Alegeri ACA

Creat de soripan, Ianuarie 07, 2009, 06:39:07 PM

« precedentul - următorul »

D006

Citat din: igtLista candidatilor (sursa sigura)
1. Dr. ing. Popescu Ion - presedinte Filiala Bucuresti
2. Dr. ing. Chirila Arelia - cercetator gr. II, presedintele Asociatiei Crescatorilor de Albine din Romania - Filiala judeteana Tulcea
3. Dr. ing. Magdici Maria - cercetator gr. II, presedinte Filiala ACA Iasi
4. Dr. ing. Siceanu Adrian - cercetator gr. II, S.C. ICDA SA Bucuresti
5. Dr. biochimist Mateescu Cristina - cercetator gr. II S.C. ICDA SA Bucuresti
6. Malan Radu - presedinte Filiala ACA Salaj
7. Dr. ing. Moraru Petru -director general S.C. ICDA SA Buc.
8. D-l Fetea                  - director S.C. APICOLA SRL Bihor
9. Ing. Rosu Laurentiu - director S.C. APICOLA SRL Bucuresti
"Dumnezeu sa ne apere si sa ne ajute" a zis cineva
In ce criza este mafia daca si-a pus directorii sa candideze ! Cum poate candida Rosu cand a plecat in huiduieli de la alegerile pe Bucuresti ?

pe aceasta lista sunt doi oameni care mai pot salva ACA : Popescu si Chirilla .
  Atentie la delegati ! mafiotii vor aduce din teritoriu mai multi delegati decat este statutar ! Sunt filiale distruse de mafioti care mai au doar cativa membri cotizanti si este posibil sa aduca sclavi care sa voteze cum vor ei !
Daca actuala conducere ACA vrea sa dea dovada de o ultima urma de onoare sa publice pe forum si in revista cati membri cotizanti are fiecare filiala .
La noi la Buzau pentru a ne darama s-au facut membri fantoma si in ziua alegerilor si totusi nu au reusit sa se impuna . Oamenii s-au desteptat si au stiut sa-l aleaga pe cel mai drept dintre noi : Mihai  Prahoveanu. La urma urmei nici nu avea cum sa nu iasa , srl-ul si-a adus un candidat care era sprijinit doar de ei si de fisu , si nu putea  sa lege mai mult de doua fraze. 
va dati seama ce infrangere au suferit daca chiar directorul de la Apicola a impartit voturile ! credeau ca daca ei impart voturile vor iesi tot ei ! bai papagalilor a inceput si romanul sa se destepte si nu mai sta doar la mana voastra , au aflat ca pot cumpara aceiasi marfa mult mai ieftina si pot vinde mierea  cu mult mai bine decat la srl .
pentru directoruld de srl de la magazin apicola de la Buzau am un singur mesaj : ai spus ca nu am voie sa pun poze cu tine , pai oricum nu pun pentru ca le fac greata la onorabilii apicultori care citesc ce scrie aici , oricum daca aveai o umbra de demnitate nu te faceai de rahat si astazi , dar te-ai invatat sa traiesi din salariul luat dupa spinarea unor oamenui nevinovati.

D006

In aceasta dimineata am citit cel mai mare cretinism pe celalalt forum , un om o acuza pe doamna Chirila ca face concurenta neloiala la unitatile din subordinea ACA pentru ca si-a acreditat stupina la ANARZ !
Atat ii spun cretinului : inclusiv eu am facut acreditare si multi altii , anul acesta s-a ajuns la peste 100 , si am facut-o tocmai pentru a accesa fonduri europene care prin ICDA condus de Moraru era imposibil.
   
Auzi nu ai voie sa candidezi la presedentia ACA pentru ca esti producatori de matci , cat creier au in cap daca ei considera ca viitorul presedinte nu trebuie sa aiba stupi.

soripan

Cine-i ala Dragos? Mare mitocan!!!!!!!!!!!!!
Pai ce ar vrea "papagalii", sa detina monopol pe sectorul matci?!?
Pai cine nu are "ANARZ" NU POATE VINDE NICI MATERIAL BIOLOGIC, ******************adica stupi!
Si inca ceva Dragos. Si Doamna Cristina Mateescu e de isprava. E in contre cu GASCA ZORICI! Mai mult e una din persoanele de acolo care e pentru APICULTORI.

ilalexandru

Eu va spun un singur lucru: viitorul presedinte ACA o sa fie domnul Moraru Petru. O fi bine, o fi rau....

D006

Doamna Cristina Mateescu este o finuta si o excelenta profesionista , dar printre atati Morari nu prea cred ca are sanse , pe cand Doamna Chirila este luptatoare si in stare sa moara de gat cu ei.

soripan

Citat din: ilalexandruEu va spun un singur lucru: viitorul presedinte ACA o sa fie domnul Moraru Petru. O fi bine, o fi rau....
Alex, este o vorba... "cea mai riscanta viata este o viata fara riscuri"!  Intreb si eu, retoric ca si tine, OFI BINE, O FI RAU?!
Sunt doua abordari de luat in calcul din postarea ta, careia i-am dat importanta cuvenita, chiar daca la prima vedere pare o INSTIGARE.
1-ORI ESTI DEZINFORMAT privind ACA si atunci E BINE ca, informandu-te vei intelege despre ce este vorba si cine-i P.Moraru.
2-ORI ESTI RAU INTENTIONAT, in cunostinta de cauza fiind, si-i ti isonul lui Moraru, si atunci E RAU atat pentru mine cat si pentru tine
TREBUIE INTELES de toata lumea, odata pentru totdeauna, ca acest individ ARE UN CARACTER JEGOS. Stau marturie atatea materiale care circula pe net si care au semnatari, colegi de serviciu cu P.M. Nu sunt postate sub anonimat.
Sincer nu-mi face cinste ca vorbesc de rau un om in lipsa, recunosc ca ma dezonoreaza, insa GASCA LUI ZORICI, din care face parte si P.M. ne-a facut atata rau incat nu merita consideratie!!!!!!!!
Daca tu crezi sau ai alte informatii care sa ne faca pe noi sa fim convinsi ca suntem pe o judecata gresita a valorilor, te rog sa ni le prezinti, sa intelegem si noi fenomenul!  Eu unul promit public ca retractez tot ce am zis urat despre EI. 
Daca in schimb, prin informare, accepti p.n.d.v., te asteptam printre noi!
Sa auzim de bine!

