Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

      La mine lucrurile sunt in limite rezonabile, spre bine. S-au imperecheat deja 41 de matci, toate din botci de roire, alese dintre cele mai mari. In nucleele din lada-beton din poza, cu 7 compartimente, facute in aceeasi zi cand mi-a roit o familie, am avut placuta surpriza sa constat ca s-au imperecheat toate 7 matcutele.
      Lazile le-am pozitionat pe suporti la o inaltime care imi permite sa lucrez asezat comod, pe scaun.

fiug1970

Da baci andrei,o imagine face cat o suta de cuvinte.Pretutindeni si nicaieri,este locul unde se termina curcubeul!

andreiu

      Florine, este posibil ca un curcubeu sa se termine pe oul tau de gugustiuca din platan si de acolo sa inceapa un nou cosmos, imaculat.

andreiu

        La mos Andreiu in stupina, anul acesta se poarta ... VARGAT

andreiu

      In timp ce manevram rame sa verific matcile imperecheate, un bondar melifer de talie mare mi s-a asezat pe mana si lingea picaturi fine de transpiratie. Nu l-am alungat si a stat pe mana mai mult de un minut. La un moment dat a plecat, dar a revenit, tot la mana stanga.

orbanstefan64

barbiereste pe mina si nu se mai baga bondarii  :rotfl: =)) :rotfl: =))  :P
:hi: :hi: :hi:

andreiu

      Ai dreptate Stefane. Acum, uitandu-ma mai atent la poza marita observ ca nea bondarul rontaia cu lacomie floacele de pa mana mea.  :rotfl: :hi:

andreiu

        In iarba s-a mai deschis o floare melifera. Eu ii spun jales, dar nu sunt sigur.

orbanstefan64

Citat din: andreiu din Iunie 22, 2013, 10:31:54 PM
      Ai dreptate Stefane. Acum, uitandu-ma mai atent la poza marita observ ca nea bondarul rontaia cu lacomie floacele de pa mana mea.  :rotfl: :hi:
=)) :rotfl: =)) :rotfl:

andreiu

       La Dupapiatra, deabia acum incepe sezonul fructelor, din pomi si arbusti nestropiti cu chimicale.
       Primele cirese.

andreiu

       Primela fructe de zmeur coapte

andreiu

       Toropita de caldura de afara, catelusa Ara s-a refugiat in bucatarie, unde doarme dusa intr-o pozitie indecenta, de caine rasfatat, intr-un decor asortat, de camuflaj.

andreiu

     Vecinul Liviu, si-a transformat un grajd vechi in garaj pentru tractor si masina. A vopsit tiglele vechi si iata ce a iesit:

andreiu

     Pe canicula, o scurta plimbare prin padure este reconfortanta. La liziera am urmarit o reptila mica, un guster care alerga speriat si incerca sa se ascunda in vegetatie. Dupa ce a obosit si si-a dat seama ca nu-i vreau rau, a acceptat sa-mi pozeze.

andreiu

    Iata si pozele