Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Voi incerca aici sa va prezint pe scurt, pe mine si micile realizari si contributii in materie de apicultura si nu numai.
Ma numesc Mihai Roman, am aproape 53 de ani, sunt absolvent al Institutului Politehnic Bucuresti, Facultatea de Metalurgie, specialitatea Turnatorie, Ingineri, cursuri de zi.
Nevoia de cunoastere, dar si considerente practice m-au facut sa obtin calificare si in meseriile: Electrician, Mecanic echipamente de injectie Diesel (denumire aproximativa, fara certificatul aferent), Apicultor si Agent Paza si Securitate.
Mai am ca pasiune computerele, web-designul, electronica, in timp am realizat si intretin o serie de sit-uri cu tematici diferite.
... VA URMA...

MOMENTAN LIPSESC POSTARI PROPRII DIN MOTIVE TEHNICE - VOI ÎNCERCA SĂ LE REFAC ÎN TIMP...

sfantul spiridon

domnule mihai, ma bucur ca va stiu numele...valoarea si inteligenta le-am simtit din primele postari...si totusi, vreau sa vad oameni, locuri, frunze, copaci si in primul rand pe dumneavoastra si universul ce va inconjoara..apoi vreau sa va felicit si cred ca o sa o fac daca imi faceti pe plac (stiu ca va plac rimele...ha ha ha....a si asta)
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

sfantul spiridon

da...
sunteti un mare castig pentru noi...
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

filip

Va salut domnule Mihai,tot respectul meu.
Intepaturile fac diferenta intre un apicultor si un novice.
Am si eu o nelamurire,TURNATOR cu acte in regula? :)
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

ioanardelean55

'apropo oare mai exista multi turnatori ,?

ioanardelean55

departe de mine gindul de a glumi cu D-voastra vroiam doar sa vad parerea lui Filip ca el a inceput . vorba romanului e cu multe intelesuri ,stiu ca nu mai practicati meseria nu stiu din ce motive dar banuiesc ,mai ales dupa disparitia marilor colosi industriali ,

ioanardelean55

va cred vad mereu Calanu si Hunedoara ,

romikele


ioanardelean55

e frumos dar  ce vi se pare interesant ?

romikele

Lucrul la scara mare, tipizarea, automatizarea, modul de imbinare, parafinarea, nu le vezi in orice loc si in orice zi.
Interesant ar mai fi faptul ca, cu doua repere (latimi) poti asambla o cutie.
Pentru un incepator, acestea sunt lucruri noi si interesante, nu pentru experimentati ca d-stra.

romikele

Schimb de servicii... pompe injectii contra informatii si consiliere agricola. (prima imagine)
Al doilea pavilion in faza de embrion   :) (imaginea a doua).

ioanardelean55

Citat din: romikele din Decembrie 06, 2009, 10:27:54 PM
... Al doilea pavilion in faza de embrion   :) (imaginea a doua).

nu-i de vinzare,? s-au la schimb ? :rotfl:  :rotfl:

ioanardelean55

ce i-as face eu !!!!!!!!!!  :nod:  :nod:  :nod:  :nod:  :nod:

romikele

Citat din: ioanardelean55ce i-as face eu !!!!!!!!!!  :nod:  :nod:  :nod:  :nod:  :nod:
S-aud, sunt receptiv. Poate aflu o idee mai practica decat a mea!
... Ce i-as fi facut eu, daca aveam cu ce!!!!!  :)

americanu'

Citat din: romikele
Cel mai bine stie Adi Nastase.
Voi posta o poza cu ce a ajuns Turnatoria de Piese din Fonta pentru Masini Unelte Din Rm. Sarat - una din primele 10 din Europa - si veti intelege.
In fiecare oras exista cel putin o "privatizare a la PSD". Iar lumea plange acum, ca ne'a bagat Basescu'n criza.
In rest, frumoase expuneri.. succes in continuare!  :hi: