Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

sandupop

Citat din: andreiu din Februarie 09, 2015, 12:35:57 PM
        Sper ca anul acesta prietenul nostru Adrian Ciucur sa nu mai fie racit chiar de ziua targului de la Blaj.
Chiar asa...uitasem, saracul de el.. de abia se putea tine pe picioare.....putea fi fatal pentru el targul de la Blaj  =)) , dar ca un brav hunedorean ( urmasul lui Burebista), a rezistat cu stoicism,.... ce nu te omoara te întărește........ anul asta sigur o sa fie sanatos...nu de alta dar sper că ați auzit ca palinca de la Toplița e tare buna. Va salut pe amândoi si abia astept sa ne vedem. :hi:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

andreiu

     Sandule, cu palincile, cafeaua si dulciurile am bagat divortul zilele trecute cand am primit verdictul analizelor medicale. Aproape toate " plusurile " enumerate mai inainte se datorteaza incapatanarii mele de a nu tine nici un fel de regim alimentar. Asa ca cel putin cateva luni voi cauta sa-mi reglez si sa reduc aciditatea din organism prin consumarea doar a alimentelor cu efect de alcalinizare.

bismark

    Exista hirtie de turnesol cu, care poti controla lichidele si mincarurile daca sint acide sau alcaline.Eu am luat 5 pachete la 45 lei si are cite 20 foite fiecare.Iti poti controla saliva,apa pe care o bei si mincarurile si astfel nu vei mai avea mereu nevoie sa-ti faci analize.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ciucur

Citat din: sandupop din Februarie 09, 2015, 01:46:33 PM
Citat din: andreiu din Februarie 09, 2015, 12:35:57 PM
        Sper ca anul acesta prietenul nostru Adrian Ciucur sa nu mai fie racit chiar de ziua targului de la Blaj.
Chiar asa...uitasem, saracul de el.. de abia se putea tine pe picioare.....putea fi fatal pentru el targul de la Blaj  =)) , dar ca un brav hunedorean ( urmasul lui Burebista), a rezistat cu stoicism,.... ce nu te omoara te întărește........ anul asta sigur o sa fie sanatos...nu de alta dar sper că ați auzit ca palinca de la Toplița e tare buna. Va salut pe amândoi si abia astept sa ne vedem. :hi:

Va multumesc la amandoi pentru gandurile bune!
Eu sunt convins ca o sa fiu bine la targul de la Blaj, pentru ca am fost deja in concediu medical saptamana trecuta. Era sa ratez si cursul de la Sighisoara.
Nu stiu ce dracu' se intampla dar odata pe an bag o raceala (viroza respiratorie) tapana. Merge de minune cu astmul.
Dar nu ma plang. Doar ma enerveaza ideea.

Sanatate tuturor !
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

ciucur

Nimic nu se pierde, totul se transforma.

pharaonu75

LA MULTI ANI, SANATATE SI SA VA BUCURATI DE NEPOTEI!
:happy_birthday: :birthday: : sampanie: :birthday: :happy_birthday:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Ionut Ursachi

"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !

andreiu

      Multumesc frumos, pentru urari. Am inceput deja destrabalarea ! Micul dejun aniversar va poate sugera ce orgie va urma la pranz si la cina ! Am dat pe razatoarea mica morcov, sfecla rosie, telina , ridiche neagra, mar. Amestecate cu suc de lamaie si miere. Deasupra, samburi de nuca.

andrei_georgian

La Multi Ani, sanatate si fericire,   : sampanie: :birthday: sa nu treci si albinele la regim c-o sa vezi atunci orgie..  :rotfl:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

pharaonu75

Citat din: andreiu din Februarie 10, 2015, 12:02:20 PM
      Multumesc frumos, pentru urari. Am inceput deja destrabalarea ! Micul dejun aniversar va poate sugera ce orgie va urma la pranz si la cina ! Am dat pe razatoarea mica morcov, sfecla rosie, telina , ridiche neagra, mar. Amestecate cu suc de lamaie si miere. Deasupra, samburi de nuca.

La un asemenea dezmat culinar, trebuie sa aveti grija de silueta! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bucovineanu

LA MULTI ANI si cat mai buni sa fie.

G. Iulian

La mulţi ani şi sănătoşi!  :birthday:  : sampanie:  :happy_birthday:

apivasmob

La multiu ani! si numai impliniri .
Sanatate tuturor apicultorilor

sandupop

 :happy_birthday: La mulți ani si multa sănătate!  Cu stima si respect Adriana (albinutza) și Alexandru Pop.
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

bismark

    LA MULTI ANI, cu sanatate si multe bucurii de la familie si nepoti si ai grija cu aciditatea mai buna o palinca dezinfectanta si un pahar de vin rosu pentru inimioara.Cu respect :birthday: :beer: :coffee: %%- :bzz: @};- :happy_birthday: =D>
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/