Ioan Ardelean

Creat de ioanardelean55, Februarie 02, 2010, 05:51:45 PM

« precedentul - următorul »

sorinma

Citat din: ioanardelean55 din Septembrie 22, 2015, 08:29:46 PM

Podeaua e rezolvata urmeaza lazile .

Aveti nevoie de o recomandare in privinta lazilor? , :Pmi  :bravo
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

dodo79

De la un prieten luate

ioanardelean55


  Nu stiu exact cit a costat ,ptr. am luat fier mai mult aproape de doua ,(de fapt nici nu ma prea intereseaza ,pentru-ca vreau sa mai fac inca doua ) ore de munca nu am tinut cont cite au fost ,dar am lucrat apr. 20 de zile in medie 3 oameni / zi . Celelalte sper sa le fac mai repede  .

stefan1

  Cum era de asteptat, a iesit foarte frumos!! Sa-l folosesti sanatos!   :nod:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ioanardelean55


Florin94

Foarte frumos , 40 de familii incap ?

ioanardelean55


36 /10 R. cu distanta de 3 cm intre lazi .

tassevasi

  Foarte frumos si bine  gindit  cu 2  asfel de module ,puteti  foarte usor  transporta peste  100 de stupi ,incluzind si intervalul.
    :bravo:

ioanardelean55


Fac aceste module din urmatoarele motive ;
   
1. Nu vreau sa mai incarc si sa mai descarc stupi .(am facut lucrul asta 30 si de ani  si-mi ajunge )
2. Nu vreau sa stau tot timpu cu frica,ca cineva iar da atacu .
3. Nu vreau sa mai am de a face cu fel de fel de indivizi la incarcat si descarcat .(adica sa nu mai depind de nimeni )
4. Cu asemenea dotare pot pleca dintr-un loc in altul cind vreau si ma pot opri in orice loc fara sa mai depind de nimeni .
  Vreau sa am un randament cit mai bun cu un efort fizic cit mai mic posibil.
   
           

tassevasi

Citat din: ioanardelean55 din Septembrie 25, 2015, 10:35:37 PM

Fac aceste module din urmatoarele motive ;
   
1. Nu vreau sa mai incarc si sa mai descarc stupi .(am facut lucrul asta 30 si de ani  si-mi ajunge )
2. Nu vreau sa stau tot timpu cu frica,ca cineva iar da atacu .
3. Nu vreau sa mai am de a face cu fel de fel de indivizi la incarcat si descarcat .(adica sa nu mai depind de nimeni )
4. Cu asemenea dotare pot pleca dintr-un loc in altul cind vreau si ma pot opri in orice loc fara sa mai depind de nimeni .
  Vreau sa am un randament cit mai bun cu un efort fizic cit mai mic posibil.
   
         
Suntem in acelasi  registru  :)
  Aceleasi  lucruri le-am  analizat si  eu  inperuna  cu alti colegi de "suferinta", nu mai suntem la 40 de ani ,  sa vedeti ce minunat o sa fie  mai ales  daca-l si izolati pe interior , numai bine  si succes. :hi: :hi:

ioanardelean55


  :thanks: nu am de gind sa il izolez el ramine asa cum este acum si cum a fost conceput , vreau sa am lumina , aer si sa vad albina cum zboara ( din interior ) nu se pune problema izolarii , fiind semi deschis va fi mai placut sa lucrezi ca in unul inchis  ,(asta asa gindesc eu acum , la anu ma voi convinge sigur) .
 
O zi buna .

roi_ag

La mine au posibilitate sa intre in pavilion pe sub urdinis. Asta vara faceau barba in pavilion sub
urdinis.Nu m-ar fi deranjat decat seara, la un pahar de vorba , dar cel mai mult m-a deranjat cand
am sosit acasa si i-am descarcat pentru ca desi i-am inchis a ramas foarte multa albina in interior
sub urdinis. Pana in aprilie remediez .

ioanardelean55


antiopa din ardeal

   Frumoasa realizare, sa o folositi sanatos cat mai multi ani!

  Si o intrebare : mijlocul de transport e inmatriculat apicol sau normal?

ioanardelean55


Multumesc.
        Masina e imatriculata normal si asa va ramine pentru-ca o voi folosi si in alt scop