ccd

Creat de dragos2006, Martie 14, 2008, 11:23:01 PM

« precedentul - următorul »

D006

daca stiti engleza si aveti 10 minute rabdare vi se va zburli parul pe cap.
http://www.youtube.com/v/M_XnvZAcM0U&rel=1

D006

alt film , cum trebuie sa ne protejam albinele
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/unca1QR3nLs[/youtube]

PricopArthur

Crunt!
E un motiv pentru care trebuie sa luptam pt apicultura bio, agricultura fara pesticide, indiferent de pretul cu care vindem (sau nu vindem) produsele stupului.
Miere multă şi inimă curată!

filip

Citat din: PricopArthurCrunt!
E un motiv pentru care trebuie sa luptam pt apicultura bio, agricultura fara pesticide, indiferent de pretul cu care vindem (sau nu vindem) produsele stupului.
Bun ca hobby poti avea 3-4 fam de albine in care sa bagi bani fara a scoate.Cand vorbim de 10-100 de stupi eu as fi de acord sa ii tin daca o autoritate cum e {MEDIUL} ar asigura cele necesare + un mic castig pentru mine.Cine poluiaza plateste,banii respectivi sa se intoarca la cei ce sustin mediul si biodiversitatea.Da scenarii de genul asta sunt pentru campania electorala. :nod:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

asta este slabiciunea romanului ! zicem ca sunt scenarii electorale si ignoram aceste semnale. iar cand napasta ne loveste sarim de cur in sus ca suntem neajutorati dar uitam ca initial am fost IGNORANTI ! si sa-l mai plangi pe cel caruia ii mor familiile ?

filip

Citat din: dragos2006asta este slabiciunea romanului ! zicem ca sunt scenarii electorale si ignoram aceste semnale. iar cand napasta ne loveste sarim de cur in sus ca suntem neajutorati dar uitam ca initial am fost IGNORANTI ! si sa-l mai plangi pe cel caruia ii mor familiile ?
Ce pot eu zice daca la Ministerul Agriculturii 2007 este in statistica cel mai bun an apicol din toate timpurile.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

ete cel mai bun an tot din cauza apicultorilor care au raportat productii exagerate ! exemplu : apicultor din Satul Mare media 57 kg. /familie.in 2007
nu vezi ca pe forumuri sunt numai "superprofesionisti " care fac 100 kg/familie !