Nikolaos Hatzikiriakos

Creat de xnikolaos, Septembrie 30, 2012, 08:14:37 PM

« precedentul - următorul »

xnikolaos

Va salut pe  toti.
Ma numesc, Niko Hatzikiriakos , locuiesc in Atena si am aproape 52 de ani.
Am, doua stupi si ma ocup ca amator cu ele.
Sint inginer chimist si am absolvit din Institutului Politehnic Bucuresti, Facultatea de Tehnologia Chimica Organica (Polizu).
Ma intereseaza forum vostru si cunostinta intre noi.

Niko.

romikele

Bun venit, ne face mare placere sa te avem printre noi, familia Apiardeal e mare si e casa tuturor iubitorilor de albine, de pretutindeni.
Asteptam poze si noutati cu cei doi stupi, pe care pasiunea de apicultor ii va inmulti cu siguranta in viitorul apropiat.


:welcome: :bravo: :hi:

orbanstefan64

bine ai venit !
sint convins ca pe APIARDEAL  ve i gasi raspuns la tot ce te intereseaza despre apicultura.
asteptam poze de la tine ,succes incontinuare !
:hi: :hi: :hi: :hi:

dorindafi

intreaba shi nu vei avea de pierdut   :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Mihai Sergiu

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

xnikolaos

Multumesc pentru salutari.
Mai tirziu, va trimit poze ca stupuri mele sint in satul Rapsani, in munte Olympus, unde este casa mea de sat.

Cu respect, Niko.

pharaonu75

Bine ai venit in familia Apiardeal!
Muntele Olympus este incarcat de istorie si de mitologie!

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ves.lucian

  bine ai venit printre noi !!! sanatate maxima tie si familiei tale !!! :hi: :nod: =D> :-c
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

xnikolaos


Marius-ursulakhe

Bine ai venit printre noi domnule NIKO -pasiunea pentru albine este pretutindeni.  :welcome:
O mica intrebare am daca nu va suparati sunteti roman sau ati invatat romana de cand ati fost la facultate la bucuresti?

xnikolaos

Am invatat-o cind am fost student in Suceava si in Bucuresti. Dar mai stiam ceva dinainte ca am avut ruzi in Romania.

Niko

Obombo

Bine ai venit pe Apiardeal, Niko!
Un apicultor pe muntele Olympus,  ... obligatoriu ca trebuie sa produci ambrozie  :) .
Numai bine!

xnikolaos

#12
Prietene, Obombo
Nu ma consider apicultor. N-am deloc cunostinte practice si aproape n-am produs, mai mult de 10 kile de miere si astea cu ajutorul nistor prieteni profesionisti :lol:
N-am timp acum sa ma ocup, dar sper ca mai tirziu si daca devin pensionar sa ma ocup mai serios cu treaba.

Niko

ves.lucian

  iti mai trimit ceva si dupa aceea nu te mai stresez !!! :nono:
  o poza de la manastirea Bodrog unde merg eu de obicei !!!
  este langa Arad , unde locuiesc eu , si este cea mai veche manastire din tara noastra cu continuitate , atestata documentar in 1177 !!!
  in poza sunt de la stanga la dreapta : Teodor , Clement , Daniel , Modest , Nestor Arhimandritul , care este si parintele staret , Teofan ( cu studii in Grecia si nu numai ) , David , Dionisie si Justin ( care a fost in Grecia unde si-a luat doctoratul ) !!!
  sunt multe manastiri in tara noastra dar cel mai bine ma simt aici , la Bodrog !!!
  Sanatate maxima tie si familiei tale , si Doamne-ajuta !!! :hi: :-c
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

tassevasi

  Bine ai venit Niko , speram atunci cind vei deveni "tinar pensionar"  sa ai tmp as-ti maresti  stupina .
   Bravo  sa fi sanatos si asteptam  participare din partea ta.
   Numai bine .