Andreiu Oprea

Creat de andreiu, Martie 25, 2013, 09:16:15 PM

« precedentul - următorul »

andreiu

          Castanii sunt plini de floare, iar salcamii prin oras sunt la stadiul de boabe de porumb.

andreiu



          Fie ca invierea Domnului sa ne calauzeasca mintea spre a face fapte bune. SARBATORI FERICITE!!!  la toti membrii si vizitatorii forumului APIARDEAL.  Haideti cu totii la inviere. Sa ne ajute Dumnezeu.

andreiu

        Acum o sa v-o prezint pe Ara. Este o catelusa extrem de inteligenta, jucausa si iubitoare, pe care fiica-mea de la Bucuresti a adus-o sa stea la noi vara aceasta. Este un metis destul de reusit intre mama viszla maghiara si un copoi ardelenesc. Este o foarte buna aportoare, face cu mare placere acest lucru, dar si o " scormonitoare " pe masura. Voi incerca sa o dresez pentru cautare trufe.

bismark

    PASTE FERICIT,pace in ginduri si simtiri,sanatate si bucurii  HRISTOS A INVIAT.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

andreiu

           Multumesc Bismark, sa dea Domnul sa avem parte si de un an apicol bun. ADEVARAT CA A INVIAT.

andreiu

          Pana la invatarea comenzilor verbale ne intelegem doar din priviri. Cu atentia si cu dorinta de a-i fi pe plac stapanului stam destul de bine. Suntem ochi si mai mult urechi.

fiug1970

HRISTOS a inviat!
EL s-a rastignit pentru noi!/
Si-a-nviat pentru noi!/
Lumina Sfanta a INVIERII LUI sa va lumineze viata, PACEA SFANTA sa va patrunda-n case si-n suflete, lacrima LUI sa va spele necazurile!/
HRISTOS a-nviat!

Vyktor


          Hristos a inviat !
          Sa va ajute Dumnezeu.

andreiu

       Adevarat c-a inviat !  Multumesc pentru urari, fiug 1970 si vyktor. Sa va dea Dumnezeu viata lunga si belsug in ceea ce intreprindeti. Am facut o escapada in Apuseni, vin cu tolba plina.

Marius-ursulakhe

Mos Andrei sa va dea d-zeu sanatate multa fericire si un sincer si calduros paste fericit alaturi de cei dragi  :hi:

andreiu

       Multumesc, Ursulica, asemenea iti doresc si eu tie. Sa ajungi in curand la suta de familii.

andreiu

          Ieri, impreuna cu copii am facut iesirea la iarba verde ... de acasa. Antemergatori au fost bucurestenii. Drumul de 65 de km se parcurge intr-o ora. La Km 45, o mica pensiune turistica, " Poarta Apusenilor

andreiu

          Dupa alti 10 km intram pe poarta de intrare a satului Dupapiatra. Aici, in fiecare an, in prima duminica a lunii iulie are loc o mare serbare locala, la care se aduna mii de oameni si la care batalionul de vanatori de munte din Brad face si o aplicatie militara demonstrativa. Locul se numeste CHEIA iar sarbatoarea INTALNIREA MOTILOR CU ISTORIA. Este locul ingust, tip defileu, in care motii localnici, au nimicit la 1848 o trupa ungureasca venita sa cucereasca Abrudul.

andreiu

          Ajungem la destinatie. Ciresii altoiti de mine in urma cu cca 20 de ani si-au scuturat florile. Se prefigureaza o recolta buna de cirese, intrucat polenizarea s-a realizat la modul optim.

andreiu

          Acum infloreste liliacul. Am vazut si doi fluturi superbi, unul coada randunicii cu galben si negru, altul cu cercuri rosu-negru. Am icercat sa-i pozez dar nu am reusit.