buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

bismark

    Amintiri,amintiri, cu asta raminem vad ca via este la rang de mare gradina, daca ai prins ceva din ce ti-am trimis alea merg foarte bine la bolta fiind rezistenta si viguroasa.Uite aici struguri in prag de bruma.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

stefan1

Citat din: mape 48-petru manea din Decembrie 10, 2013, 09:19:27 AM
oare se poate clona ?

  M-am uitat atent la ea, sigur este diferita de albinele pe care le am azi, dar din ce imi amintesc din copilarie si acele albine aveau parti bune dar si unele mai putin bune.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marinlm64


istodorescu vasile

sa va ajute dumnezeu sa faceti si nunta de aur si sa ne invitati si pe noi sa intretinem admosfera. sa aveti parte doar de bucurii.

captain bee

............ astăzi în postul Crăciunului am avut bucuria de a asculta slujba religioasă, în limba română, de la căsătoria unui ROMÂN, din afara granițelor actualei Românii !!!
am impresia că pe lângă frumusețea stupăritului, Marin ne învață, fără să știm, frumusețea tradițiilor românești adevărate !!!!! 
aceste tradiții  și religia i-au ajutat pe ei, acolo, să-și păstreze valorile morale, pe care noi aici în România le mai uitam uneori ....
Marin te rog, atunci când poți postează și alte obiceiuri, colinde, tradiții..
FELICITĂRI Marin !!! Ție și familiei tale bucurii, sănătate și viată lungă să vă dea Dumnezeu !!!!!

stefan1

  O pereche frumoasa, o nunta frumoasa; desi era o perioada grea pentru fosta Jugoslavie: pana in 1995 a foast conflictul cu croatii si bosniacii, apoi tensiunile din Kosovo urmate de conflictul din Kosovo din 1998 si apoi bombardarea de americani in 1999. Cand tarii ii merge rau, oamenii de rand sufera cel mai mult. Dar viata merge inainte si ce nu te doboara te intareste.   :hi:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marinlm64

mulţam frumos ...până la crăciun vă mai pun filme din trecut obiceiuri baluri şi surprize ,topicu din stupărit îl umplem şi de astea  :smile: sănătace numai bine  :hi:

Bătrânul

Ieri discutind cu Marin am aflat ca el NU ARE FINEATA !!!!!  :uimit: :uimit: Adica pina si furajele produce pe terenuri lucrate . =D> =D> Un gospodar desevirsit da atentie UN MARE FUSTANGIU ! (deocamdata  :wink2: )

PARINTELE

Citat din: captain bee din Decembrie 11, 2013, 11:30:13 PM
............ astăzi în postul Crăciunului am avut bucuria de a asculta slujba religioasă, în limba română, de la căsătoria unui ROMÂN, din afara granițelor actualei Românii !!!
am impresia că pe lângă frumusețea stupăritului, Marin ne învață, fără să știm, frumusețea tradițiilor românești adevărate !!!!! 
aceste tradiții  și religia i-au ajutat pe ei, acolo, să-și păstreze valorile morale, pe care noi aici în România le mai uitam uneori ....
Marin te rog, atunci când poți postează și alte obiceiuri, colinde, tradiții..
FELICITĂRI Marin !!! Ție și familiei tale bucurii, sănătate și viată lungă să vă dea Dumnezeu !!!!!

marinlm64


bismark

    Sa-i mincati sanatosi,frumos si exact cum se face si la mine mai putin toba la mine se face cu singe.Ajutoarele sint din Romania?.Si eu am facut cirnatii si mai am de facut, ca nu am crescut porci am cumparat.Mi-a placut scula de desfacut nu faci oasele zob ca la secure.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

marinlm64


marinlm64


bismark

   Marine ,tocmai cind tu desfaceai cucuruzul eu mincam cucuruz fiert :rotfl: :rotfl: :razz:eu pun la lada frigorifica cucuruz de fiert si toata iarna fierbem si mincam.Ma gindeam ca si tu faci la fel.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

istodorescu vasile

domnule bismark cu cucuruzul pus in lada frigorifica mi-ati pus acum pe soacra-mea in cap , ca tocmai a citit ce ati scris mai sus si acum  ma sfadeste ca nu am ascultat-o asta vara sa punem si noi. as  mai scrie , dar o aud ca vine si ma ascund. :rotfl: :rotfl: :rotfl: