Cryptolocker sau Cryptowall sau Ransomware virus

Creat de oroles, Noiembrie 05, 2015, 08:12:03 PM

« precedentul - următorul »

dany 1

Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

Kiwi Bee


Kov iulian

Citat din: oroles din Noiembrie 05, 2015, 08:12:03 PM
Va atrag atentia tuturor cu privire la raspandirea unui virus cunoscut sub denumirea de Cryptolocker sau Cryptowall.


Comportament: sterge documentele originale si inlocuieste fisierul cu unul cryptat


Sper sa va fie de folos! E unul dintre cele mai destepte programe malware pe care le-am cunoscut pana acum si mi-au afectat doua cunostinte.

Te referi cumva de acest virus ?  https://zonait.tv/39046-2/

CitatUn nou crypto-locker ...

... un nou patch numit KB3116908, care dupa cum era de asteptat nu a rezolvat nimic, ba mai mult, cativa useri s-au trezit cu datele criptate si in imposibilitatea de a le mai putea accesa.

oroles

Merci Kiwi Bee, insa  nu prea imi place sa folosesc distro-uri de pe site-uri dubioase. Atat timp ca cei de la Cylon nu au si ei un domeniu si hosting profesionist si isi posteaza distributia pe unde apuca (weebly.com) nu voi folosi acea distributie.

Kov Iulian, nu am inteles bine despre ce e vorba. Era o ironie de-a ta de genul "Windows e cel mai mare virus"? In articolul de acolo nu gasesc mai multe informatii despre virus. Virusul pe care il luase cunostinta mea avea extensia .ccc si solicita bani pentru decriptare.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Kov iulian

Citat din: oroles din Decembrie 08, 2015, 09:39:12 PM
Kov Iulian, nu am inteles bine despre ce e vorba. Era o ironie de-a ta de genul "Windows e cel mai mare virus"? In articolul de acolo nu gasesc mai multe informatii despre virus.

:D :D :D :P