soripan

DRAGOS, in principiu ai dreptate. Si eu am mare respect si stima pentru Dma. Chirila. Nu poti intelege ce satisfactie mi-a dat prin atitudinea pe care a avuto de gladiator in arena sacalilor.
Sper ca maine, dupa sedinta de la Ploiesti, sa fiu unul din delegatia pentru Bucuresti  Eu Sorin am trei optiuni: 1- Da Chirila, 2- Da Mateescu, 3- I. Popescu
Vorba lui ilalexandru de mai sus, "o fi bine, o fi rau"???!!!
Si pentru ca vad ca aici este la moda sa dai citate, zic si eu unul:
    "90% din greselile oamenilor sunt datorate CARACTERULUI"
Numai de bine!

soripan

1-  Mai oameni buni, cine sunt moderatorii AICI?  Am o problema! Nu primesc NOTIFICARILE. Cine ma ajuta?
2-  Asteptam vesti de la doctoru` din Sibiu, cum a fost sedinta!!! Mai ce oameni, MAI CE OAMENI!!!!!!!!!!

bee_lover

1. Poate nu v-a trimis nimic inca
2. Poate a trimis mail si nu mesaj privat
3. Nu sunt moderatori

ilalexandru

Domnule Soripan il cunosc foarte bine de domnul P.M.  si cunosc marea majoritate a lucrurilor bune si rele pe care acesta le-a facut. Si mie imi e greu sa spun daca a facut mai mult bine, sau mai mult rau pana acum.  Si de aici si intrebarea retorica "O FI BINE, O FI RAU"... Tot ce stiu e ca de anul trecut am vazut o schimbare in comportamentul lui... s-a implicat putin mai mult pe langa combinatul apicol pt achizitia mierii de la apicultori(nu stiu interesele). Lucru pe care combinatul nu prea il mai facea. Si daca ar insista sa puna combinatul pe picioare, sa incheie niste contracte solide in afara si sa salte pretul de achizitie ai mierii peste ceilalti procesatori...ar fi bine. Dar cum stim noi ca e romanul, s-ar putea sa se intample tocmai pe dos...si sa fie mana in mana tot cu procesatorii...ceea ce ar fi si mai rau. Deci ramane sa vedem

D006

Lupta se inteteste  , cu aceasta ocazie ies la iveala toate hotiile facute de vechea si actuala conducere. Poate scapam de ei !

soripan

BAI BAIETI! :smile:))
Sunt inebunit cu citatele voastre! Chiar i-mi plac. Ma repet, vazand moda asta am sa va dau si eu unul care priveste subiectul, sperand astfel sa intelegem toti acelasi lucru, sa nu fie un "DIALOG AL SURZILOR". Deci citez:
    "DESPRE ASCULTARE"
"Atunci cand eu te rog sa ma asculti si tu incepi sa-mi dai sfaturi, imi dau seama ca nu ai facut ce te-am rugat. Cand te rog sa ma asculti si tu incepi sa-mi spui de ce nu ar trebui sa simt ceea ce simt, imi calci in picioare sentimentele. Cand te rog sa ma asculti si tu simti ca e de datoria ta sa faci ceva ca sa-mi rezolvi problema, ma dezamagesti, oricat de ciudat ti s-ar parea.
Asculta-ma! Tot ce te-am rugat a fost sa ma asculti; nu sa vorbesti sau sa faci ceva anume- doar sa ma auzi...
De descurcat ma pot descurca si singur, nu sunt neajutorat.
Poate descurajat sau sovaitor, dar nu neajutorat.
Cand faci ceva pentru mine ce pot si trebuie sa fac singur, imi alimentezi frica si ma faci sa ma simt stingher.
Dar cand accepti ca intr-adevar simt ceea ce simt, indiferent cat de irational ti se pare tie, atunci pot sa nu mai incerc sa te conving si pot incepe sa incerc sa aflu ce se ascunde in spatele acestui sentiment irational. Si cand aflu asta, raspunsurile devin evidente si nu am nevoie de nici un sfat."
    RALPH ROUGHTON
  CU ALTE CUVINTE haideti sa respectam "irationalitatile" unul altuia, devenind astfel AJUTOARELE de care avem nevoie AICI, ACUM, SAU ORICAND SIMTIM NEVOIA SA FIM ASCULTATI!!!!!!!!!!!
    Cu stima, Sorin

soripan

Sa va mai zic ceva...
L-am cunoscut la Campina pe "ALBINUTA". cHIAR DACA AICI E "GICA CONTRA", E UN BAIAT DE TOATA ISPRAVA.   Eu unul l-am placut... ai ce discuta cu EL!

ALBINUTA

Si se poate intampla si invers dar mai sigur, buzoiene:SCAPA EI DE TINE! Ced ca ori  le pasa de tine ori nu.Pentru ei nu faci nici cat o ceapa degerata... ei pleaca se linistesc iar  tu ramai... cu problemele tale fratioare.ai sa vezi!

D006

In avanpremiera va anunt ca Zorici pregateste ultimul tun , voi reveni cu amanunte !