asta e mica mea stupina

Creat de ion patrut, Martie 18, 2012, 04:56:27 PM

« precedentul - următorul »

ion patrut

si voua celor de pe forum va doresc un an apicol bun si cum se spune"SA NU VA AJUNGA BUTOAIELE PENTRU MIERE"

bee_lover

Frumoasa stupina, la mai mare!  :hi:

ion patrut

poze de anul trecut. Oare anul asta vom mai avea asa rame pline cu miere?

orbanstefan64

te descurci bine !!!! :bravo: :bravo:  fa bine si baga cite o rama cu miere si la rezerva :nod: :nod:
sau ai si bagat ?????
:hi: :hi: :hi: :hi:

cili

Miere de rapita nu cred ca va fi prea multa , cel putin in sud-vest este compromisa cultura . Sa vedem salcamul ...dar aici in zona unde ma aflu de la topirea zapezii nici un strop de ploaie nu a picat .

ion patrut

am bagat bineanteles am spus doar ca personal nu sunt de acord cu hranirea albinelor cu minuni de astea din comert cat  despre rapita pe aici pe la noi e putina si pacatoasa dar albinele sunt fiinte destepte se descurca ele nu ne lasa chiar cu butoaiele uscate :hi: :hi: :hi:

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: ion patrut din Aprilie 03, 2012, 07:26:23 AM
am bagat bineanteles am spus doar ca personal nu sunt de acord cu hranirea albinelor cu minuni de astea din comert cat  despre rapita pe aici pe la noi e putina si pacatoasa dar albinele sunt fiinte destepte se descurca ele nu ne lasa chiar cu butoaiele uscate :hi: :hi: :hi:
Asa sa fie si cum ai specificat mai sus, sa nu ne ajunga butoaiele, asa se fie !!! :hi: %%-
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

orbanstefan64

rezerve de rame cu miere am avut f putina asa ca o trebuit sa le dau si eu chiar daca is total impotriva.
am luat de la APISAN turte de zahar cu polen si stiu eu ce mai scria pe acolo si pe ce limba???dar  au mers f. bine
:hi: :hi: :hi:

ion patrut

cum se zice "scopul scuza mijloacele". Acum 08-04-2012 ora locala 15 la tupilati a venit iarna ninge si e frig poate n-o sa tina mult

adi-m

De miercuri se incalzeste , asa suna prognoza meteo  :smile:

ion patrut

aiurita vreme ninge si acum nu afost nici curent electric dar pana miercuri no-m muri nici noi nici albinele :sad:

orbanstefan64

rabdare si tutun ...sintem numai in aprilie
:hi: :hi: :hi:

ion patrut

rabdare am dar cu tutunul cum sa fac la-m last acum vreo 11 ani ce sa fac sa ma apuc din nou?????? :rotfl: cred ca o sa ma limitez doar la rabdare.Dar lasand gluma la o parte ai dreptate mai bine ca se intampla acum  la inceput de aprilie decat mai tarziu cand vor fi toti pomii infloriti

ion patrut

sa mai adaugam niste poze recente

ion patrut

salut dragi apicultori am lipsit de pe forum o perioada cam lunga de timp si imi cer scuze cu aceasta ocazie si multumesc celor care administreaza ca nu m-au scos din schema acum voi pune ceva poze cu mica mea stupina care s-a mai marit un pic