Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

      Este un exemplu tipic de vanitate. Din pacate acest comportament il intalnim  la tot pasul, la istorici, la politicieni si la multi indivizi din aparatul de stat, finante, justitie, etc. si daca ne uitam mai bine, il regasim si la unii  colegi de forum. :razz:

andreiu

        Dar sa lasam putin deoparte istoria indepartata si va propun sa comentam putin pe cea foarte recenta. Ce parere aveti de miscarea pe care o face acum Elena Udrea ?

dodo79


andreiu

     Da, este disperarea individului pus in situatia de a pierde totul : pozitie sociala, avere, relatii inalte, etc. Dar dupa cum a inceput, se pare ca a prevazut primele miscari.

oroles

Ce boala am pe astia care vin si ne vorbesc despre "adevarata istorie" cand ei insisi nu stiu in realitate istorie deloc. E simplu sa citesti o singura carte si sa vii cu opinii, nu cu fapte dovedite istoric. Dictonul lui Ion Heliade Radulescu: "Scrieti baieti, numai sa scrieti!" nu mai e valabil si astazi. Oricine poate scrie ce ii trece prin minte. Ar trebui transformat in: "Cititi baieti, numai sa cititi!"
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

andreiu

#2255
    Te referi la Constantin Olariu Arimin ? Ai vreo boala pe dumnealui ? Il banuiesti ca nu stie ce afirma ?

oroles

Citat din: andreiu din Februarie 01, 2015, 10:08:58 AM
    Te referi la Constantin Olariu Arimin ? Ai vreo boala pe dumnealui ? Il banuiesti ca nu stie ce afirma ?
Da!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

andreiu

     Da, de ce ?? Poti sa argumentezi ?

andreiu

      Ieri nepoteii mosului au participat la un turneu din cadrul programului " tenis 10' care s-a tinut la Sibiu. Stefan a concurat la categoria Portocaliu - 9 ani iar Tudor la categoria Rosu - 7 ani. Au venit acasa aseara tarziu, foarte mandri si si-au prezentat medaliile " de aur' !! Au castigat fiecare locul 1 la categoria lui. Astazi mosu Pilu a improvizat un podium si au fost premiati cu cate 100 lei.

un OM

Felicitari nepotilor! Pentru sponsor nu am decat cuvinte de lauda. Ce va faceti daca nepotii vor participa si castiga la mai multe turnee consecutive? Sanatate!

andreiu

    Omule bun, dupa seriozitatea cu care muncesc pustii la antrenamente si dupa cum studiaza pe laptop loviturile din jocurile lui Novak Djokovic, este posibil sa se atenteze la pensia lui Mosu. Nu-i nimic insa, la nevoie voi apela la o solutie de rezerva, vom vinde ceva roi si vom onora cum se cuvine rezultatele.

sandupop

Felicitări juniorilor  =D> =D> =D> dar și bunicului :bravo: :bravo: :bravo:.....sigur o sa va aduca numai bucurii și satisfacții. Cum zicea un Om......mare grija la.... pensie :hi:
Nu trageti!! ...Sunt incepator.

bismark

   La asa nepoti,asa Mos. Ai grija emotiile sint periculoase,cit de sponsorizare si eu i-as sponsoriza daca as avea asa nepoti.Cit despre hoti,ma chinuii de o saptamina sa-mi descilcesc parul maciuca  :razz:. Mai ales ca era s-o merlesc cind mi-au taiat pensia.Sa intre toti la racoare ca au nenorocit destui oameni in 10 ani,dar sa dea tot inapoi si ceva pe deasupra ca au vile,paminturi,masini de lux si niste pedepse dure ca sa ia aminte si cei care mai cred ca pot fura si nu patesc nimic.Ce a facut Basescu sa primeasca si vila de lux,nimic decit sa ne dezbine si sa ne umileasca.Cu respect ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

pharaonu75

Citat din: bismark din Februarie 02, 2015, 02:35:23 PM
...Ce a facut Basescu sa primeasca si vila de lux...

A fost presedintele tarii timp de 10 ani... la fel ca Iliescu.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mape 48-petru manea

Citat din: pharaonu75 din Februarie 02, 2015, 02:54:58 PM
Citat din: bismark din Februarie 02, 2015, 02:35:23 PM
...Ce a facut Basescu sa primeasca si vila de lux...

A fost presedintele tarii timp de 10 ani... la fel ca Iliescu.

Deosebirea dintre cei d0i este mare,foarte mare ---dar cine nu vrea sa vada nu vrea si gata---numai cat am vazut pana acum m-a ingrozit ---acum ma uit cu interes si labeunu ---cat sunt de jenanti cand vor sa se ascunda dupa corcodus ---saracul corcodus nu poate acoperii atatea faradelegi savarsite sub atenta supraveghere a lui "EL COMANDANTE "zis CICLOPUL