buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

marinlm64


marinlm64


G. Iulian

Nea Mărine mulțumec tare mult pentru acest filmuleț, eu am o familie cam agresivă ( mă duc la ea îmbrăcat ca la o centrală nucleară ) și vreau să îi schimb matca ca să îi schimb și obiceiul de a fi agresiv. Este bun de ceară - 13 rame 1/1 construite, bun de puiet  -- are 6 rame 1/1de puiet la etaj + 7 jos ( stup 2 corpuri 1/1 ) a dat și miere și matca este de anul trecut, este un roi pe care l-am cumpărat împreună cu alți 3 de la un stupar, dar ăsta s-a nimerit mai rău. Anul trecut când avea 5 rame nu am dat importanță dar acum la 20 rame e alt bai.  :hi:  :hi:  :hi:

marinlm64


romikele

Faină lucrare, la o nuntă face toate paralele !  :bravo:

E mai greu de găsit materialele, dar la nevoie noi punem la bătaie puii și Marin ciupelitoarea... e  :ok:=))

nicu68


marian_6777

Felicitari Marine. Se vede ca nu ai stare. La un moment dat mi-ai dat emotii. Am crezut ca o testezi pe pisoi =))
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

marius_vfp

jucarica in cauza se cheama cicken plucker o puteti gasi pe net , sunt mai multe modele cu axul rotativ vertical sau orizontal
aici e cel orizontal  chicken plucker

si verticalul : Plucker-Molly.avi

saracele inaripate daca ar sti ce le asteapta , trauma totala ar muri de oftica.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

marinlm64


marinlm64


marinlm64

cea mai mare icoană pictată de mine pe baldachinu din biserica din Toracu-mare

gelu

....felicitari Mr. Marin....o duminica placuta va dorim...

marian_6777

Artist in tot ce faci. Felicitari.
Nu sunt decat doua cai sa ajungi in varful unui stejar: sa muncesti catarandu-te sau sa te asezi deasupra unei ghinde si... sa astepti sa creasca.

Kiwi Bee

Foarte frumos, o mina de aur. Felicitari.

marinlm64