buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

marinlm64


marinlm64


marinlm64


iulian61


G. Iulian

La multi ani nea Marine, la fel si lui Mări.  :hi:

marinlm64


marinlm64



bismark

    Marine, tot patitul ii priceput,cred ca cel mai bine era sa-ti torni niste beton acolo unde tii pavilionul, asa incaleci mereu gradina si fereasca Donul de mai rau, auzeam ieri ca uniis-au rasturnat cu stupii iti dai seama cr a fost acolo.Cu respect  ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

marinlm64

te salut...aşa este ar fi bine dar aşa cum o fost anu asta în august sa fie inundaţie în gradina no fost nici odată bătrâni nu ţin minte dar asta e ,am putut so rastorn foarte uşor că întro lature u stat dar era noaptea neagră şi nam putut filma ,numa or mers sudorili pe mine pâna nam puso la loc ...sănătace numai bine

dan sebastian

Cum stati cu lucrarile in stupina pt iarna? Mai e nevoie de hrana ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

marinlm64

nu mai stiu nimic acum mis în pârgă cu culesu de cucuruz ,trebuie sami repar tehnica si sa mapuc cand se face vreme bună ...albinele nu le mai vizitez pană după cules  eu am dat la timp ce o trebuit sirop dar am lasat şi multă miere ...te salut dane ...sănătace

dan sebastian

Anul asta stau mai bine cu rezervele. O sa pun un film cand voi prinde vreme buna ca sunt ploi zilnice.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

marinlm64


dan sebastian

Superb filmul, ca de obicei. Astept unul si cu ce mai faceti prin pavilon sau la cei de jos. Daca lucrati prin ei sigur mai gasim si noi cate ceva folositor, si o sa mai avem cu ce ne delecta pe iarna, cand vom astepta primavara. Numai bine !
ps Daca mai filmati vreo reteta traditioanala de cornulete de-a dnei Mari, cu siguranta o sa facem si noi. Ceea ce e gandit bine si probat in mii de ani sigur e gustos si sanatos.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.