Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

mosunick

Dragule draga Mihai, sa fii iubit mereu!
De oameni ca tine are nevoie neamul asta. Mi-a tare placut ca nu te-ai lasat de noi mai deunazi cand te-au agitat agitatorii.  :).
O sa strangi in  jurul tau oameni de calitate, pentru ca aceia ce se aseamana se aduna... Fa ceva cu astia care iti sunt si iti vor fi aproape si construieste cu ei ceva bun, asa cum stii numai tu!
Sanatate maxima si succes exagerat!!!
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

ciucur

Citat din: mosunick din Mai 10, 2015, 09:27:52 AM
Dragule draga Mihai, sa fii iubit mereu!
De oameni ca tine are nevoie neamul asta. Mi-a tare placut ca nu te-ai lasat de noi mai deunazi cand te-au agitat agitatorii.  :).
O sa strangi in  jurul tau oameni de calitate, pentru ca aceia ce se aseamana se aduna...
Fa ceva cu astia care iti sunt si iti vor fi aproape si construieste cu ei ceva bun, asa cum stii numai tu!
Sanatate maxima si succes exagerat!!!

Nu va suparati ca o spun, dar astea sunt din ciclul "cine nu e cu noi, e impotriva noastra" si "sefu' s-ar putea sa aveti o scama pe umar"!
"Agitatorii" au combatut o idee, un mod de exprimare, o decizie. Nu s-a gandit nimeni la schimbari in managementul forumului.
Deopotriva si cei agitati si agitatorii au facut in asa fel sa se linisteasca apele si lucrurile sa se lamureasca. Ar fi o idee buna sa nu mai arunce nimeni cu pietricele in apa. Fac valuri chiar  daca mici si devin la randul lor agitatori.
Domnule Mosunick dvs. tot timpul ati fost un diplomat, si v-ati exprimat ca atare...Ne-am intalnit, ce-i drept, scurt la Sighisoara. Cred ca ati vazut cat de 'agitator' sunt...
Domnule Mihai, scuze pentru ca am raspuns aici, dar nu m-am putut abtine. M-am uitat si eu prin dex si consider ca nu ma caracterizeaza cuvantul. Parerea mea. Va doresc multa sanatate!

Sa va dea Dumnezeu numai bine la amandoi!
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

romikele

@ ciucur, fii liniștit... nici tu, nici bmdna nu faceți parte din cei ce m-au "agitat", ci alții care nici măcar nu au bunul simț să-și arate identitatea, la aceștia făcând de fapt referire și mosunick.
Am luat măsuri împotriva acestora, eficiența lor fiind dovada că de când avem serverul nostru, toate atacurile au fost respinse.
Pe Apiardeal nu e nimeni șef, doar că unii "transpiră" mai mult ca totul să fie bine.
Eu nu mă mai amestec în moderarea forumului, deoarece din lipsă de timp și răbdare nu pot urmări toate discuțiile și "episodul" s-ar putea repeta.
Urmăresc discuțiile ca și voi, fără să mă tenteze butonul de editare, care nu mai există, dar nici nu-mi lipsește.

Să fiți voioși și sănătoși!!!

marian_6777

Citat din: romikele din Mai 08, 2015, 07:22:49 PM
A trecut un an și aproape 8 ore de când am ieșit din operație.
Deși încă nu a revenit totul la normal - și nici nu are cum  :sad: - îi mulțumesc Celui de Sus că mi-a lăsat posibilitatea să fiu acum alături de voi... !  :nod:
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate. Ii multumim si noi pentru acest lucru. ^:)^ 
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

nicomico

"Cutia magica a Apiardealului" sursa Facebook

Nu va speria-ti este o gluma :P

MirceaCalin

Citat din: nicomico din Mai 12, 2015, 07:23:31 PM
...Nu va speria-ti este o gluma :P

În schimb "speria-ti" este o gluma !
:D

nicomico

Citat din: MirceaCalin din Mai 12, 2015, 07:26:59 PM
Citat din: nicomico din Mai 12, 2015, 07:23:31 PM
...Nu va speria-ti este o gluma :P

În schimb "speria-ti" este o gluma !
:D
Daca am despartit gresit sa ma iertati ,am avut nota de trecere la limba si literatura romana. Daca santeti careva mai avansati deschideti un topic unde sa se dezbata anumite greseli de ortografie, ce se fac in postarile noastre, asa avem de invatat toti :D (adica nu ramanem prosti)

romikele

Norocul e că am mai multe "cutii" și mai multe harduri, n-au loc mâțele în ele!  :rotfl:

pharaonu75

Di tot de frica pisicilor l-ai luat si pe Aki! =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Citat din: pharaonu75 din Mai 13, 2015, 08:15:28 AM
Di tot de frica pisicilor l-ai luat si pe Aki! =))
Nu ăsta a fost motivul, dar adevărul e că are o boală pe pisici, mamă-mamă!  :rotfl:
Deja are la activ una exterminată, plus o găină executată și una "ciufulită" bine!  :razz: :razz: :razz:

RazvanTi

pai macar Aky sa mai "ciufuleasca" ceva...  :nebun:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

romikele

Râzi tu, Harap-Alb, dar îțî va veni și ție rândul să te rogi de-un Aky să te-ajute la ciufulit!  =))

RazvanTi

ntz ntz ntz!!! eu nu o sa ma rog de nimeni....
uiti ca le mai ai si pe-astea?!?!? :finger:
ca sa nu mai zic de.... :razz:

ce PORCI :nono: 
:roll: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

pharaonu75

Ti-ule, vad ca te pricepi... Inseamna ca ai experienta!  =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

experienta se acumuleaza IN TIMP!!!!
asa ca ... exercitiu, exercitiu si iar exercitiu  :nebun:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro