capsator pneumatic si capse

Creat de brianoo_bz, Decembrie 17, 2012, 09:14:34 AM

« precedentul - următorul »

andrei_georgian

 :hi: Foloseste sau a folosit cineva acest tip de capsator pneumatic? problema este ca nu gasesc capse pentru el  ))/ am masurat o capsa din cele care au venit impreuna cu capsatorul si are latimea de 10.8 mm iar grosime sarma de 1 mm/1.25 mm, stie cineva de unde as putea comanda capse pentru acest capsator?
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

sorinma

De unde l-ai luat?
Ai incercat la SEA ?
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

andrei_georgian

l-am luat acum 2 ani online de la o firma din Timisoara  :D o sa incerc la SEA, am mai gasit capse la aceasta latime dar au grosimea sarmei de 1.35 / 1.45 si nu stiu daca se potrivesc
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

bio

Citat din: andrei_georgian din August 07, 2015, 10:21:24 AM
:hi: Foloseste sau a folosit cineva acest tip de capsator pneumatic? problema este ca nu gasesc capse pentru el  ))/ am masurat o capsa din cele care au venit impreuna cu capsatorul si are latimea de 10.8 mm iar grosime sarma de 1 mm/1.25 mm, stie cineva de unde as putea comanda capse pentru acest capsator?

latimea de 10,8 este parca modelul 380 sau 80... grosimea la sirma capselor nu am luat niciodata in calcul .

Important cred ca ar mai fi lungimea maxima a  capselor.

dan sebastian

Capsatoarele respective se folosesc în special la mobilă la comandă sau fotolii și canapele. Orice firmă de pe lângă tine cu obiectul asta de activitate îți poate aduce. Sunt foarte bune pt corpuri. Ce prinde o capsă de 5 cm lungime nu se mai desface.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bratosin radu

un compresor de 25l este suficient, pentru un pistol cu capse?am vazut un verto cu 300-350lei nu mai retin.

dan sebastian

Da. Eu am preferat de 50 l pt ca îl folosesc simsa vopsesc stupii. Dacă are 7 sau 8 atmosfere e suficient.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Nicolae_Stupar

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Decembrie 18, 2012, 06:41:30 PM
Citat din: brianoo_bz din Decembrie 18, 2012, 11:23:35 AM
nu foloseste nimeni capsator ?????
macar o idee cu ce capse se pot incheia ramele
vreau sa imi iau un einhell care foloseste capse de 5.7 latime si pana la 40 mm lungime


eu de 1 an folosesc einhell, cu posibilitatea de capse si cuie de max 50 mm, dar la rame folosesc capse de 40mm
merge stasssssss
Domnule Florin  Sunteti multumit de pistolul Einhell? miam luat si eu unul tot DTA/2 ca sa imi inchei ramele si vreau sa stiu la ce sa ma astept peste ani.

dredd

este foarte bun. dar inainte de folosire trebuie sa-i pui o picatura, doua de ulei pentru scule pneumatice in "dos"  :)

pentru rame, capse de 30 sau 32

bismark

    Si sa-i reglezi presiunea de la compresor sa le bata bine.Cu respect  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

cipik

Citat din: Nicolae_Stupar din Februarie 22, 2016, 04:03:12 PM
Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Decembrie 18, 2012, 06:41:30 PM
Citat din: brianoo_bz din Decembrie 18, 2012, 11:23:35 AM
nu foloseste nimeni capsator ?????
macar o idee cu ce capse se pot incheia ramele
vreau sa imi iau un einhell care foloseste capse de 5.7 latime si pana la 40 mm lungime


eu de 1 an folosesc einhell, cu posibilitatea de capse si cuie de max 50 mm, dar la rame folosesc capse de 40mm
merge stasssssss
Domnule Florin  Sunteti multumit de pistolul Einhell? miam luat si eu unul tot DTA/2 ca sa imi inchei ramele si vreau sa stiu la ce sa ma astept peste ani.



Am vrea noi sa poata sa iti răspundă si mai ne vorbească de "fete" si de "miericica"
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

ciucur

Citat din: adrian_bz din Februarie 22, 2016, 04:42:40 PM
este foarte bun. dar inainte de folosire trebuie sa-i pui o picatura, doua de ulei pentru scule pneumatice in "dos"  :)

pentru rame, capse de 30 sau 32

Eu folosesc la rame capse de 40 si cuie de 30.
Recomand sa montati pe capsator un dispozitiv automat de ungere. Nu e asa scump.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

ciucur

http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=5745.msg143165#msg143165

Eu l-am gasit tot la Lidl. E Parkside ca si capsatorul.
Sunt sigur ca se gaseste si in magazinele mari gen Dedeman.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

sorinma

 Multumesc....a.fost mai usor sa.intreb  :) decat sa caut.
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde