buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

stefan1

  Eu cred ca-i un stup antifurt si ar trebui brevetat. In afara-i vopsit gardul/ si-nauntru - leopardul.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marinlm64

omu din ladă este şi un foarte bun stupari din rusia, iată un film cum pregateste stupi de iarna sunt pe 8 rame si mierea câtă este ,si cum e închis ramu cu licez dasupra ,nu cu folie de nailon 

семьи перед зимовкой

mosunick

"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

stefan1

  Frumoase familiile, frumosi fagurii pentru iernare! Eu cred ca pozele au fost facute toamna, desi iarba din jur arata foarte verde. Nu inteleg limba, poate cineva ne explica ce vorbeste stuparul. Dupa cum isi organizeaza cuibul, am ipresia ca rasa este o carnica veritabila sau poate o rasa ruseasca?
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

marinlm64


marinlm64


marinlm64


marinlm64


bee_lover


marinlm64


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Asta e deja prea incitant!
Maine dimineata am treaba la asociatie, dar cand ternin, daca nevasta nu se apuca de colaci, bag divort si m-apuc de framantat! :D

pharaonu75

Inseamna ca maine-seara ma ai musafir! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Te-astept sa ne apucam amandoi de framantat, ai vazut ca la Marin erau 4 maini la lucru :P

marinlm64

Îmi pare rau ca nu puteţi şi gusta ,dar mie Mări az mo dat şi un bumb (medicament de burtă),co fost prea bun şi am mâncat mult .Să fiţi sănătoşi dragi mei stupari ... :hi: