :razz:
=)) =))  =))
Ce mai asteptam, sa facem lista.
1. Andreiu -1zi.
2. Sandupop - 2 saptamani.!
3. ......
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

Vyktor

3.... Adrian a zis Doamne feri,  asa ca imi raman mie locurile 3.....si 4.
Bineinteles ca aici nu vorbim de doua zile, varsta ma califica pentru doua saptamani,  parca asa am inteles. ?
:nudie:
Cristel tu unde te incadrezi,  ca vad ca iti tii secreta varsta?

andreiu

     Cam putine inscrieri, dar oricum lista ramane deschisa.  :razz:

     Am citit in urma cu ceva timp sub titulatura de ' umor strain ' o povestioara care mie nu mi s-a parut umoristica. Este scrisa de un venezuelean, Luis Brito Garcia si tradusa de Doina Lascu. Se potriveste si confirma cele descrise de asasinul economic John Perkins :
     
                                                    Nu ma pricep la afaceri
    Citat in fata tuturor domniilor voastre, in mod categoric si de la inceput neg orice culpa, tot ce se intampla este ca nu ma pricep deloc la afaceri. Tocmai ma gandeam cum sa fac cariera, cand imi apare pe neasteptate MISTER GODWIN si se ofera sa-mi finanteze campania electorala pentru postul de Presedinte, eu il intreb, si daca pierdem, si atunci mi se raspunde, n-are importanta, campania celorlalti candidati tot Mr. Gotwin o finanteaza.
     Ridicat la o asemenea demnitate prin vointa poporului, in ziua  investiturii imi apare mr. Gotwin si ma intreaba ce am de gand cu enormele zacaminte ale Republicii si eu ce pot sa-i raspund, daca nu, mr. Gotwin, eu nu ma pricep deloc la afaceri. Imi zice mr. Gotwin, n-are importanta, vi le exploatez eu, dar desigur ar fi bine ca din ratiuni inerente Dezvoltarii sa-mi procurati creditele necesare si fara dobanda in cadrul Planului de Dezvoltare Industriala si alte forme pe care le veti introduce imediat, chiar daca nu va pricepeti la afaceri. Dar de unde sa scot eu bani pentru a va procura credite mr Gotwin, intreb, si-mi raspunde, n-are importanta, vi-i imprumut eu, dar cu dobanzile potrivite unei tari in curs de dezvoltare. Ii spun, in culmea bucuriei, accept, oh, dar mr. Gotwin face o mutra trista si-mi zice ca eu nu inteleg, nu inteleg ca nu e atat de usor, ca nu se poate face nimic daca nu se creeaza climatul favorabil investitiilor, adica scutiri de impozite, adica inchisori, adica tancuri, adica avioane, adica submarine, adica turnatori, adica Generali cu medalii si tot bazarul, si eu ii zic, dar toate acestea or sa va coste scump, mr. Gotwin, insa el are solutia gata pregatita, eu sunt cel care o sa suporte toate cheltuielile, si cum, ii zic eu care nu ma pricep la afaceri, si zice mr. Gotwin, va vand eu ce-mi prisoseste, dar cu ce bani sa le cumpar, simplu, imi zice, vi-i imprumut eu, dar cu dobanzile cuvenite.
      Bineinteles ca asemenea favoruri merita reduceri speciale de impozite si scutiri de taxe vamale si intrare libera pentru toate lucrurile pe care ni le vinde mr. Gotwin, si chiar si asa, sarmanul Mr. Gotwin, la sfarsitul anului nu i se poate cere nici un impozit pe intreprinderi, pentru ca acestea ii vand materialul zacamintelor aceluiasi Mr. Gotwin sub pretul de cost, si asa, pentru a evita falimentul, mai multe reduceri, mai multe dispense, mai multe credite, un mai mare climat de incredere pentru investitii, si pentru a plati toate acestea, cresc impozitele si trebuie vandute strainilor pamanturi, munti, lacuri, case, oameni, copii, ceruri, ape, pesti, rauri, mari, paduri,stanci, aer, pasari, si izbucnesc foametea si ciuma, si e agitatie mare, si vine revolutia, si, adus in fata inaltei voastre instante, cum sa va explic, cum sa pot sa va conving ca n-a fost o problema de rea intentie, ca se intampla pur si simplu, sa nu ma pricep la afaceri.